Princesė Ameera - moteris, laužanti stereotipus apie musulmoniškų šalių moteris

 (37)
© COSMOPOLITAN montažas, Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Princesė Ameera al-Taweel ne visai atitinka daugumos stereotipinį požiūrį į musulmoniškų šalių moteris. Ji nenešioja tradicinės abajos, dengiančios galvą, kojas ir rankas, ragina Saudo Arabijos vadovus suteikti moterims daugiau teisių, dar daugiau – ji savo valia išsiskyrė su princu!

Princesė Ameera - moteris, laužanti stereotipus apie musulmoniškų šalių moteris
© Vida Press

Ameera al-Taweel gimė 1983 metų lapkričio 6 dieną Saudo Arabijos sostinėje Rijade. Mergaitė augo nepilnoje šeimoje – su mama ir jos tėvais. Kaip parodė gyvenimas, laimingi atsitiktinumai gali nutikti kiekvienam mūsų. Ameera, būdama paprasta mergina, kartą sutiko princą Alwaleedą bin Talalą, iš kurio ėmė interviu mokyklos laikraščiui.

Princesė Ameera - moteris, laužanti stereotipus apie musulmoniškų šalių moteris
© Vida Press

Nepaisant 28 metų amžiaus skirtumo, princas vedė Ameerą dar tais pačiais metais, kai jiedu susipažino. Ameerai tai buvo pirmoji santuoka, o jos mylimasis jau iki tol turėjo dvi žmonas, pagimdžiusias jam du vaikus.

Nėra žinoma, dėl kokių priežasčių ši pora 2013 metais išsiskyrė: vieni kalba, kad nesutarimai prasidėjo dėl draudimo Ameerai pastoti, kiti įsitikinę, kad pernelyg laisva merginos moralė prieštaravo karališkosios šeimos pasaulėžiūrai. Vienaip ar kitaip, net po skyrybų Ameera ir toliau vadinama princese. Tai, kaip ji elgiasi, kaip save pateikia ir kokias problemas sprendžia – visa tai išties karališkosios šeimos lygmuo.

Princesė Ameera - moteris, laužanti stereotipus apie musulmoniškų šalių moteris
© AFP / Scanpix

Šiandien princesė Ameera – labdaros fondo „Alwaleed Philanthropies“ vicepirmininkė, taip pat priklauso Kataro socialinės organizacijos „Silatech“ rūpybos tarybai. Šios organizacijos sprendžia skurdo problemas, padeda įvairių šalių gyventojams likviduojant stichinių nelaimių padarinius, taip pat stengiasi užmegzti dialogą tarp skirtingų religijų atstovų ir suteikti moterims daugiau teisių.

Princesė Ameera - moteris, laužanti stereotipus apie musulmoniškų šalių moteris
© Vida Press

Nepaisant pakankamai prabangaus gyvenimo būdo, princesė Ameera puikiai žino, kokia bejėgiška moters situacija Saudo Arabijoje: be vyro ar tėvo leidimo šios šalies moterys neturi teisės dirbti, negali gauti aukštojo išsilavinimo, negali rengtis taip, kaip joms norisi, o už mums įprastą automobilio vairavimą jas gali suimti ir pasodinti į kalėjimą. Ameera stengiasi savo pavyzdžiu parodyti, kad moterys gali gyventi kitaip. Be to, Ameera apsilankė daugiau nei 70 pasaulio šalių, kuriose dalyvavo įvairiuose susitikimuose ir juose stengėsi pagerinti Saudo Arabijos moterų įvaizdį.

Princesė Ameera - moteris, laužanti stereotipus apie musulmoniškų šalių moteris
© Vida Press

Ameerai tik 33 metai, tačiau ji nuveikė jau gana daug: kai Pakistane įvyko potvynis, jos centras padėjo katastrofos aukoms ir organizavo mokyklas, kad vietos vaikai galėtų gauti deramą išsilavinimą. Kartu su princu Philipu, Edinburgo kunigaikščiu, ji atidarė Islamo tyrimų centrą prie Kembridžo universiteto. Ameera vadovavo humanitarinei misijai Somalyje, kuri teikia pagalbą vietos gyventojams. Jauna moteris reguliariai žiniasklaidoje ragina palaikyti judėjimą už tai, kad Saudo Arabijos moterims būtų suteikta daugiau teisių ir galimybių. Jos devizas skamba taip: „Evoliucija, ne revoliucija“.

Princesė Ameera - moteris, laužanti stereotipus apie musulmoniškų šalių moteris
© Vida Press

Princesė Ameera išties visiškai neprimena to, kaip mes įsivaizduojame Saudo Arabijos moteris. Ir kas žino, galbūt jai iš tiesų pavyks pasiekti savo ir pakeisti nusistovėjusį supratimą apie moters padėtį šios šalies visuomenėje. Bent jau turint omenyje jos užsispyrimą, atrodo, kad ji gali tai padaryti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais (1)

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.

Tavo seksualumo testas: sužinok, ką naujo galėtum išbandyti

Kaip tapti nepakartojama lovoje? Geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo? Seksologė Suzi Godson teigia, kad visas moteris galima suskirstyti į šešis seksualinius tipus. „Kiekvienas žmogus, priklausomai nuo įgytos patirties, emocinių poreikių ir pasitikėjimo savimi yra unikaliai seksualus, – teigia seksologė. – Šis testas padės tau nustatyti savo tipą ir suprasti, koks seksas tau reikalingas iš tikrųjų“.

10 gyvenimo tiesų, kurias išmokstame tik per patirtį

Dažnai gyvenime atsisukę atgalios susimąstome, kiek laiko iššvaistėme, regis, visai nereikšmingiems dalykams. Dovanojome savo laiką tiems, kurie to buvo neverti, vakarais verkdavome dėl tų, kurie mūsų tikriausiai net neprisimena.

Kodėl tau nereikėtų žiūrėti į kitų moterų nuotraukas internete

Vakaras toks pats kaip ir visi kiti: atsiguli į lovą ir imi telefoną į rankas. Juk prieš miegą dar reikia pasitikrini, kas naujo įvyko facebookiniame ir instagraminiame draugų gyvenime. Tik 5 minutes – žadi sau, bet gi tiek visko vyksta!

Pokalbis dėl darbo: ką pasakyti, kai paklaus „kodėl?“ (2)

Vadovas – tironas, atlyginimas – vos didesnis nei valytojos Bronytės, o atmosfera kolektyve primena realybės šou „Paskutinis herojus“. Kurias išėjimo iš buvusios darbovietės priežastis verta minėti taisantis į naują vietą?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis gegužės mėnesį

Gegužės mėnuo - tikrai išskirtinis. Aistrą dovanojanti Venera ir džiugesio pilna Saulė daugumai Zodiako ženklų dovanos atokvėpį ir tikrą jausmų proveržį. Tačiau šiems trims ženklams seksis ypatingai!