17 būdų ilgiau išlaikyti kvepalų aromatą

 (12)
Sakoma, kad polinkį į kokį nors gėrimą 80% lemia kvapas. KOVO mėnesio COSMO numeryje skaityk, kaip išrinkti tinkamiausius kvepalus pagal mėgstamus gėrimus!
kvepalai
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Kvepalus laikyk vėsioje, sausoje vietoje ir atokiau nuo langų. Stebiesi, kodėl pastaruoju metu suvartojai daugiau kvepalų? Gali būti, kad juos laikai saulei lengvai pasiekiamoje vietoje. Arba vonioje, kitoje drėgnoje patalpoje. Įsidėmėk: karštis, šviesa ir drėgmė ardo aromatą, slopina jo intensyvumą, tad laikyk buteliukus šaltokoje, sausoje vietoje, toliau nuo langų. Tada nesibaimindama galėsi juos išdėlioti ir ant dailaus pyrago ar vaisių padėklo.
2. Purkšdama kvepalus taikyk į pulso taškus. Primename, kur jie yra: vidinės riešų pusės, vidinės alkūnių pusės, smilkiniai, taškai po ausimis, kaklo apačioje, vidinėse kelių pusėse – visur, kur tvinksi.
3. Kvepalais purkšk itin šiltas kūno vietas ar pulso taškus. Išsirink porą pagrindinių taškų (ne daugiau!) iš nurodytųjų žemiau esančioje nuotraukoje ir papurkšk. Šiluma aromatą paskleis po visą kūną, o jei pakvepinsi kulkšnis ir blauzdas, jis kils į viršų visą dieną.
4. Prieš purkšdamasi kvepalais pulso taškus pirmiausia patepk trupučiu vazelino. Riebiame paviršiuje aromato molekulės tarsi įklimps, ir tu kur kas ilgiau skleisi intensyvų kvapą. Jei vazelinas atrodo pernelyg riebus, pirma išsitepk bekvapiu kūno losjonu, o tada kvepinkis.
5. Kvepinkis vos nusimaudžiusi ir nusišluosčiusi, prieš rengdamasi. Drėgna ir, svarbiausia, įkaitusi oda geriau sugeria ir ilgiau išlaiko kvepalų aromatą. Be to, šitaip drabužius ar juvelyrinius papuošalus apsaugosi nuo kvepalų paliekamų dėmių.
6. Pasikvepinusi netrink riešų vienas į kitą. Trinant greičiau išgaruoja viršutinės kvepalų natos, vadinasi, aromatas laiko trumpiau.
7. Kvepalai skleis lengvesnį aromatą, jei papurkši jų į orą ir iš lėto įeisi į susidariusią dulksną. Kvepalų dalelės tolygiai pasiskirstys po visą kūną, paskleisdamos lengvą aromatą.
8. Kvepalų, kuriuose yra alkoholio, stenkis nepurkšti tiesiai ant plaukų. Kitaip jie gali išsausėti ir tapti lengvai pažeidžiami. Verčiau užpurkšk kvepalų ant plaukų šepečio ir perbrauk juo per plaukus – apgaubsi galvą švelnia aromato aureole.
9. Paskutinius savo mėgstamų kvepalų lašiukus sulašink į bekvapį kūno losjoną. Arba bekvapį kūno aliejų. Turėsi kvapaus losjono arba aliejaus. Tikrai paprasta, bet genialu!
10. Susikurk asmeninį aromatą sluoksniuodama kvapus. Paimk kelias popieriaus juosteles (tokias, kokios naudojamos parduotuvėse kvepalams uostyti, tačiau tinka ir vizitinės kortelės), papurkšk jas skirtingais kvepalais ar aliejais ir pauostyk visas iš karto. Taip suprasi, ar kvepalai tarpusavyje dera. Kai rasi tinkamą derinį, išmėgink jį ant savo odos (aromatas gali pasikeisti, nes odos riebalai keičia kvapą). Pirmiausia purkšk stipriausią kvapą, paskui – vis lengvesnius, kad pirmesni nenustelbtų paskesnių.
11. Jei mėgindama kvepalus pasipurškei ne itin patinkančiu aromatu, jį panaikinsi juo papurkštą vietą nušluosčiusi drėgna servetėle makiažui valyti.
12. Jei nori užuosti tikrą kvepalų aromatą, palauk, kol jie išdžius ant odos, ir tik tada uostyk. Kitaip pirmiausia užuosi viršutines natas, kurios išnyks po kelių minučių.
13. Jei nori miegoti geriau, papurkšk raminamaisiais aromatais savo pagalvę.
14. Jei nenori kvepalų nešiotis rankinėje (nes kosmetinė aklinai pripildyta būtinų makiažo priemonių), paimk keletą ausų krapštukų ir papurkšk juos savo kvepalais. Tada sudėk prikvepintus krapštukus į užspaudžiamus polietileno maišelius – kai kils noras atšviežinti aromatą, juos išsitrauksi ir pasitepsi pulso taškus.
15. Užuot purškusi kvepalus tiesiai ant drabužių ar rankšluosčių (tai labai netaupu), verčiau ištuštink stalčius ir išklok jų dugną popierinėmis servetėlėmis, papurkštomis kvepalais. Dabar gali dėti drabužius – pamatysi, jie kvepės visą dieną.
16. Dar vienas būdas išgauti subtilų drabužių kvapą: šalia jų į stalčių padėk į ploną popierinę servetėlę suvyniotą kvapų muilą.
Įsidėmėk pagrindinius kvepalų terminus, kad suprastum, apie ką kalba pardavėja padėdama išsirinkti tinkamą aromatą:
* Kūno purškiklis/dulksna, odekolonas ir tualetinis vanduo: šiose priemonėse kvapiųjų aliejų koncentracija maža, todėl aromatas išnyksta palyginti greitai.
* Kvapusis vanduo, parfumeriniai aliejai, kvepalų ekstraktai: kvapiųjų aliejų koncentracija didelė, todėl kvapas ryškus, sunkus, laikosi ilgiausiai.
* Kvepalų natos: viršutinės, vidurinės, pagrindinės (bazinės). Viršutinės natos – tos, kurias užuodi pirmiausia. Jos ir išgaruoja greičiausiai. Vidurines pajusi išgaravus viršutinėms. O tada lieka esmė – pagrindinės (bazinės) natos. Jos laikosi ilgiausiai.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Grožis

