Sekso vergių gyvenimas nacių koncentracijos stovyklose

 (53)
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Apie koncentracijų stovyklose patirtus košmarus prirašyta daugybė straipsnių, tačiau mažai kur buvo minimos moterys, vergavusios kiek kitokiais būdais. Kalbame apie taip vadinamų „specialios paskirties įstaigų“ – viešnamių prie koncentracijos stovyklų darbuotojas.

Antrojo pasaulinio karo laikais viešnamiai teikė paslaugas ne tik Vermachto kareiviams, bet ir koncentracijos stovyklos kaliniams. Tokiu būdu naciai skatino suimtuosius už pavyzdingą elgesį ir gerą darbą.

Šis skatinimo būdas buvo įvestas 1942 metais tuometinio SS reichsfiurerio Himlerio įsakymu. Kadangi koncentracijos stovyklos kaliniai dirbo įvairius darbus, o tarp jų pasitaikydavo ir aukščiausios klasės meistrai, vadovybė stengėsi juos išsaugoti, tad kai kuriems buvo mokamas net nedidelis atlyginimas.

Sekso <span style="color: #c00000;">vergių gyvenimas</span> nacių koncentracijos stovyklose
© Vida Press

Kaliniai pinigus galėjo išleisti maistui, cigaretėms ar apsilankymams viešnamiuose. 15 minučių su prostitute kainavo 2 markes (palyginimui – cigarečių pakelis kainavo 3 markes). Tiesa, ši privilegija nebuvo suteikiama žydams.

Viešnamyje lankytis kada panorėjus nebuvo leidžiama. Pirmiausia reikėjo pateikti raštišką prašymą, tik tada koncentracijos stovyklos vadovybė galėjo išduoti leidimą apsilankymui „specialios paskirties įstaigoje“ konkrečiai nurodytu laiku.

Prižiūrėtojas sušukdavo kalinio numerį ir kambario, į kurį jis turėjo eiti, numerį. Visam tam buvo skirta ne daugiau 15 minučių, o apsilankymo viešnamyje galimas laikas tik nuo 19 iki 22 valandos. Kiekvieno kambario duryse buvo įtaisyta akutė, o pats lytinis aktas buvo leidžiamas tik misionieriaus poza.

Sekso <span style="color: #c00000;">vergių gyvenimas</span> nacių koncentracijos stovyklose
© Vida Press

Kalbant apie moteris, jų iš viso buvo apie du šimtai dešimtyje „specialios paskirties įstaigų“, kurios aptarnavo koncentracijos stovyklas Buchenvalde, Dachau, Sachsenhausene ir net Aušvice.

Kareivius aptarnaujančiuose viešnamiuose dirbo tikros prostitutės, o kalinių aptarnavimui buvo atrenkamos moterys iš Ravensbriuko ir Aušvico–Birkenau.

Tuo tikslu buvo atrenkamos moterys nuo 17 iki 35 metų. Daugelis iš jų buvo suimtos už asocialų elgesį ir už vengimą atlikti darbo prievolę, tačiau buvo ir tokių, kurios savo valia sutikdavo užsiimti šia nepadoria veikla. Esmė tame, kad kalinėms tai buvo ko gero vienintelė išgyvenimo galimybė. Prieš išsiunčiant moteris „į darbą“, jos net 10 dienų būdavo geriau maitinamos.

Sekso <span style="color: #c00000;">vergių gyvenimas</span> nacių koncentracijos stovyklose
© Vida Press

Koncentracijos stovyklų vadovybė, baimindamasi venerinių ligų protrūkio, viešnamių darbuotojoms įvedė privalomą reguliarią medicininę patikrą. O kalbant apie nepageidaujamus nėštumus, tai dauguma moterų būdavo tokios išsekusios, kad jos tiesiog tapdavo nevaisingos. O jeigu kuri nors ir pastodavo, būdavo grąžinama į koncentracijos stovyklą, kur jai atlikdavo abortą.

Po nacizmo žlugimo „specialiųjų įstaigų“ darbuotojos buvo pamirštos, juk formaliai jos nesiskaitė koncentracijos stovyklų kalinėmis. Jausdamos gėdą dėl savo praeities, dauguma moterų tylėjo, todėl nei viena iš sekso vergių negavo jokios kompensacijos...

Šaltinis

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.