Pokalbis dėl darbo: ką pasakyti, kai paklaus „kodėl?“

 (2)
Vadovas – tironas, atlyginimas – vos didesnis nei valytojos Bronytės, o atmosfera kolektyve primena realybės šou „Paskutinis herojus“. Kurias išėjimo iš buvusios darbovietės priežastis verta minėti taisantis į naują vietą?
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Priežastis: Nepatogus darbo grafikas

Tai – įtikinama priežastis ieškoti kito darbo, net jeigu neturi vaikų. Darbas naktinėje ar vakarinėje pamainoje teikia malonumo tik naktibaldai. Tiesą sakant, dirbdama tokiu grafiku iškrenti iš visuomeninio gyvenimo, nebespėji susitikti su draugais. Darbo dienos pakoregavimas bent dviem valandomis gali tapti problema arba išgelbėti gyvenimą nuo chaoso. Suprantama, patogu atvažiuoti į darbą per pietus, bet grįžti namo vidurnaktį spaudžiant kišenėje dujų balionėlį ir baugščiai dairantis į šalis – ne pati maloniausia kasdienė būsena.

Priežastis: Trokšti dirbti žinomoje kompanijoje

Toks siekis girtinas, todėl nereikės ilgai ir komentuoti, kodėl išėjai iš mažos bendrovės. Ypač jeigu esi jauna specialistė ir tavo CV labai kuklus. Pasakyk darbdaviui, kad seniai norėjai dirbti didžiulėje įmonėje, nebijai sunkumų ir nori mokytis iš geriausiųjų.

Priežastis: Sieki tobulėti profesinėje srityje

Visiškai nebaisu prisipažinti, kad buvusiame darbe jautiesi pasiekusi, ko norėjai, todėl ketini irtis toliau. Jokio profesinio tobulėjimo – labai dažna išėjimo iš darbo priežastis. Be to, mintį galima suformuluoti pozityviai: papasakok apie savo puikius projektus buvusioje darbovietėje, atskleisk, ką dar norėtum pasiekti gavusi naują darbo vietą.

Priežastis: Nori pakeisti veiklos kryptį

Nekritikuojamas atsakymas, nors... reikia apgalvoti eilę argumentų, kad tavimi patikėtų. Tikriausia potencialiam darbdaviui nekils klausimų, jei penkerius ar septynerius metus plušėjai, tarkim, reklamos verslo srityje, išstudijavai jį ir pasiekei nemažai, bet dabar šiek tiek nusivylei. Įsidėmėk: veiklos sfera dažniausia kardinaliai nekeičiama – darbo dairomasi artimose srityse.

Priežastis: Visiškai nebeliko senos komandos

Kai kompanijoje perrikiuojamas vadovaujamas personalas, dažnai savo noru išeina visas išmesto viršininko skyrius – kad naujasis vadas galėtų įleisti šviežio kraujo. Tai svarus argumentas būsimam darbdaviui. Neslėpk tiesos, jis puikiai supranta, kas įvyko. Faktas, kad kompanijoje buvo panaikintas koks nors skyrius, tavęs blogai necharakterizuoja. Tiesiog atrodai aplinkybių auka. Per pokalbį pabrėžk, kad jei ne ta liūdna skyriaus istorija, būtum ir toliau dirbusi anoje įmonėje. Beje, minėtąją išėjimo iš darbo priežastį galima vadinti ne atleidimu abiem pusėms sutarus, bet likvidavimu.

Priežastis: Nebuvo laikomasi susitarimų

Pažadėjo mokėti atlyginimą, bet nuolat vėlavo. O vieną dieną nusprendė apskritai nemokėti. Žadėjo atostogų, bet neišleido. Gali būti daugybė su darbo sutartimi susijusių, bet kompanijos netesėtų įsipareigojimų. Susitikusi su naujuoju darbdaviu pasakok apie tai pernelyg nesipiktindama. Tik nesismulkink: jeigu išėjai iš darbo, nes įmonė neapmokėjo nė valandos netrukusio papildomo darbo, būsimo boso nenudžiuginsi. Kam patiktų darbuotojas, kuris nuolat mina ant kulnų reikalaudamas pinigų už kiekvieną papildomą kontoroje praleistą minutę?

Priežastis: Nestabili kompanijos padėtis

Nuolatinė darbuotojų kaita, priverstinės atostogos, vėluojantys atlyginimai, įmonės restruktūrizavimas, mažinamos socialinės garantijos – nestabilumas ir neaiškumas dėl kitos darbo dienos, savaime aišku, niekam nepatinka. Išvardytosios aplinkybės – labai svari priežastis ieškoti kito darbo. Ir kuo greičiau. Už tiesą būsimas darbdavys tikrai nepasmerks. Priešingai, supras, kodėl ieškai geresnės vietos.

Priežastis: Projektas baigtas

Vis dažniau etatų įsteigti nepajėgiantys darbdaviai samdo darbuotojus konkretiems projektams įgyvendinti – interneto puslapiams kurti, parodoms, prezentacijoms rengti. Su samdomu žmogumi sudaroma sutartis, jai pasibaigus jis vėl turi ieškoti darbo. Tik atmink: tokią informaciją lengva patikrinti. Pasiruošk negražindama papasakoti darbdaviui, kokias užduotis turėjai atlikti. Negerai, jei pasirodys, kad tai buvo ne projektas, o tik asistento asistentės darbas – išvardytąsias užduotis atlikai toli gražu ne viena.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais (1)

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.

Tavo seksualumo testas: sužinok, ką naujo galėtum išbandyti

Kaip tapti nepakartojama lovoje? Geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo? Seksologė Suzi Godson teigia, kad visas moteris galima suskirstyti į šešis seksualinius tipus. „Kiekvienas žmogus, priklausomai nuo įgytos patirties, emocinių poreikių ir pasitikėjimo savimi yra unikaliai seksualus, – teigia seksologė. – Šis testas padės tau nustatyti savo tipą ir suprasti, koks seksas tau reikalingas iš tikrųjų“.

10 gyvenimo tiesų, kurias išmokstame tik per patirtį

Dažnai gyvenime atsisukę atgalios susimąstome, kiek laiko iššvaistėme, regis, visai nereikšmingiems dalykams. Dovanojome savo laiką tiems, kurie to buvo neverti, vakarais verkdavome dėl tų, kurie mūsų tikriausiai net neprisimena.

Kodėl tau nereikėtų žiūrėti į kitų moterų nuotraukas internete

Vakaras toks pats kaip ir visi kiti: atsiguli į lovą ir imi telefoną į rankas. Juk prieš miegą dar reikia pasitikrini, kas naujo įvyko facebookiniame ir instagraminiame draugų gyvenime. Tik 5 minutes – žadi sau, bet gi tiek visko vyksta!

Pokalbis dėl darbo: ką pasakyti, kai paklaus „kodėl?“ (2)

Vadovas – tironas, atlyginimas – vos didesnis nei valytojos Bronytės, o atmosfera kolektyve primena realybės šou „Paskutinis herojus“. Kurias išėjimo iš buvusios darbovietės priežastis verta minėti taisantis į naują vietą?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis gegužės mėnesį

Gegužės mėnuo - tikrai išskirtinis. Aistrą dovanojanti Venera ir džiugesio pilna Saulė daugumai Zodiako ženklų dovanos atokvėpį ir tikrą jausmų proveržį. Tačiau šiems trims ženklams seksis ypatingai!