Šiurpą keliantis ritualas – moterų žalojimas prieš vestuves

 (46)
Šiurpą keliantis ritualas – <span style="color: #c00000;">moterų žalojimas</span> prieš vestuves
© Instagram nuotr.

Nuo mažų dienų mums aiškino, kad mergaitės – tai silpnoji lytis. Jas reikia ginti, globoti ir saugoti. Todėl nė vienas save gerbiantis vyras nepakels rankos prieš moterį. Tačiau yra ir išimčių. Viena jų – Hamarų gentis Etiopijoje, kur iki šių dienų egzistuoja keistos tradicijos.

☀️💕👑 #ethiopia #hamartribe

A photo posted by Goddess Kai ☥ (@rawgoddesskai) on Nov 26, 2015 at 1:43pm PST

Pirmiausia, šioje gentyje vyrauja daugpatystė, tačiau labai savotiška. Moters paskirtis – tik vaikų gimdymas. Jeigu ji šios funkcijos negali atlikti, vyras veda kitą moterį. Be to, ankstesnė žmona į naująją niekada nežiūrės kaip į varžovę, greičiausiai kaip į išgelbėtoją nuo būtinybės gimdyti vaikus.

Prieš vestuves vyras turi atlikti tam tikras apeigas. Į vieną eilę išrikiuojamos karvės, o jaunuolis turi prabėgti jų nugaromis. Kai jis šį triuką nesuklydęs atliks septynis kartus iš eilės, bus laikoma, kad vaikinas visiems įrodė savo jėgą ir miklumą.

Prieš bėgimą karvių nugaromis, vyrai turi nuplakti būsimas kandidates į žmonas, kurios savo noru tam atsiduoda. Manoma, kad kuo didesnį skausmą šių apeigų metu patirs mergina, tuo laimingesnis bus jos gyvenimas ateityje.

#hamartribe #omovalley #ethiopia #bulljumping #ceremony

A photo posted by Ebru Hamilton (@ebru.hamilton) on Nov 7, 2015 at 7:43am PST

Įdomus pastebėjimas, kad teisę dalyvauti šiose apeigose turi ta mergina, kurios bent vienas iš brolių yra sulaukęs pilnametystės. Jeigu šeimoje berniukų nėra, nors tai nutinka itin retai, tai mergaitės visą gyvenimą lieka vienišos.

#hamartribe #omovalley #ethiopia

A photo posted by Ebru Hamilton (@ebru.hamilton) on Nov 7, 2015 at 7:41am PST

Vyrai be gailesčio plaka merginas ir liaujasi tik tada, kai šios nebegalėdamos kęsti skausmo, krenta ant žemės. Po šių apeigų jos dar ilgai bando atsigauti ir gydosi molio kompresais.

#hamartribe #Ethiopia #latergram

A photo posted by @netmoser on Feb 15, 2015 at 5:53pm PST

Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Apie tave

Didžiausias tavo Zodiako ženklo pranašumas (4)

Daugelis puikiai žino, kad kiekvienas Zodiako ženklas turi savų privalumų: Avinai teisingi, Mergelės rūpestingos, su Dvyniais visada būna linksma. Susipažinkite su savo ženklo pranašumais.

Nepamirštamoji Colette: širdis neturi raukšlių, ji gali turėti tik randus

Prancūzų literatūros žvaigždė Sidonie Gabrielle Colette niekuomet nevadino savęs rašytoja. „Esu moteris, kuri neprarado ryžto kurti“, – sakydavo ji.

Pažiūrėk, kaip atrodytų tavo veidas, jeigu būtų simetriškas (1)

Tyrinėdamos savo atvaizdą patebime: tai viena akis didesnė, tai antakis aukščiau patupdytas ar lūpų kamputis ne ten žiūri, vis randame prie ko prikibti. Bet net ir gražiausios garsenybės neturi visiškai simetriškų veidų. Pasirodo, jei turėtų, kažin ar būtų tokios gražios, kokios yra dabar.

Pasirink duris ir sužinok, kokia ateitis tavęs laukia (7)

Šis testas žaibišku greičiu pasklido internete. Tau tereikia pažvelgti į paveikslėlius ir išsirinkti labiausiai patinkančias duris. Pasirinkimas daug pasako apie ateitį, o rezultatai daugumą nustebina.

Šiandien daugelis prieš šios moters nosį užtrenktų duris (10)

Šiandien daugelis prieš šios moters nosį užtrenktų duris. Kiti apskritai jų neatidarytų. Treti apšauktų nepaisydami garbingo jos amžiaus. O juk ji kadaise padarė perversmą verslo pasaulyje.