TESTAS: Kodėl sėkmė tave aplenkia?

Kankina klausimas, kodėl vis nesiseka šoktelėti į minkštesnę kėdę? Vien protingų knygų paskaityti nepakaks – teks išsiaiškinti, kas stabdo tave iš vidaus.
© fotolia.com

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Atsakiusi į šio dviejų dalių testo klausimus gausi raidžių junginį (tarkim, A ir D: A – tinkamiausias atsakymas iš pirmosios dalies, D – iš antrosios), o perskaičius jo komentarus galbūt suprasi, ką turėtum keisti, kad pagaliau sulauktum sėkmės.

I dalis: asociatų paieška

Koks frazės tęsinys tau atrodo tinkamiausias?

1. Jeigu priešais kurmį padėtum lagaminą briliantų...

A) Jis vis tiek jų nepamatytų.
B) Jam tektų raustis aplinkkeliu.
C) Jis pamanytų: „Kokie keisti spąstai“.

2. Jei vadybininko tvarkingas stalas, vadinasi...

A) Jis gavo velnių nuo viršininko.
B) Jį vakar atleido.
C) Jis ką tik sukaišiojo šiukšles į stalčius.

3. Jeigu matai šviesą tunelio gale, vadinasi...

A) Tunelis ne toks jau ir tamsus.
B) Ten galuojasi jonvabalis.
C) Kažkas iš pėstininkų minios pakabino žibintą.

4. Medalį už skęstančiųjų gelbėjimą gali gauti tik...

A) Profesionalus gelbėtojas.
B) Tas, kuris to nesitiki.
C) Greičiausiai koks nors apsišaukėlis.

5. Ąžuolas – Lietuvos simbolis, nes...

A) Neįsivaizduoju kodėl.
B) Jis stiprus.
C) Taip nutiko atsitiktinai.

6. Taisyklingas pasakos pavadinimas yra...

A) „Eglė „Žalčių karalienė“.
B) „Eglė – žalčių karalienė“.
C) „Žalčių karalienė Eglė“.

II dalis: charakterio bandymai

Kaip, tavo nuomone, tokiomis aplinkybėmis elgiasi idealus darbuotojas (ID), nusipelnęs būti paaukštintas?

1. Darbo diena prasideda 9 valandą. Tuo metu ID...

D) Jau 15 minučių sėdi biure ir galvos nepakeldamas triūsia.
E) Su džiaugsmu griebiasi darbų.
F) Nuteikia pavaldinius ir kolegas darbo dienai.

2. Bosas liepė dirbti laisvadieniais. ID...

D) Dirba ir tyli – reikia, vadinasi, reikia.
E) Siūlo variantų, kad kitą kartą taip elgtis nereikėtų.
F) Ateina į darbą ir linksmina kolegas, kad jiems nebūtų taip koktu.

3. Jeigu ID sužino konkurentų verslo paslaptį, jis...

D) Gautas žinias panaudoja savo darbui.
E) Siūlo juos aplenkti.
F) Papasakoja vadovams ir kolegoms.

4. Jei dėl jo klaidos žlunga viso skyriaus projektas, ID...

D) Pripažįsta kaltę ir nuoširdžiai stengiasi ją išpirkti.
E) Galvoja, kaip kuo skubiau ištaisyti klaidą.
F) Svarsto, kaip susigrąžinti kolegų pasitikėjimą.

5. Jeigu ID sekmadienį padaugino, pirmadienį jis...

D) Vis tiek ateina į darbą laiku.
E) Prašo laisvadienio ir pažada atidirbti.
F) Supranta, kad visiems taip gali nutikti, ir prašo jį pavaduoti.

6. Tapęs viršininku ID...

D) Dirba daugiau nei kiti.
E) Sugalvoja kaip efektyviau atlikti darbą.
F) Rūpinasi pavaldinių interesais.

ATSAKYMAI

A ir D: Bijai atsakomybės. Tave vien mintis, kad gali suklysti, taip gąsdina, jog kiši galvą į smėlį ir iš visų jėgų stengiesi atlikti užduotis. Kita vertus, tau dažnai atrodo, kad nusipelnei ko nors daugiau, įdomiau. Išsiaiškink, kuo iš tiesų norėtum užsiimti, nes greitai į darbą eisi kaip į katorgą.

A ir E: Esi sugalvojusi gerų idėjų, bet jos ir lieka vidiniais monologais – su vadovais ir kolegomis retai jomis daliniesi. Štai kodėl atsiranda daug priežasčių pavirkauti, kad paaukštino idiotą, o tavo genialias mintis iš oro nugvelbė kitas. Prisiversk užsirašyti savo sumanymus ir pateik vadovybei!

A ir F: Tau sunku dirbti su komanda. Arba tyliai kamputyje atlieki savo darbus, arba pasiduodi aplinkybėms. Kompanijos siela tapti nebus lengva, bet derinti darbą su kolegomis išmokti gali. Priimk kitų pasiūlymą ką nors drauge nuveikti, o tada ateis laikas ir komandiniams projektams.

B ir D: Tavo reputacija: matai, kad blogai, tačiau nieko nedarai. Žmonėms nelengva įžvelgti tave turint lyderės savybių, nes daug kritikuoji, bet mažai dirbi. Taip, tavo prognozės dažnai pasitvirtina, tik papildomų taškų dėl to nepelnai. Išmok kiekvieną kritikos gramą atskiesti dviem gramais pozityvumo.

B ir E: Nesi aštraus liežuvio, tave erzina kitų entuziazmas. Tavo pozicija – ieškoti kitų klaidų, naujai pažvelgti į problemas. Bet tu gali būti nebloga vadove, jei subursi gerą komandą, kuriai reikės tavo protingos kritikos projekto planavimo etapu ir nesustabarėjusio žvilgsnio baigiant jį įgyvendint.

B ir F: Tavo pagrindinė problema – negebi žmonėms pozityviai pateikti savo idėjų. Tavo kritika teisinga, bet pamiršti, kad žmonėms nemalonu ją girdėti, jei ji neatskiesta porcija pagyrų. Taip, kolegos nėra idealūs. Jiems dažnai reikia paramos, žmogiškos šilumos. Nepamiršk to!

C ir D: Tau nuolat vaidenasi, kad nieko nepavyksta padaryti idealiai, todėl renkies iš viso nieko nedaryti. Menkiausia kritika verčia tave manyti, kad atėjo pasaulio pabaiga, o tu – visiška nevykėlė. Stenkis į viską žiūrėti paprasčiau – daugiau džiaugsmo, mažiau įtampos.

C ir E: Tau nesmagu kalbėti apie savo laimėjimus. Dar blogiau, jei tave giria, sutrinki ir manai, kad to nenusipelnei. Pažvelk į savo pergales (o jų nemažai!) nauju žvilgsniu: ar daug žmonių gali savo darbą atlikti taip gerai kaip tu? Net jei ir taip, tai nereiškia, kad negali savimi didžiuotis.

C ir F: Iš pažiūros esi labai patikima darbuotoja, bet pernelyg daug laiko švaistai norėdama įsitikinti, ar kiti patenkinti tavo darbu. Pagyrų tau reikia, kad neprarastum pasitikėjimo savimi. Vis dėlto nebūk tokia priklausoma nuo aplinkinių nuomonės, nelaikyk kiekvienos klaidos lemtinga.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.