Kokia tikimybė, kad pastosi iš pirmo karto

 (25)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kol vienos nepaliauja svajojusios apie mažylį ir bando šią svajonę įgyvendinti, kitos paniškai bijo, kad viena ar kita audringa naktis paruoš staigmenėlę - netyčiuką. Kokia gi iš tiesų tikimybė pastoti jau pirmojo ciklo metu?

Moters ciklas vidutiniškai trunka 28 dienas, 2 dienos iš ciklo yra tos, kurių metu labai realu pastoti. Nepamiršk, kad jeigu be apsaugos priemonių mylėjaisi prieš pat vaisingąsias dienas, spermatozoidai gali užsilaikyti ir laukti savo progos. Taigi bendrai sudėjus realiai pastoti per mėnesį galima maždaug 3-5 dienas. Jeigu ciklas – 28 dienos, vadinasi tikimybė – maždaug 11-17%. Tačiau tai, kad spermatozoidai prasibrovė iki kiaušinėlių, dar nereiškia, kad tavęs jau laukia nėštumas. Reali tikimybė – 50/50, taigi bendrai – maždaug 6-9%. Ne tokia ir didelė, tiesa? Toms kurios pastoti nenori – tai gal ir džiugi žinia, tačiau toms, kurios svajoja apie vaikutį – ne pačios geriausios naujienos.

Jei tikėtume medikais, poroms, kurios seksu užsiima 2-3 kartus per savaitę, tikimybė pastoti pusmečio laikotarpyje – maždaug 60%. 30% vaikučio gali susilaukti metų bėgyje ir 10% porų pasiseks praktiškai iš karto.

Na, o toms, kurios vaikelio artimiausiu metu neplanuoja, siūlytume pasirūpinti kontracepcija ir geriau nerizikuoti. Žemiau pateiktoje lentelėje rasi visų kontracepcijos priemonių efektyvumą. Tikimės, kad tai padės tau pasirinkti patį tinkamiausią variantą. Pirmoje lentelės skiltyje matysi maksimalų kontraceptiko patikimumą, jeigu jis būtų naudojamas pagal visas taisykles. Antroje lentelės skiltyje matysi realų kontraceptinės priemonės patikimumą, atsižvelgiant į daromas naudojimo klaidas.

NORĖTUME ATKREIPTI DĖMESĮ tų merginų, kurios vis tik linkusios rizikuoti. Jeigu jau pasidavei aistrai ir pamiršai saugotis, arba tave pavedė pasirinkta apsisaugojimo priemonė... Tokiems atvejams sukurta ekstrinė kontracepcija, Lietuvoje žinoma kaip „Escape metodas“ – kito ryto tabletė. Daugiau apie šį metodą gali paskaityti čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Escape metodas“ - kito ryto tabletė

Atskleisti lietuvių seksualiniai įpročiai (5)

Egzistuoja daugybė požiūrių į apsisaugojimo priemones, nuomonių apie poras, kurios renkasi ilgalaikę apsaugą, ar net nusistatymų, kuomet paslydus jos pasirenka skubią kontracepciją. Bet mums įdomūs faktai – kaip yra su lietuviais? Dalinamės seksualinės elgsenos tyrimo rezultatais ir rėžiame visą tiesą.

Nėštumo nutraukimas: ką turėtum žinoti

Abortas vis dar yra itin kontraversiška tema, tačiau šįkart neketiname rinktis nė vienos iš „teisingų“ stovyklų. Pažvelkime į nėštumo nutraukimą iš medicininės pusės, pasigilindami į svarbius faktus, poveikį sveikatai ir dabartinę Lietuvos statistiką. Mums padės medicinos mokslų daktarė, gydytoja ginekologė Žaneta Kasilovskienė.

7 sekso patarimai moterims iš 100-metės seksologės (6)

Shirley Zussman – filosofijos daktarė, seksologė ir… tiesiog 100 metų sulaukusi moteris, kuri tikrai turi ką patarti kitoms dailiosios lyties atstovėms. Ši neįtikėtina moteris pasidalino keliais intymiais gyvenimiškais pastebėjimais, kurie, neabejojame, pravers kiekvienai.

Lytiškai plintančios ligos, nuo kurių prezervatyvai tavęs neapsaugos

Praplėši blizgų paketėlį, saugiai slepiamą kišenėje ar stalčiuke prie lovos, užmauni savo vakaro kavalieriui ir gali drąsiai mėgautis saugiu (?) seksu! Ar tikrai? Na, taip, nėštumo greičiausiai išvengsi, nuo kai kurių lytiškai plintančių ligų apsisaugosi, bet prezervatyvas – tikrai ne stebuklinga piliulė... Būk budri, kad paskui netektų sakyti „Bet aš juk saugojausi!“

Kaip nesusigadinti aistringų atostogų

Ar žinojote, kad moterys per atostogas yra seksualiai aktyvesnės? Statistai sako, kad net 12 proc. jų iš atostogų grįžta pastojusios. Taigi, artėjant kelionių ir poilsio sezonui, dalinamės patarimais dar neketinančioms prisidėti prie šios statistikos. Juk tikrai geros atostogos turi būti ne tik karštos, bet ir saugios!

Atsarginis planas, kai lovoje ištinka netyčiukas (23)

„Ups“ istorijų nutinka visiems – plyšta prezervatyvas, nepasiteisina nutrauktas lytinis aktas, pamirštama išgerti kontraceptinė tabletė ar tiesiog atsipalaidavus užsimirštama. Kaip rodo tyrimai, su apsisaugojimo problemomis susiduria daugybė porų, ir tai nepriklauso nuo konkretaus intymaus elgesio ar sąmoningumo. Išties pasitaiko visko, todėl geriau turėti atsarginį planą.