Šiurpą keliantis ritualas – moterų žalojimas prieš vestuves

 (46)
Šiurpą keliantis ritualas – <span style="color: #c00000;">moterų žalojimas</span> prieš vestuves
© Instagram nuotr.

Nuo mažų dienų mums aiškino, kad mergaitės – tai silpnoji lytis. Jas reikia ginti, globoti ir saugoti. Todėl nė vienas save gerbiantis vyras nepakels rankos prieš moterį. Tačiau yra ir išimčių. Viena jų – Hamarų gentis Etiopijoje, kur iki šių dienų egzistuoja keistos tradicijos.

☀️💕👑 #ethiopia #hamartribe

A photo posted by Goddess Kai ☥ (@rawgoddesskai) on Nov 26, 2015 at 1:43pm PST

Pirmiausia, šioje gentyje vyrauja daugpatystė, tačiau labai savotiška. Moters paskirtis – tik vaikų gimdymas. Jeigu ji šios funkcijos negali atlikti, vyras veda kitą moterį. Be to, ankstesnė žmona į naująją niekada nežiūrės kaip į varžovę, greičiausiai kaip į išgelbėtoją nuo būtinybės gimdyti vaikus.

Prieš vestuves vyras turi atlikti tam tikras apeigas. Į vieną eilę išrikiuojamos karvės, o jaunuolis turi prabėgti jų nugaromis. Kai jis šį triuką nesuklydęs atliks septynis kartus iš eilės, bus laikoma, kad vaikinas visiems įrodė savo jėgą ir miklumą.

Prieš bėgimą karvių nugaromis, vyrai turi nuplakti būsimas kandidates į žmonas, kurios savo noru tam atsiduoda. Manoma, kad kuo didesnį skausmą šių apeigų metu patirs mergina, tuo laimingesnis bus jos gyvenimas ateityje.

#hamartribe #omovalley #ethiopia #bulljumping #ceremony

A photo posted by Ebru Hamilton (@ebru.hamilton) on Nov 7, 2015 at 7:43am PST

Įdomus pastebėjimas, kad teisę dalyvauti šiose apeigose turi ta mergina, kurios bent vienas iš brolių yra sulaukęs pilnametystės. Jeigu šeimoje berniukų nėra, nors tai nutinka itin retai, tai mergaitės visą gyvenimą lieka vienišos.

#hamartribe #omovalley #ethiopia

A photo posted by Ebru Hamilton (@ebru.hamilton) on Nov 7, 2015 at 7:41am PST

Vyrai be gailesčio plaka merginas ir liaujasi tik tada, kai šios nebegalėdamos kęsti skausmo, krenta ant žemės. Po šių apeigų jos dar ilgai bando atsigauti ir gydosi molio kompresais.

#hamartribe #Ethiopia #latergram

A photo posted by @netmoser on Feb 15, 2015 at 5:53pm PST

Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Apie tave

Ar tavo santykių laukia sėkmė, išduos skaičiai (5)

Ar pameni, kada susipažinai su mylimuoju? Ši data gali tau atskleisti, kaip klostysis tolimesni jūsų santykiai.

Nori atsisakyti traukos saldumynams? Štai atsakymas KAIP (13)

Saldumynų poreikis gali būti prilyginamas ko ne narkotinei priklausomybei. Kažkuo mėgaujantis (šiuo atveju skanėstais) jaučiame pakylėjimą, jėgų antplūdį, beveik euforiją. O prie malonumų lengvai priprantama. Deja, iš saldumynų kartais ne tiek džiaugsmo ir naudos, kiek bėdos.

TOS dienos: ko nereikėtų daryti menstruacijų metu (1)

Menstruacinis laikotarpis ne visoms merginoms praeina sklandžiai. Pasisekė toms, kurioms tos dienos – tokios pačios, kaip ir visos kitos, tačiau yra nemažai tokių, kurias vargina pilvo ir krūtų skausmai, pykinimas, galvos svaigimas... Jei priklausai pastarųjų tarpui, menstruaciniu laikotarpiu vertėtų labiau rūpintis savo sveikata ir vengti kai kurių užsiėmimų.