Medikai parodė, kaip iš arti atrodo abortas

 (88)
© Stopkadras / youtube.com

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Lietuvoje abortai legalizuoti maždaug prieš 60 metų, tačiau statistikos departamento duomenimis, atliekamų abortų skaičius vis mažėja. 2011–2012 m. moters sprendimu arba dėl medikų rekomendacijų Lietuvoje kasmet atlikta maždaug po 5–6 tūkst. abortų, tuo tarpu 2006 m. – apie 15 tūkst., o 1990 m. – net 50 tūkst.

Toks gana svarbus pokytis didžiąja dalimi greičiausiai priklauso nuo visuomenės lytinio švietimo ir padidėjusių galimybių apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo. Juk šiais laikais apsisaugojimo priemonių tikrai netrūksta – prezervatyvai, kontraceptinės tabletės, ilgalaikio veikimo spiralės... Turime net kito ryto tablečių, jeigu jau įvyko netyčiukas ir yra galimybė pastoti. Atrodytų, nepageidaujamo nėštumo išvengti tikrai nėra sunku, tačiau... Statistika vis tik rodo, kad 55% atvejų abortai buvo atlikti ne dėl medicininių priežasčių, o pačių moterų noru.

Lietuvoje šiuo metu moters pasirinkimu nėštumą galima nutraukti iki 12 savaičių. Po 12 nėštumo savaičių abortas atliekamas tik esant dviems svarbioms išimtinėms sąlygoms: rizika dėl nėščiosios sveikatos būklės ar gyvybės, tęsiant nėštumą, arba kliniškai reikšmingi, vaisiaus mirtį galintys sąlygoti vaisiaus apsigimimai. Kol kas dėl galiojančių įstatymų Lietuvoje moterims atliekamas tik chirurginis nėštumo nutraukimas.
Koks nėštumo nutraukimo metodas bus naudojamas, priklauso nuo nėštumo savaičių. Tiesa, turėtum žinoti, kad nėštumo laikas skaičiuojamas nuo paskutinės mėnesinių dienos, taigi, vidutinė moteris, pastojusi prieš 2 savaites medicinoje skaitysis kaip keturias savaites nėščia, nes jos mėnesinės buvo prieš 4 savaites.

Iki 6 savaičių trunkantis nėštumas įprastai nutraukiamas vadinamojo valymo metodu. Mažo siurbliuko pagalba vaisius tiesiog išsiurbiamas iš gimdos. Šią procedūrą galima atlikti tiesiog poliklinikoje, o po jos iškart galima keliauti namo. Šios procedūros metu nepraplečiamas gimdos kaklelis, taigi viskas atliekama greitai ir sąlyginai neskausmingai.

Nuo 7 savaitės vaisius jau pernelyg didelis, kad būtų galima atlikti paprastą valymą. Šiuo atveju teks gultis į ligoninę. Medikai suleis nuskausminamuosius ir praplės gimdos kaklelį, kad būtų įmanoma pašalinti vaisių. Koks vaisiaus pašalinimo metodas bus pasirinktas – priklausys nuo vaisiaus dydžio. Kai kuriais atvejais galimas išsiurbimas (valymas), tačiau gali tekti patirti ne tokią malonią procedūrą, kurios metu pašalinimas vaisius ir specialiu įrankiu „išgramdoma“ gimda.

Iš tiesų abortas neturėtų būti pavojinga procedūra, bet... Medicina niekuomet neduoda 100% garantijos. Šiuo atveju įvairiausi „bet“ taip pat galioja. Daug kas priklauso nuo moters anatomijos, imuninės sistemos, ginekologo darbo ir t.t. Didžiausia komplikacijų rizika atsiranda dėl vaisiaus likučių gimdoje ir įvairių infekcijų.

Siūlome tau pažiūrėti žemiau esantį video, kuriame labai aiškiai parodyta, kas iš tiesų vyksta aborto metu.

Egzistuoja ir medikamentinio aborto procedūra naudojant mifepristoną ir prostaglandiną, tačiau Lietuvoje toks metodas kol kas neįteisintas. Pirmasis vaistas neleidžia embriono ląstelėms dalytis, todėl jis miršta. Antrasis vaistas sukelia gimdos susitraukimus, kad vaisius tinkamai pasišalintų. Apie tai, kaip atliekamas medikamentinis abortas, gali pasižiūrėti žemiau esančiame video.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Escape metodas“ - kito ryto tabletė

Atskleisti lietuvių seksualiniai įpročiai (5)

Egzistuoja daugybė požiūrių į apsisaugojimo priemones, nuomonių apie poras, kurios renkasi ilgalaikę apsaugą, ar net nusistatymų, kuomet paslydus jos pasirenka skubią kontracepciją. Bet mums įdomūs faktai – kaip yra su lietuviais? Dalinamės seksualinės elgsenos tyrimo rezultatais ir rėžiame visą tiesą.

Nėštumo nutraukimas: ką turėtum žinoti

Abortas vis dar yra itin kontraversiška tema, tačiau šįkart neketiname rinktis nė vienos iš „teisingų“ stovyklų. Pažvelkime į nėštumo nutraukimą iš medicininės pusės, pasigilindami į svarbius faktus, poveikį sveikatai ir dabartinę Lietuvos statistiką. Mums padės medicinos mokslų daktarė, gydytoja ginekologė Žaneta Kasilovskienė.

7 sekso patarimai moterims iš 100-metės seksologės (6)

Shirley Zussman – filosofijos daktarė, seksologė ir… tiesiog 100 metų sulaukusi moteris, kuri tikrai turi ką patarti kitoms dailiosios lyties atstovėms. Ši neįtikėtina moteris pasidalino keliais intymiais gyvenimiškais pastebėjimais, kurie, neabejojame, pravers kiekvienai.

Lytiškai plintančios ligos, nuo kurių prezervatyvai tavęs neapsaugos

Praplėši blizgų paketėlį, saugiai slepiamą kišenėje ar stalčiuke prie lovos, užmauni savo vakaro kavalieriui ir gali drąsiai mėgautis saugiu (?) seksu! Ar tikrai? Na, taip, nėštumo greičiausiai išvengsi, nuo kai kurių lytiškai plintančių ligų apsisaugosi, bet prezervatyvas – tikrai ne stebuklinga piliulė... Būk budri, kad paskui netektų sakyti „Bet aš juk saugojausi!“

Kaip nesusigadinti aistringų atostogų

Ar žinojote, kad moterys per atostogas yra seksualiai aktyvesnės? Statistai sako, kad net 12 proc. jų iš atostogų grįžta pastojusios. Taigi, artėjant kelionių ir poilsio sezonui, dalinamės patarimais dar neketinančioms prisidėti prie šios statistikos. Juk tikrai geros atostogos turi būti ne tik karštos, bet ir saugios!

Atsarginis planas, kai lovoje ištinka netyčiukas (23)

„Ups“ istorijų nutinka visiems – plyšta prezervatyvas, nepasiteisina nutrauktas lytinis aktas, pamirštama išgerti kontraceptinė tabletė ar tiesiog atsipalaidavus užsimirštama. Kaip rodo tyrimai, su apsisaugojimo problemomis susiduria daugybė porų, ir tai nepriklauso nuo konkretaus intymaus elgesio ar sąmoningumo. Išties pasitaiko visko, todėl geriau turėti atsarginį planą.