Geriausios priemonės, padedančios sudrėkinti ir atgaivinti veido odą

Ar žinote, koks patikimiausias ginklas kovojant su sausa oda?

Kaip tavo odoje susiformuoja aknė

Su aknės problema susiduria maždaug 85 procentai paauglių, tačiau aknė – ir suaugusiųjų problema. Negydoma aknė stiprėja ir palieka nemalonius pėdsakus, su kuriais gali tekti kovoti visą likusį gyvenimą.

Krūtų didinimas: ar turi įtakos amžius?

Krūtų estetinės operacijos daugelį metų išlieka populiariausiųjų TOP. Nepaisant to, jos vis dar dažnai siejamos su ekstremaliais formų pokyčiais ir perdėtų dėmesiu išvaizdai.

Žinoma blogerė pasidalino raustančios odos priežiūros patarimais

Visuomet mišrią ir į spuogelius linkusią odą turėjusi blogerė Ramunė Tumasonytė odos pokyčius pastebėjo jai pradėjus rausti ir tapus jautresnei. Visą gyvenimą kovojusi su bėrimais, Ramunė pajuto lyg per vieną naktį jos oda visiškai pakeitė tipą. Kad turės gyventi su rožine moteris sužinojo Bioderma projekto „Pažink savo raustančius skruostus“ metu.

Makiažas keliaujant: patarimai, kurie padės suspindėti ir sutaupyti laiko

Visos žinome, kad kelionėse labai svarbu tinkamai rūpintis savo oda. Bet juk mums rūpi ne vien odos būklė – svečiuojantis užsienyje norime bent minimaliai pasiryškinti, naudojant ir dekoratyvinę kosmetiką.

Ar žinai, kuri tavo veido pusė gražesnė?

Veidotyros specialistai, pažvelgę į tave, galėtų labai daug pasakyti apie tai, kokia esi, ir kas tavęs laukia ateityje. JAV mokslininkai nusprendė išsiaiškinti kitą svarbų dalyką – kuri žmogaus veido pusė yra gražesnė.

Vizažistės patarimai: kaip susikurti keturis skirtingus įvaizdžius

Vasara ir festivalių sezonas jau čia pat, todėl nenuostabu, kad kiekviena mergina svajoja apie spindinčią ir švytinčią veido odą.

Vasaros plaukų tendencijos - nerealios spalvos ir drąsios formos

Užupyje įsikūrusio kultinio Vilniaus plaukų salono „Hair Cocktail Bar” koloristė Giedrė Grinkevičiūtė pristatė savo pirmąją asmeninę vasaros plaukų tendencijų kolekciją, skirtą individualumo ieškantiems drąsiems miestiečiams.

COSMO testas: ar atspėsi, kurias iš šių merginų patobulino plastikos chirurgai

Nustebtum sužinojusi, kiek iš tiesų moterų kreipiasi į plastikos chirurgus, norėdamos patobulinti vienas ar kitas kūno vietas.

4 visoms tinkantys akių kontūrai ir dažniausios klaidos, kurias darome

Nusibrėžti tobulą akių kontūrą - tikras iššūkis! O gal viskas ne taip jau sudėtinga, kai žinai, kaip tiksliai viską reikia daryti? Šį kartą trumpa dažniausiai naudojamų akių kontūrų apžvalga ir esminės klaidos, kurias darome.