Tu nuostabi, bet... nepopuliari. Kodėl?

Esi maloni ir mandagi pašnekovė, gera draugė, žavi mergina... Tik štai klausimas – kodėl draugai, rengdami vakarėlį, tave vis pamiršta, o visi gražuoliukai klube lipte limpa prie kur kas pilkesnės tavo bičiulės, bet ne prie tavęs? Priežastys gali nustebinti. Nieko asmeniško – viskas pagrįsta moksliškai!
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Žvelgi prisimerkusi

Manai, kad kiek primerktos akys – seksualu? Kai esi lovoje su mylimuoju – taip. Bet jei į visus savo bičiulius žvelgi erotiškai prisimerkusi – tai ir gali būti tikroji priežastis, kodėl jie tavęs nemėgsta. Kuo daugiau tavo akies ploto dengia vokas, tuo mažiau žmonėms patinki. Tai nustatyta mokslinio eksperimento metu. Matydami tą patį žmogų, identiška veido išraiška, tik vienoje nuotraukoje – kiek prisimerkusį, kitoje – plačiai atmerktomis akimis, tyrimo dalyviai būtent atviram žvilgsniui priskyrė tokias savybes, kaip patikimumas, stabilumas, patrauklumas. Be to, pasak mokslininkų, atviras žvilgsnis labiau asocijuojasi su jaunyste, o primerktos akys – su senatve.

Prieini per arti

Ištiestos rankos atstumas – štai ta riba, kurios neturėtum peržengti plepėdama su draugais. Kalifornijos technologijos instituto mokslininkai nustatė ryšį tarp veido artumo ir gebėjimo patikti: matydami po keletą to paties žmogaus nuotraukų, eksperimento dalyviai geriau vertino tas, kurios yra darytos iš kiek didesnio atstumo. Fotografijos, kuriose veidas pritrauktas labai arti, kėlė daugiau neigiamų asociacijų. Pasak mokslininkų, toks skirtumas atsiranda dėl to, kaip mūsų smegenys suvokia asmeninę erdvę. Net jei žmogus – tik nuotraukoje, pasąmonė jį vertina taip, tarsi stovėtų šalia. Ir jei veidas atsidurs pernelyg arti, pajusime beveik taip pat nejaukiai, kaip ir pernelyg priartėjus realiam pašnekovui. Todėl bendraudama, kaip ir vairuodama, laikykis saugaus atstumo!

Esi truputėlį vyriška

Uniseks stilius – puikus dalykas, ypač tiems, kas pamišę dėl lyčių lygybės idėjos. Tačiau jo perdozuoti nerekomenduojama. Pastebėta, kad žmonės, kurių išvaizdoje susilieja vyriškumas ir moteriškumas, dėl ko aplinkiniams kartais iš pirmo žvilgsnio tampa sunku nustatyti jų lytį, nėra labai mėgstami netgi bičiulių kompanijose. Kitaip tariant, berniokiška šukuosena ir jokio makiažo gali tapti esmine kliūtimi į tavo populiarumą tarp draugų. Tai veikia pasąmonės lygmenyje. Beje, vyriškumo ir moteriškumo persipynimas glumina ne tik žmogaus išvaizdoje, bet ir jo aplinkoje. Įsivaizduok pati, kaip reaguotum į vaikiną, kurio miegamasis išdažytas barbiška rožine spalva? Lygiai taip pat tavo kolegos nesupras ant darbo stalo vietoje suvenyro padėtos veržliarakčio ir guolio kompozicijos ar sieną papuošiančio plakato su Vitalijumi Klyčko.

Tavo balsas pernelyg moteriškas

Mūsų kultūra perša mintį, kad idealus vyras turėtų kalbėti žemu, giliu, kiek prikimusiu balsu, o moteris - koketišku, jaunatvišku, aukštoku. Tačiau atlikus eksperimentą paaiškėjo, kad klausantis vien balso ir nematant pašnekovo, vyrai labai žemais ir moterys labai aukštais balsais buvo vertinami kaip mažiau patikimi partneriai. Kodėl taip yra? Mokslininkai aiškina, kad žemas vyro balsas reiškia didesnį testosterono kiekį, o apie šio hormono perteklių mūsų pasąmonė turi savo nuomonę: toks vyrukas lakstys paskui visus sijonus! Lygiai taip pat vyrai, patys to gal ir nesuvokdami, moterį aukštu balsu vertina kaip nepastovią, pernelyg emocingą, bet kokia kaina siekiančią vyriškos lyties dėmesio.

Esi... per miela!

Argi gali kam nors nepatikti tobulas gerietis? Patikėk, ir dar kaip! Nustatyta, kad susidūrę su tokiais dosnumo, altruizmo ir empatijos įsikūnijimais, dauguma žmonių patys pasijunta menkesni, piktesni, blogesni, nei yra iš tikrųjų. O kam gi malonu žvelgti į akis gyvam sąžinės priekaištui? Kita vertus, perdėtas gerumas kartais atrodo įtartinas: galbūt tu tik apsimeti, kad esi tokia miela ir paslaugi, o iš tikrųjų viduje slepi piktų kėslų ar šiurpių paslapčių? Išvada paprasta: beribis gerumas populiarumo taškų nepridės. Parankiausia šiuo atžvilgiu laikytis per viduriuką ir likti žmogumi, turinčiu savų trūkumų ir silpnybių. Juk, šiaip ar taip, tu – ne pinigas kad visiems patiktum!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.

5 Rytų išminties patarimai, padėsiantys kitaip pažvelgti į savo gyvenimą

Stengdamiesi susikurti kokybiškesnį gyvenimą įsisukame į užburtą darbų ir planų ratą. Stresas, liūdesys ir prasta savijauta tampa mūsų kasdieniais palydovais. Nebelieka laiko, o galiausiai ir noro mėgautis dabartimi ir tuo, ką jau turime.

10 lietuvaičių su bikiniais įrodė - dydis nesvarbu

Pasaulyje kasdien daugėja tinklaraštininkių, prekės ženklų ir internetinių portalų, kurie savo turinyje ne tik kalba, bet ir parodo realybėje egzistuojančią kūnų įvairovę. Mūsų šalyje šis judėjimas kol kas dar tik žengia pirmuosius, bet drąsius žingsnius.

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais (1)

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.