Tikroji Titaniko poros istorija: kas buvo tie du senukai, pasirinkę mirtį drauge

© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Visai nesenai dalinomės istorija apie garsųjį filmo „Titanikas“ epizodą: lovoje gulinti senukų pora susikibę už rankų laukia paskutinės savo gyvenimo akimirkos - užplūsiančios bangos, kuri nubrauks kartu praleistus 40 metų.

Pora, sujaudinusi milijonus žiūrovų visame pasaulyje, nebuvo tik režisieriaus fantazijos vaisius. Isidoras ir Ida iš tiesų plaukė Titaniku, tačiau mirtį pasitiko kiek kitaip, nei tai pavaizdavo režisierius (paskaityti šią istoriją gali čia).

Isidoras gimė Oterberge, Vokietijoje, 1845 metų vasario 6 dieną. XIX amžiaus šeštojo dešimtmečio viduryje kartu su savo šeima jis emigravo į Džordžijos valstiją ir galiausiai apsigyveno Niujorke. Čia jį su Ida supažindino jos sesuo Amanda.

Tarp poros iškart užsimezgė ryšys ir 1871-aisiais, būdamas 26 metų, Isidoras pasipiršo Idai, kuriai tuomet buvo 22-eji. Kaip pasakoja Strausų šeimos istorikas, profesorius Paulas Kurzmanas, jiedu buvo labai įsimylėję ir savo jausmų neslėpė nuo aplinkinių. „Juos dažnai galima buvo matyti susikibusius už rankų, besibučiuojančius ar apsikabinusius, kas tais laikais jų statuso ir finansinės gerovės žmonėms buvo negirdėtas dalykas, – toliau pasakoja poros provaikaitis. – Kartą jie netgi buvo užklupti besiglamonėjantys! Ir taip jie elgėsi net brandžiame amžiuje. Jie buvo išties ypatingi ir mums, jų palikuonims, tai yra labai brangu.“

Isidoras tapo „Macy's“ savininku ir 1894 metais buvo išrinktas į Atstovų rūmus. Pasak P. Kurzmano, jis buvo ne vieno prezidento artimas patikėtinis, o su prezidentu Goveriu Clevelandu netgi artimai bičiuliavosi.

Kai Isidorui tekdavo verslo reikalais keliauti į užsienį, jis kiekvieną dieną rašydavo savo mylimai Idai. O Ida, švelniai vadinusi savo sutuoktinį „mano mylimas tėtukas“, visada labai greitai atsakydavo.

„Bučiuoju, mano mylimas tėtuk, – rašo ji 1890 metų liepos 25 dieną datuotame laiške. – Nathanas ketina pasiimti mus šiandien į pikniką… Iš tiesų, tai labai miela, tačiau būtų daug maloniau, jeigu ir tu būtumei čia.“

1872 metais Idai ir Isidorui gimė pirmagimis Jesse Strausas. Vėliau jie susilaukė dar penkių vaikų: Percy, Saros (P. Kurzmano senelės), Minnie, Herberto Nathani ir Vivian.

1912 metais pora praleido daug laiko Europoje, netoli Prancūzijos rivjeros. Iš pradžių jie užsisakė bilietus į kitą laivą, „RMS Olympic“, tačiau kai jo kelionė buvo atidėta, Strausai nusprendė grįžti „Titaniku“.

Jie įsikūrė „gerai įrengtuose apartamentuose C denyje, kuriuos sudarė 55 ir 57 kajutės“, – rašo June Hall McCash savo knygoje „A Titanic Love Story: Ida and Isidor Straus“ (angl. „Titaniko“ meilės istorija: Ida ir Isidoras Strausai). Ellen Bird apsistojo mažesnėje kajutėje kitapus koridoriaus. Jų kaimynystėje įsikūrė seserys Lamson, laivybos kompanijos „Charles H. Marshall & Co.“ vyresniojo partnerio Charleso Lamsono dukterys.

Manoma, kad birželio 14 dieną Isidoras ir Ida mėgavosi dešimties patiekalų vakariene pirmosios klasės valgomajame, o vėliau susikibę už rankų užlipo į viršutinį denį. Paskui jie nuėjo į savo kambarį.

Prieš pat vidurnaktį „Titanikas“ kliudė lemtingąjį ledkalnį, kuris nuskandino laivą už maždaug 640 kilometrų į rytus nuo Niufaundlando. Iš 2224 laive buvusių keleivių ir įgulos narių daugiau kaip pusantro tūkstančio žuvo, tarp jų buvo ir Ida su Isidoru.

Idos kūnas taip ir nebuvo rastas, o Isidoro palaikai buvo rasti ir nugabenti į Niujorką, kur surengtos pamaldos už mirusįjį. Visi asmeniniai jo daiktai išsiųsti Sarai. Tarp jų buvo ir jo kelnėse rastas auksinis medalionas. Šiame juvelyriniame dirbinyje yra oniksas su inicialais I S („I“ reiškia abu vardus: Ida ir Isidoras) ir vyriausio sūnaus Jesse bei vyriausios dukters Saros nuotraukos.

„Nuo to laiko jis liko mano šeimoje, – sako P. Kurzmanas. – Jis buvo atiduotas Sarai, kuri perdavė medalioną savo vyriausiai dukrai, mano mamai, o ji perdavė man. Mama asakė, kad tai turi amžinai likti šeimoje, iš kartos į kartą. Taip ir bus.“

Gegužės 12 dieną į Idos ir Isidoro garbei surengtas mišias „Carnegie Hall“ susirinko daugiau kaip šeši tūkstančiai žmonių. Niujorko meras Williamas Jay Gaynoras pasakė kalbą kartu su pačiu Andrew Carnegie. Poros atminimui skirtas parkas šalia jų namų 106-ojoje gatvėje. Bronkso kapinėse pastatytame Strausams skirtame paminkle iškalti žodžiai: „Meilės atšaldyti negali jokie vandenys, kaip ir tvanas negali jos nuskandinti“.

„Tai meilės istorija, – neabejoja P. Kurzmanas, kuris yra Strausų istorinės bendrijos narys. – Ir viliuosi, kad atėjus laikui, kai šiam pasauliui prireiks šiek tiek daugiau meilės, šiek tiek daugiau įkvėpimo, amžina Idos ir Isidoro Strausų meilė suteiks žmonėms vilties.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.