Ar žinai, kuri tavo veido pusė gražesnė?

Veidotyros specialistai, pažvelgę į tave, galėtų labai daug pasakyti apie tai, kokia esi, ir kas tavęs laukia ateityje. JAV mokslininkai nusprendė išsiaiškinti kitą svarbų dalyką – kuri žmogaus veido pusė yra gražesnė.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jei manai, kad tai menkai kam rūpintis dalykas, klysti. Naujausių technologijų, socialinių tinklų „Facebook“ ir „Instagram“ klestėjimo laikais, kai daugelis bene kasdien viešina asmenukes, žinoti savo dailesnę veido pusę, sakytum, būtina.

Mokslininkai teigia, kad gražioji veido pusė – kairioji. Jų eksperimentas parodė, kad kairės veido pusės nuotraukos žmogui simpatiškesnės nei dešinės. Kairė veido pusė perteikia daugiau emocijų, todėl ji žmonėms ir atrodo mielesnė, šiltesnė, patrauklesnė.

Kitų žmonių emocijas esame linkę vertinti ne tik iš žodžių, bet ir iš neverbalinės kalbos: gestų, veido mimikų. Tik gerai išlavėję veido raumenys gali perduoti unikalias emocijas, o būtent kairė veido pusė jas gali perteikti daug išraiškingiau ir tiksliau.

Mokslininkai, norėdami įrodyti šį savo teiginį, atliko eksperimentą. Jie paprašė tyrimo dalyvių iš nuotraukų įvertinti žmonių veido patrauklumą. Mokslininkai stebėjo, kurią pusę renkasi daugelis žmonių. Taip pat įvertino apklaustųjų akių vyzdžio dydį žiūrint į dešiniąją ir kairiąją puses. Jei akies vyzdys išsiplečia ir padidėja – rodoma informacija žiūrinčiajam yra įdomi, svarbi, jei ne – tai jo nedomina.

Po eksperimento paaiškėjo, kad žmonės ne tik dažniau įvardino kairiąją veido pusę patrauklesne, bet jų akių vyzdžiai irgi reagavo būtent į šią pusę. Tai reiškia, kad kairioji pusė yra gražesnė, įdomesnė ir koncentruoja kitų žmonių dėmesį.

Štai, dabar jau žinai, kuria puse pozuoti asmenukėms.

Mokslininkai šį fenomeną aiškina faktu, kad mūsų kairė veido pusė yra kontroliuojama smegenų dešiniojo pusrutulio, kuris yra atsakingas už kūrybinį mąstymą. Sakoma, kad dešiniojo smegenų pusrutulio veikla yra vaizdinė-erdvinė, ji atsakinga už jausmus, intuiciją, kūrybinę plotmę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Grožis

Neįprastos grožio priemonės, kurios padės turėti tobulai atrodančius plaukus

Gražūs plaukai – tai turtas, idealiai tinkantis kiekvienai moteriai.

6 keliai link labiau švytinčios ir gaivios odos

Visos mes svajojame apie sveiką, švarią ir švytinčią odą. Tad remiame prie sienos ekspertus: ką turime daryti, kad pagaliau tokia puikuotumės?

Dažniausiai užduodami klausimai, susiję su spuogais

Nors informacijos apie spuoguotos odos priežiūrą internete bei spaudoje yra daugybė, daugumai su odos problemomis susiduriančių žmonių vis dar kyla klausimų, susijusių su spuogais. Dažnai klausimai kartojasi, nes daugeliui aktualūs tie patys esminiai aspektai – spuogų atsiradimo priežastys, jų šalinimas bei spuogų paliktų randelių naikinimas.

Geriausios priemonės, padedančios sudrėkinti ir atgaivinti veido odą

Ar žinote, koks patikimiausias ginklas kovojant su sausa oda?

Kaip tavo odoje susiformuoja aknė

Su aknės problema susiduria maždaug 85 procentai paauglių, tačiau aknė – ir suaugusiųjų problema. Negydoma aknė stiprėja ir palieka nemalonius pėdsakus, su kuriais gali tekti kovoti visą likusį gyvenimą.

Krūtų didinimas: ar turi įtakos amžius?

Krūtų estetinės operacijos daugelį metų išlieka populiariausiųjų TOP. Nepaisant to, jos vis dar dažnai siejamos su ekstremaliais formų pokyčiais ir perdėtų dėmesiu išvaizdai.

Žinoma blogerė pasidalino raustančios odos priežiūros patarimais

Visuomet mišrią ir į spuogelius linkusią odą turėjusi blogerė Ramunė Tumasonytė odos pokyčius pastebėjo jai pradėjus rausti ir tapus jautresnei. Visą gyvenimą kovojusi su bėrimais, Ramunė pajuto lyg per vieną naktį jos oda visiškai pakeitė tipą. Kad turės gyventi su rožine moteris sužinojo Bioderma projekto „Pažink savo raustančius skruostus“ metu.

Makiažas keliaujant: patarimai, kurie padės suspindėti ir sutaupyti laiko

Visos žinome, kad kelionėse labai svarbu tinkamai rūpintis savo oda. Bet juk mums rūpi ne vien odos būklė – svečiuojantis užsienyje norime bent minimaliai pasiryškinti, naudojant ir dekoratyvinę kosmetiką.

Ar žinai, kuri tavo veido pusė gražesnė?

Veidotyros specialistai, pažvelgę į tave, galėtų labai daug pasakyti apie tai, kokia esi, ir kas tavęs laukia ateityje. JAV mokslininkai nusprendė išsiaiškinti kitą svarbų dalyką – kuri žmogaus veido pusė yra gražesnė.

Vizažistės patarimai: kaip susikurti keturis skirtingus įvaizdžius

Vasara ir festivalių sezonas jau čia pat, todėl nenuostabu, kad kiekviena mergina svajoja apie spindinčią ir švytinčią veido odą.