Šiurpą keliantis ritualas – moterų žalojimas prieš vestuves

 (46)
© Instagram nuotr.

Nuo mažų dienų mums aiškino, kad mergaitės – tai silpnoji lytis. Jas reikia ginti, globoti ir saugoti. Todėl nė vienas save gerbiantis vyras nepakels rankos prieš moterį. Tačiau yra ir išimčių. Viena jų – Hamarų gentis Etiopijoje, kur iki šių dienų egzistuoja keistos tradicijos.

☀️💕👑 #ethiopia #hamartribe

A photo posted by Goddess Kai ☥ (@rawgoddesskai) on Nov 26, 2015 at 1:43pm PST

Pirmiausia, šioje gentyje vyrauja daugpatystė, tačiau labai savotiška. Moters paskirtis – tik vaikų gimdymas. Jeigu ji šios funkcijos negali atlikti, vyras veda kitą moterį. Be to, ankstesnė žmona į naująją niekada nežiūrės kaip į varžovę, greičiausiai kaip į išgelbėtoją nuo būtinybės gimdyti vaikus.

Prieš vestuves vyras turi atlikti tam tikras apeigas. Į vieną eilę išrikiuojamos karvės, o jaunuolis turi prabėgti jų nugaromis. Kai jis šį triuką nesuklydęs atliks septynis kartus iš eilės, bus laikoma, kad vaikinas visiems įrodė savo jėgą ir miklumą.

Prieš bėgimą karvių nugaromis, vyrai turi nuplakti būsimas kandidates į žmonas, kurios savo noru tam atsiduoda. Manoma, kad kuo didesnį skausmą šių apeigų metu patirs mergina, tuo laimingesnis bus jos gyvenimas ateityje.

#hamartribe #omovalley #ethiopia #bulljumping #ceremony

A photo posted by Ebru Hamilton (@ebru.hamilton) on Nov 7, 2015 at 7:43am PST

Įdomus pastebėjimas, kad teisę dalyvauti šiose apeigose turi ta mergina, kurios bent vienas iš brolių yra sulaukęs pilnametystės. Jeigu šeimoje berniukų nėra, nors tai nutinka itin retai, tai mergaitės visą gyvenimą lieka vienišos.

#hamartribe #omovalley #ethiopia

A photo posted by Ebru Hamilton (@ebru.hamilton) on Nov 7, 2015 at 7:41am PST

Vyrai be gailesčio plaka merginas ir liaujasi tik tada, kai šios nebegalėdamos kęsti skausmo, krenta ant žemės. Po šių apeigų jos dar ilgai bando atsigauti ir gydosi molio kompresais.

#hamartribe #Ethiopia #latergram

A photo posted by @netmoser on Feb 15, 2015 at 5:53pm PST

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Merginos atskleidė, kaip iš tiesų atsiranda nuotraukos PRIEŠ ir PO (7)

"Instagram" demonstruojami figūrų pokyčiai vieniems tampa įkvėpimu, o kitiems kelia klausimų - ar tik čia neslypi fotošopas? Pasirodo, visa kur kas paprasčiau. Kai kurie akivaizdūs pokyčiai priklauso tik nuo to, kaip pozuosi.

6 būdai, kurie padės ryte atsibusti daug greičiau (2)

Esi viena tinginukių, kurioms taip gera ilgiau pasivartyti lovoje? O galbūt tiesiog automatiškai vis išjungi žadintuvą? Ką gi, štai keli būdai, kurie padės atsikratyti sunkaus kėlimosi problemos.

Atsakymai, kodėl kiti vengia tavo akių kontakto

Ar pastebėjai, kad kartais greta esantys žmonės, kai su jais bendrauji, vengia tavo žvilgsnio. O gal pati kartais nenoriai žiūri į jų akis? Štai atsakymai, kodėl kartais nesinori pažvelgti tiesiai į kitą žmogų.

5 priežastys, kodėl turėtum miegoti nuoga (40)

Džiaugiesi dailiais šilkiniais naktinukais ar minkštute žiemiška pižama? Ką gi, pasirodo miego drabužėlius verčiau atidėti šalin, nes miegojimas nuogai yra kur kas naudingesnis.