Slaugė atskleidė, ko žmonės labiausiai gailisi prieš savo mirtį

 (145)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Bronnie Ware – slaugytoja iš Australijos, daug metų dirbusi paliatyviosios pagalbos skyriuje. Ji rūpinosi pacientais paskutinėmis jų gyvenimo savaitėmis ir užrašė priešmirtinius jų pamąstymus, iš kurių dauguma mūsų galėtume pasimokyti. „Kai žmonių būdavo klausima, dėl ko jie labiausiai gailisi, ar ką ji būtų darę kitaip savo gyvenime, dauguma jų kalbėjo apie tuos pačius dalykus“, - teigia B. Ware.

Norėčiau, kad man būtų užtekę drąsos gyventi taip, kaip norėjau, o ne taip, kaip norėjo kiti. „Apie tai kalbama dažniausiai. Kai žmonės suvokia, kad jų gyvenimas priartėjo prie pabaigos ir šviesia galva žvelgia atgal, labai lengva pamatyti, kiek daug jų svajonių taip ir netapo realybe. Daugumai nepavyko įgyvendinti nė pusės to, apie ką jie svajojo. Mirdami jie žino, kad priežastis slypi sprendimuose, kuriuos jie padarė ar kurių jie nepadarė patys. Sveikata žmogui suteikia laisvės, daugelis tai suvokia tik tada, kai jos jau nebeturi“.

Nereikėjo tiek daug dirbti. „Apie tai kalbėjo kiekvienas vyriškos lyties pacientas, kuriuo aš rūpinausi. Jie nematė, kaip augo jų vaikai, mažai laiko skyrė savo žmonoms. Apie tai kalbėjo ir dalis moterų, tačiau kadangi dauguma pacienčių buvo vyresnės kartos, joms neteko dirbti tam, kad prasimaitintų. Visi vyrai, kuriais aš rūpinausi, labai apgailestavo, kad tokią didelę savo gyvenimo dalį atidavė sunkiam darbui.“

Vertėjo rodyti daugiau drąsos ir atvirai kalbėti apie savo jausmus. „Daugybė žmonių malšino savo jausmus tam, kad išsaugotų taikius santykius su kitais. Dėl šios priežasties jų gyvenimas buvo nuobodus, o jie taip ir netapo tokiais, kokiais galėjo tapti. Pyktis ant viso pasaulio ir apgailestavimas – tai dvi pagrindinės priežastys, dėl kurių žmonės suserga“.

Vertėjo daugiau bendrauti su draugais. „Dažniausiai iki paskutinių gyvenimo savaičių žmonės nesuvokė tikrosios draugystės vertės. Daugelis buvo taip stipriai pasinėrę į rūpesčius, kad gyvenimui einant pirmyn prarado itin vertingus draugiškus santykius. Daugelis žmonių apgailestavo neskyrę pakankamai dėmesio ir laiko savo draugams“.

Jei tik būčiau sau leidęs būti laimingesnis. „Neįtikėtina, kaip dažnai girdžiu šiuos žodžius. Didelė dalis iki gyvenimo galo taip ir nesuvokė, kad laimės jausmas – tai jų pačių sprendimas. Žmonės linkę strigti senuose šablonuose ir įpročiuose. Taip vadinamasis įpročio patogumas nustelbia jausmus ir kasdienį gyvenimą. Baimė ką nors keisti vertė apgaudinėti save ir kitus, manant, kad juos viskas tenkina, net ir tada, kai širdies gilumoje jie labai norėjo bent kartą turėti jėgų nuoširdžiai pasijuokti ar pakvailioti.“

Tik nuo mūsų pačių priklauso, koks bus mūsų gyvenimas. Gaila, kad tikroji gyvenimo vertė suvokiama tik pačioje gyvenimo pabaigoje. Dalykai, kurie tampa svarbūs gyvenimo pabaigoje, turėtų būti reikšmingi kur kas anksčiau.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.

Tavo seksualumo testas: sužinok, ką naujo galėtum išbandyti

Kaip tapti nepakartojama lovoje? Geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo? Seksologė Suzi Godson teigia, kad visas moteris galima suskirstyti į šešis seksualinius tipus. „Kiekvienas žmogus, priklausomai nuo įgytos patirties, emocinių poreikių ir pasitikėjimo savimi yra unikaliai seksualus, – teigia seksologė. – Šis testas padės tau nustatyti savo tipą ir suprasti, koks seksas tau reikalingas iš tikrųjų“.

10 gyvenimo tiesų, kurias išmokstame tik per patirtį

Dažnai gyvenime atsisukę atgalios susimąstome, kiek laiko iššvaistėme, regis, visai nereikšmingiems dalykams. Dovanojome savo laiką tiems, kurie to buvo neverti, vakarais verkdavome dėl tų, kurie mūsų tikriausiai net neprisimena.

Kodėl tau nereikėtų žiūrėti į kitų moterų nuotraukas internete

Vakaras toks pats kaip ir visi kiti: atsiguli į lovą ir imi telefoną į rankas. Juk prieš miegą dar reikia pasitikrini, kas naujo įvyko facebookiniame ir instagraminiame draugų gyvenime. Tik 5 minutes – žadi sau, bet gi tiek visko vyksta!

Pokalbis dėl darbo: ką pasakyti, kai paklaus „kodėl?“ (2)

Vadovas – tironas, atlyginimas – vos didesnis nei valytojos Bronytės, o atmosfera kolektyve primena realybės šou „Paskutinis herojus“. Kurias išėjimo iš buvusios darbovietės priežastis verta minėti taisantis į naują vietą?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis gegužės mėnesį

Gegužės mėnuo - tikrai išskirtinis. Aistrą dovanojanti Venera ir džiugesio pilna Saulė daugumai Zodiako ženklų dovanos atokvėpį ir tikrą jausmų proveržį. Tačiau šiems trims ženklams seksis ypatingai!