Žiauri realybė... Kodėl elgetų vaikai beveik visą laiką miega

 (88)
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šiandien viena kolegė pasakojo, su kokia nemalonia situacija savaitgalį jai teko susidurti. Sėdint kavinėje prie jos priėjo apskuręs 6-7 metų berniukas. Nuleidęs akis jis sumurmėjo akivaizdžiai atkaltą tekstą, kad turi parnešti pinigų, nes kitaip mama jį muš. Kolegė vietoj piniginės išsitraukė telefoną ir jau ketino skambinti pagalbos numeriu, kad kas nors atvažiuotų ir pasirūpintų vaiku. Juk nepriklausomai nuo to, ar iš tiesų mama jį baustų, ar tai tik eilinis sukčių triukas, – joks vaikas neturi gyventi tokiomis sąlygomis. Bet vos tik ji išsitraukė telefoną, vaikas kaip mat pabėgo.

Kita kolegė prisiminė dar vieną istoriją. Jos kieme gyveno berniukas, kuris vakarais eidavo rinkti butelių. Abu tėvai – bedarbiai alkoholikai, gyvenantys iš pašalpų. Vaikas iki išnaktų sėdėdavo lauke ir laukdavo, kol vietiniame miškelyje vakarojantis jaunimas baigs gerti alų ir atiduos savo butelius. Jis niekada neprašė pinigų, tiesiog susirinkdavo butelius. Kartą kolegė jį pakalbino ir sužinojo, kad tas berniukas per dieną turi surinkti tam tikrą pinigų sumą, tiek, kiek tėvas yra nustatęs. Bet prašyti pinigų jam uždrausta, nes kas nors gali iškviesti policiją, o tada prasidės problemos. Koks tolimesnis to vaiko likimas, nežinia...

Žiauri realybė... Kodėl elgetų vaikai beveik visą laiką miega
© Vida Press

Bekalbėdamos šia tema prisiminėme vieną vos prieš keletą dienų skaitytą straipsnį apie Ukrainos elgetų vaikus, kuris mus labai sukrėtė. Norime, kad ir tu paskaitytum.

---

Požeminėje perėjoje netoli metro sėdi sunkiai nusakomo amžiaus moteris. Jai galima duoti ir trisdešimt, ir dvidešimt tris, ir keturiasdešimt du metus. Plaukai susivėlę ir purvini, galva nuleista žemyn. Prieš jos kojas guli maišelis, į kurį gailestingi praeiviai meta pinigus. Gal ir nemestų, bet moteris turi akivaizdų „argumentą“, kodėl jai tų pinigų reikia – jos rankose ramiai miega maždaug 2 metų vaikas. Požeminėje perėjoje visą laiką šurmuliuoja žmonės, bet vaikui, regis, tai netrukdo.

Mėnesį laiko aš kasdien matydavau tą moterį. Įtariau, kam atitenka jos uždirbti pinigai. Kiek kartų apie tai kalbėta, kiek kartų rašyta... Bet žmonės gailestingi, nori padėti vargšams. Duoda pinigą tokiam „nelaimėliui“ ir jaučiasi gerą darbą padarę. Aš nė karto nedaviau pinigų, nes nenoriu, kad koks nors niekšas už mano pinigus nusipirktų dar vieną plytą į savo namą.

Bet sprendžiant iš to, kaip aktyviai žmonės šelpė tą moterį, jos šeimininkas jau turėjo būti pasistatęs visą dvarą. Ir jai, žinoma, kas nors atitekdavo, koks nors degtinės butelis vakarui. Šeimininkai tokių „taškų“ turi ne vieną. Bet jie godūs, ir žiaurūs. Ant baimės ir žiaurumo laikosi visas jų verslas. Aplinkiniai nesusimąsto, kad tai ne šiaip elgetos, kad šitos vietos požeminėje perėjoje bet kas neužims – vieta kainuoja tam tikrą sumą, kurią tenka kasdien atiduoti šeimininkui.

Žiauri realybė... Kodėl elgetų vaikai beveik visą laiką miega
© Vida Press

Bet mane kankino kitas dalykas... Po mėnesio laiko, kuomet kiekvieną dieną praeidavau pro tą pačią moterį ir jos vaiką, aš pagaliau supratau, kas šioje situacijoje man atrodė ne taip, nepaisant to, kad tokio dalyko kaip valkataujanti mama su vaiku apskritai neturėtų būti.

