Santykiai be įsipareigojimų. Kodėl jie kenkia moterims ir merginoms?

 (41)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Norėjau paklausti kaip elgtis tokioje situacijoje: turiu draugą, su kuriuo bendrauju, tačiau tarp mūsų nieko artimo nėra. Jis aiškiai pasakė, kad norėtų su manim artimesnių santykių, t.y sekso. Iš pradžių pamaniau, kad jis toks, kaip visi, tačiau po kiek laiko pajutau, kad kai būnu šalia jo, jis mane labai traukia, kažkuo žavi, net pati jaučiu, kad jo geidžiu. Bet ar tai vėliau nepakenktų mano savijautai ir jo nuomonei apie mane?

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Pradėsiu nuo to, kad viskas, ką jūs gyvenime darot ar nedarot, turi būti tik DĖL TO, kad JŪS TO NORITE ar nenorite. O NE TAM, KAD kiti jus įvertintų, pasakytų gerą nuomonę, pripažintų jūsų autoritetą ir pan.

„Pasakiau, kad jį myliu. Permiegojau su juo pirmą pažinties naktį. Užkalbinau nepažystamąjį feisbooke. Sutvarkiau vyro garažą. Padariau draugui masažą. Įkėliau į viešą paskyrą savo seksualią nuotrauką. Pradėjau savo verslą ir t.t.“ - kai visa tai darysite tik dėl savęs ir savo norų bei poreikių, nes jums pačiai to reikia – jūsų nejaudins neigiami kitų žmonių komentarai apie jūsų elgesį ir nekankins baimės dėl to, ką pagalvos kiti. Nes visi jūsų veiksmai bus vedami savo norų ir valios. Būtent toks mąstymo modelis lemia nepažeidžiamo pasitikėjimo savimi savybę.

Kalbant konkrečiai apie šį pasiūlymą, problema gali būti ne tame, ką jis pagalvos ar nepagalvos, o tame, kad moterys sunkiai atsiriboja nuo vyro, su kuriuo palaiko tik seksu paremtus santykius. Iš pradžių joms atrodo, kad jos tai sugebės ir nieko daugiau nenorės, tik pasimėgauti seksualiniais malonumais kažkokio nereikšmingo vyro pagalba. Bet, deja...

Moterys sutvertos kitaip nei vyrai ir seksas joms yra savotiškas savęs atidavimas, o vyrams tai gali būti elementarus fiziologijos patenkinimas, kaip kad pavalgyti, pamiegoti, atlikti gamtinius reikalus ir panašiai. Štai todėl vyrai nesupranta, kodėl moterys taip sunkiai pasiduoda seksualiniams nuotykiams be įsipareigojimų („juk seksas – tai toks malonumas! Kodėl ne!?!“).

Tuo tarpu mergina ar moteris, įnykusi į santykius paremtus tik seksu, ilgainiui jaučiasi išsunkta, nereikalinga ir išnaudojama. Taip nutinka dėl to, kad atsiduodama (atiduodama dalelę savęs) ji mainais už tai nieko negauna: nei meilės, nei santykių, kartais net ir dėmesio. Tai yra elementari skirtingų lyčių prigimtis, dėl kurios prostitucija yra išskirtinai moteriška „specialybė“. Vyrai ima, perka, pamyli, deda įvairias pastangas gauti sekso. Moterys atsiduoda, parsiduoda, būna pamylėtos ir visaip vertina vyrą prieš lytinę sueitį su jais.

Tu klausei, ar vėliau tokie santykiai nepakenktų tavo savijautai. Jei nesureikšminsi šio malonumo (o greičiausiai nesugebėsi to padaryti, nes jau dabar jauti jam trauką), tai labai rizikuoji likti su savo neišpildytais lūkesčiais, sudaužyta širdim ir pažeista psichologija, o tai gali turėti įtakos tavo ateities veiksmams ir sprendimams.

Moteriai seksas nėra vien tik seksas, jei tai neapsiriboja vienkartiniu nuotykiu. Palaipsniui joms tai pradeda reikšti kur kas daugiau. Atsiranda dvasinis prieraišumas, mintys apie JĮ, noras dažniau būti su tuo žmogumi ir patirti įvairų malonumų, ne tik seksualinių. Ir jei tas vaikinas negalės viso to duoti, tuomet tavęs laukia sunkus periodas ir darbas su savimi.

Dėl jo nuomonės apie tave: jei tu sutiktum, greičiausiai jis pasijaustų labai laimingas ir nieko blogo apie tave nepagalvotų. Vyrams tai suteikia daug džiaugsmo ir malonumo. Ir jiems tikrai labai patinka moterys, kurios tenkina jų kūniškas aistras be jokių įsipareigojimų. Bent jau iki tol, kol joms tas tinka ir jos nepradeda reikšti nepasitenkinimo ar neužsinori šio to daugiau.

Na, o merginoms ir moterims, kurios JAU „mirksta“ tokiuose santykiuose ir nesijaučia laimingos, siūlyčiau juos nutraukti ir nustoti naiviai tikėtis, kad vieną dieną viskas pasikeis ir jūs busite pilnavertė pora. Nes jei vaikinui ar vyrui iki šiol to nereikėjo ir seksas buvo vienintelė grandis, kuri jus jungė, tai jam tikrai to neprireiks ir po mėnesio ar metų. Neeikvokite savęs santykiams, kurie neturi ateities ir nepatenkina jūsų poreikių, nes tai alins jūsų psichologinę būseną ir menkins savivertę. O jei jaučiate, kad pačioms trūksta suvokimo kaip nuo to atsiriboti, kreipkitės į mane, aš galėsiu jums padėti.

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Klaida. Jūsų naršyklė nepriima sausainėlių (cookies).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.