Socialinių tinklų narcizės: vienas žingsnis link priklausomybės

 (3)
© Cosmopolitan montažas / Shuterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tau visai nebūtina matytis su drauge. Viską žinai iš jos feisbuko ir tviterio žinučių. Ji talpina savo pačios nuotraukas vonioje, klube, parduotuvėje, ką valgo pietums ar ką skaito. Negana to, viešina kiekvieną savo naują mintį ar darbą. O gal taip elgiesi tu? Sveikiname, priklausai interneto narcizių kartai.

Jai priklauso nemažai garsenybių. Pavyzdžiui, Rihanna ar Miley Cyrus. Abi savo viešose paskyrose kasdien gerbėjus nudžiugina itin asmeniškomis nuotraukomis ar žinutėmis. Beje, Rihanną jos draugai kadaise apkaltino narcisistinės asmenybės sutrikimu.

Tačiau psichologai tvirtina, kad narcisistinės asmenybės sutrikimas skiriasi nuo internetinio narcisizmo. Pirmąjį sutrikimą turintys žmonės dažnai susikuria kitą asmenybę, kur kas patrauklesnę, įdomesnę. Jie meluoja apie savo pasiekimus, praeitį, geba manipuliuoti kitais ir šmeižia tuos, kurie suabejoja jų kuriamomis istorijomis. Tuo tarpu internetiniai narcizai tiesiog užvers draugus ir pažįstamus savo nuotraukomis, mintimis ar kasdienybės nuotrupomis.

Psichologų teigimu, internetinis narcisizmas yra malonumo siekimo ir nerimo derinys. Patiri pasitenkinimą kai kiti spaudžia mygtuką „Patinka“, komentuoja, kaip gražiai atrodai, ar pritaria tavo mintims. Tačiau tuo pačiu negali atsikratyti kamuojamo nerimo, kad kas nors gali supeikti ar visai nesureaguoti.

Bent dalį internetinio narcizo savybių galima rasti kiekvienoje, kuri turi feisbuko ar Instagramo paskyrą arba rašo internetinį dienoraštį. Kaltinti reiktų mūsų smegenis. Sulaukus pritariančio, giriančio komentaro ar kelių „Patinka“ paspaudimų, jos išskiria hormoną dopaminą, kuris suteikia laimės jausmą. Psichologų tvirtinimu, kiekvienam žmogui būtinas socialinis pripažinimas ir dėmesys. Todėl toks dėmesio siekimas gali būti ir naudingas. Jis didina pasitikėjimą savimi. Svarbu, netapti priklausomai.

Ženklai, kad tapai interneto narcize:

* Po sunkios dienos patalpini savo naują nuotrauką feisbuko paskyroje. Nuotaika ima gerėti sulaukus pirmųjų „Patinka“.

* Feisbuko paskyros nuotrauką visuomet patobulini fotošopu.

* Net nesąmoningai visą aplinką ar tavo gyvenime vykstančius įvykius vertini pagal tai, ar verta pasidalinti tuo socialiniuose tinkluose. Pavyzdžiui, pamačiusi gražų vaizdą iškart pagalvoji, kad verta nufotografuoti tam, kad įsikeltum į Instagramą

* Keliones ar savaitgalius planuoji taip, kad viskas atrodytų kuo įdomiau ir šauniau tavo interneto dienoraštyje.

* Seki kiek turi socialinių tinklų sekėjų.

* Stebi like`ų skaičių ir mintyse turi nusistačiusi tam tikras ribas, kiek jų turėtų būti

* Nuotraukas ar įrašus į socialinius tinklus dedi kiekvieną dieną

* Didžioji tavo socialinių tinklų dalis visai nepažįstami ar matyti tik vieną kartą žmonės

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais (1)

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.

Tavo seksualumo testas: sužinok, ką naujo galėtum išbandyti

Kaip tapti nepakartojama lovoje? Geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo? Seksologė Suzi Godson teigia, kad visas moteris galima suskirstyti į šešis seksualinius tipus. „Kiekvienas žmogus, priklausomai nuo įgytos patirties, emocinių poreikių ir pasitikėjimo savimi yra unikaliai seksualus, – teigia seksologė. – Šis testas padės tau nustatyti savo tipą ir suprasti, koks seksas tau reikalingas iš tikrųjų“.

10 gyvenimo tiesų, kurias išmokstame tik per patirtį

Dažnai gyvenime atsisukę atgalios susimąstome, kiek laiko iššvaistėme, regis, visai nereikšmingiems dalykams. Dovanojome savo laiką tiems, kurie to buvo neverti, vakarais verkdavome dėl tų, kurie mūsų tikriausiai net neprisimena.

Kodėl tau nereikėtų žiūrėti į kitų moterų nuotraukas internete

Vakaras toks pats kaip ir visi kiti: atsiguli į lovą ir imi telefoną į rankas. Juk prieš miegą dar reikia pasitikrini, kas naujo įvyko facebookiniame ir instagraminiame draugų gyvenime. Tik 5 minutes – žadi sau, bet gi tiek visko vyksta!

Pokalbis dėl darbo: ką pasakyti, kai paklaus „kodėl?“ (2)

Vadovas – tironas, atlyginimas – vos didesnis nei valytojos Bronytės, o atmosfera kolektyve primena realybės šou „Paskutinis herojus“. Kurias išėjimo iš buvusios darbovietės priežastis verta minėti taisantis į naują vietą?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis gegužės mėnesį

Gegužės mėnuo - tikrai išskirtinis. Aistrą dovanojanti Venera ir džiugesio pilna Saulė daugumai Zodiako ženklų dovanos atokvėpį ir tikrą jausmų proveržį. Tačiau šiems trims ženklams seksis ypatingai!