Per vakarėlį prisidirbai - kaip ištaisyti padarytas klaidas

Kartais visos pasiaučiame iš peties, kai kitą rytą plyšta galva ar nerandi bendros kalbos su organizmu. Atrodo, jei tik galėtum, vakarykštę dieną išbrauktum be gailesčio. Tačiau tiesa ta, kad laiko atsukti atgal jau nepavyks, tačiau pagerinti savijautą ir apsisaugoti nuo nemalonių pasekmių dar gali.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

JEI VISĄ NAKTĮ NEMIEGOJAI

Prašėlusi visą naktį, atrodo, tik ir svajoji kristi į patalus, deja, kartais tenka visai be miego griebtis naujų darbų. Pirmas žingsnis - kofeino dozė, ją gali gauti išgėrusi paprastos juodos kavos arba žalios arbatos (be jokių saldiklių). Antras - pusryčiai, net jei ir visą naktį užkandžiavai, neriebus angliavandenių ir baltymų derinys (pavyzdžiui, kruopų košė su pienu arba kiaušinių baltymų omletas su skrebučiu) padės atgauti jėgas.

Praėjus kelioms valandoms papietauk ir išgerk dar puodelį kavos. Suvalgyk baltymingo maisto, tai galėtų būti kalakutienos krūtinėlė arba sušiai. Tokie pietūs padės išvaikyti mieguistumą. Jei turi galimybę, prigulk ir nusnūsk, pakaks 15 minučių. Jei norisi prigulti ilgiau, nepasiduok sau - numigusi ilgiau išsibalansuosi ir sujauksi įprasto miego grafiką.

Jei nusnūsti negali, lengvai pasimankštink. Tempimo pratimai ar pasivaikščiojimas greitomis gryname ore suteiks naujų jėgų.

Fotolia nuotr.

JEI TURĖJAI NESAUGIŲ LYTINIŲ SANTYKIŲ

Jei nevartoji kontraceptinių tablečių, nedelsdama griebkis plano B. Per 2-3 dienas nuo nesaugaus sekso pasinaudojus skubiąja kontracepcija tikimybė išvengti neplanuoto nėštumo yra apie 89 proc., per dvylika valandų didesnė.

Jei dėl partnerio intymios sveikatos nesi tikra, apsilankyk ginekologo kabinete ir išsitirk, ar nepasigavai kokios infekcijos. Jei vienos nakties nuotykiai - pirmas toks nutiktukas, pradėk kalendoriuje žymėti, kada turi sirgti mėnesinėmis. Taip iš karto matysi, ar jos vėluoja. Jeigu mėnesinės vėluoja, žinoma, reikėtų atlikti nėštumo testą. Jeigu tokių nutiktukų pasitaiko dažniau, visuomet su savimi turėk prezervatyvų.

Fotolia nuotr.

JEI PADAUGINAI ALKOHOLIO

Pirmiausia gerai išsimiegok. Alkoholis padaro daug žalos organizmui, bet pamiegojusi bent 6 valandas atsigausi greičiau. Taip pat gerk daug daug skysčių (aišku, vandens). Viena dvi stiklinės vandens (maždaug kas valandą) sumažins alkoholio sukeltą dehidrataciją - vieną iš priežasčių, kodėl plyšta galva ir pykina.

Gali išgerti ir aspirino. Pora tablečių kas keturias valandas apmalšins galvos skausmą. Jei atsirado jautrumas šviesai, užsidėk saulės akinius. Ryški šviesa gali gerokai intensyvinti galvos skausmą, tad akiniai padės jį prislopinti.

Jokiu būdu neleisk pagiriotos dienos tingiai namuose, būtinai pajudėk, pabūk gryname ore. Trumpas pasivaikščiojimas paspartins medžiagų apykaitą ir padės organizmui greičiau atsigauti.

Shutterstock nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.