Vaikas miegojo. Nei garselio. Miegojo, savo veidelį atrėmęs į tariamos mamos kelius. Elgetaujanti moteris pakėlė akis ir mūsų žvilgsniai susitiko. Kas iš jūsų, mieli skaitytojai, turi vaikų? Prisiminkite, kaip jie elgėsi būdami 2-3 metų, kiek jie miegojo? Valandą/dvi pietų miego, o tuomet – vėl į trasą.

Per visą mėnesį aš NĖ KARTO nemačiau to vaiko pabudusio.

Kodėl jis visą laiką miega? - paklausiau tariamos mamos.

Elgetaujanti mama apsimetė, kad nieko neišgirdo ir susisuko į savo striukę. Pakartojau klausimą. Moteris pakėlė akis, buku žvilgsniu pažiūrėjo kažkur man už nugaros, o jos žvilgsnyje matėsi tik abejingumas ir susierzinimas.

Eik n... – pasakė ji tik lūpomis, o aš iš naujo klausiau to paties, kodėl vaikas miega?!

Ant savo peties pajutau kažkieno ranką. Kažkoks vyras nusprendė apginti valkataujančią moterį ir atskaitęs man moralą ištiesė jai kelias monetas. Grįžęs į namus jis tikriausiai pasakos, kaip apgynė vargšę nuo kažkokio turtingo niekšo.

O vaikas ir toliau miegojo...

Paskambinau vienam savo pažįstamam čigonui, kuris buvo labai nustebęs dėl mano įsitikinimo, esą būtent čigonai laiko visą šį verslą. Sužinojau, kad Kijeve elgetavimo schemas atidirbę moldavai ir tie patys ukrainiečiai. Pirmieji, beje, daugiau dirba su invalidų vežimėliuose sėdinčiais elgetomis. O visas šis biznis labai gerai ir aiškiai organizuotas, valdomas nusikalstamo pasaulio grupuočių. Ir pelnas iš visos grupuotei priklausančios elgetų kariaunos – tikrai ne kelios dešimtys dolerių per dieną.

Žiauri realybė... Kodėl elgetų vaikai beveik visą laiką miega
© Vida Press

Vaikai „nuomojami“ iš alkoholikų, arba tiesiog grobiami. Bet visa tai tik gėlytės. Esminis mano klausimas – kodėl tas vaikas visą laiką miega. Atsakymą aš ir pats jau žinojau, tik greičiausiai nenorėjau to pripažinti. O mano pažįstamas čigonas, ramiu tonu, tarsi kalbėtų apie orą, pasakė:

- Arba suleista heroino, arba nugirdytas degtine... Kad nerėktų, netrukdytų. Įsivaizduoji, tai moteriai su juo visą dieną sėdėti reikės, kaip jis jai nusibostų, jei nemiegotų. Kad vaikas visą dieną miegotų, jį prigirdo degtine arba apsvaigina narkotikais. Savaime suprantama, vaiko organizmas negali atlaikyti tokio šoko ir vaikai dažnai miršta. Blogiausia, kuomet jie miršta dienos metu, kai reikia dirbti. Tuomet tariama motina turi sėdėti su mirusiu vaiku ant rankų visą dieną, kol baigsis jos pamaina. Tokios taisyklės.

Ir eina pro šalį žmonės, meta savo centus elgetoms įsivaizduodami, kad gelbėja gyvybes. Padeda „vienišai mamai“... Kuomet kitą kartą pamatysite gatvėje ar požeminėje perėjoje pinigų prašančias nuskriaustas „mamas su vaikais“, tiesiog susimąstykite, prieš duodami jiems pinigus. Pagalvokite apie tai, kad jeigu nebūtų jūsų ir kitų žmonių, kurie atiduoda pinigus elgetoms, nebūtų ir to elgetavimo verslo. Mirtų verslas ir tiems vaikams nereikėtų visą dieną gulėti apsvaigintiems narkotikų ar alkoholio. Nežiūrėkite į miegantį vaiką su pasigailėjimu. Žiūrėkite į jį su siaubu, nes jis miegos tol, kol jūs savo pinigais remsite šį verslą.

- - -

Tokia štai mus sukrėtusi istorija.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.