Prievartos vaikai: siaubingas pasirinkimas, kurį tenka priimti

 (1)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Prievarta - tema, apie kurią sunku kalbėti. Galime tik įsivaizduoti, ką išgyvena prievartos aukos, tačiau vargu ar pilnai suprasime tą sumišusių jausmų verpetą, kuris nori nenori pakeičia visą gyvenimą. O kaip pasielgti sužinojus, kad tavyje plaka mažutė širdelė, užgimusi tikrai ne iš meilės...

Prieš dvejus metus Catherine Roland mintys sukosi tik apie būsimas studijas universitete, tačiau vienas mamos klausimas viską apvertė aukštyn kojomis. „Tu juk mane myli?“ - važiuojant automobiliu paklausė ji Catherine, o tuomet pravirko ir prisipažino turinti dar vieną dukterį. Iki šios akimirkos Catherine šeimoje buvo vyriausia, kartu augo dar dvi sesutės ir brolis.

Dabar mergina pasakoja, kad ši žinia nesukėlė jai šoko: „Aš netgi atsakiau, kad žinojau, nors tai buvo ne tiesa. Vis tik kažkodėl visada jaučiau, kad yra kažkas vyresnis. Aš tiesiog nepanaši į vyriausią vaiką“.

Mama papasakojo, kad Catherine sesers vardas Kirsten, ji vos vieneriais metais vyresnė ir turėtų gyventi Jutos valstijoje. Prieš akis buvo svarbiausias klausimas: kodėl moteris, auginanti keturis vaikus, atsisakė savo pirmagimės? „Mano mamą išprievartavo - pasakoja Catherine. - Netrukus po šio įvykio ji sužinojo, kad laukiasi. Tuo metu mama susitikinėjo su mano tėčiu ir tikėjosi, kad galbūt šis vaikelis yra jų. Po gimdymo atlikus genetinį testą paaiškėjo, kad tikrasis mažylės tėtis - prievartautojas. Mama priėmė patį sunkiausią sprendimą savo gyvenime tikėdamasi, kad jos vaikas pateks į gerą šeimą“.

Mama žinojo mergaitės vardą ir turėjo jos vaikystės nuotrauką, tad Catherine nieko nelaukė ir pradėjo sesers paieškas, tačiau jos buvo nesėkmingos. „Galbūt ji net nenori būti surasta“ - galvojo mergina ir net nenutuokė, kad už 800 kilometrų gyvenanti sesuo išgyvena tas pačias emocijas nerasdama savo biologinės mamos.

Vis tik likimas viską sudėliojo į savas vietas. Paskaitų metu Catherine paskambino nepažįstama moteris - jos sesers Kirsten globėja. „Labai jaudinausi laukdama sesers skambučio, o visai netrukus išgirdau svetimą, bet tuo pačiu tokį savą balsą“ - apie pirmąją jaudinančią pažinties akimirką pasakojo Catherine. Neilgai trukus mergina kartu su mama išvyko susitikti su Kirsten, kuri, pasirodo, tikra savo biologinės mamos kopija. „Pamačiusios viena kitą pradėjome šaukti iš laimės ir tik tuomet pasisveikinome! Mes susirašinėjame, planuojame, dalinamės savo išgyvenimas kaip tikros seserys. Praradome daug laiko, bet būtinai už viską atsigriebsime“ - pasakoja Catherine.

Ši istorija kelia daug klausimų, į kuriuos vieno atsakymo tikriausiai neįmanoma rasti. Kaip elgtis sužinojus, kad laukiesi ir būsimasis kūdikis galimai yra prievartos vaisius? Ar galėsi pati auginti vaiką, kuris visą gyvenimą tau primins tuos siaubingus išgyvenimus? Ar galėsi gyventi žinodama, kad kažkur pasaulyje yra vaikas, kurio tu atsisakei nepaisant to, kad tai yra dalis tavęs pačios?

Jeigu nebūtų kilę dvejonių dėl kūdikio tėvystės, galbūt Catherine mama būtų pasirinkusi abortą. Ir galbūt tuomet pasaulio nebūtų išvydusi nuostabi mergina vardu Kirsten...

O mes klausiame tavo nuomonės: koks sprendimas tokioje nelengvoje situacijoje tau atrodytų teisingiausias?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.