Per anksti pasibaigęs legendinio „Fanfano Tulpės“ gyvenimas

 (1)
Gérardas Philipe
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Prieš 65 metus, 1952 metų kovo 21 dieną Prancūzijoje įvyko filmo „Fanfanas Tulpė“ (Fanfan la Tulipe) premjera, vėliau apskriejusi dar 85 pasaulio šalis ir atnešusi neįtikėtiną populiarumą pagrindinį vaidmenį atlikusiam Gérardui Philipe. Deja, šlovės spinduliai šildė trumpiau, nei buvo galima tikėtis - aktorius mirė sulaukęs vos 36 metų, likus kelioms dienoms iki gimtadienio. Per savo karjerą Gérardas atliko daugiau nei 30 vaidmenų, tačiau kino istorijoje labiausiai prisimenamas kaip Fanfanas Tulpė.

Gérardas Philipe
Gérardas Philipe
© Vida Press

Gérardo tėvas svajojo, kad suaugęs sūnus tęs šeimos tradicijas ir taps advokatu, tačiau jaunas vaikinas pasuko aktorystės keliu. Pradžia buvo labai sėkminga - scenoje įsikūnijęs į Kaligulos vaidmenį, Gérardas sužavėjo tiek žiūrovus, tiek kritikus. Būtent šiame spektaklyje jį išvydusi Marlene Dietrich rekomendavo jam išbandyti savo jėgas kine: „Teatre romantizmas - atgyvena, o kine - ateitis. Su jūsų gabumais, Gérardai, ekrane galima kurti stebuklus“.

Gérardas Philipe
Gérardas Philipe
© Vida Press

Sulaukęs 23 metų Gérardas gavo svarbų vaidmenį F. Dostojevskio kūrinio „Idiotas“ ekranizacijoje. Dauguma abejojo, kad jaunas vaikinas susidoros su jam patikėtu rimtu vaidmeniu, tačiau po filmo premjeros kritikai negailėjo pagyrų, o jaunasis Gérardas buvo vadinamas vienu geriausių tų laikų aktoriumi. Kitais metais jis dar kartą įrodė savo gabumus, puikiai atlikęs François Jaubert rolę filme „Devil in the Flesh“.

Gérardas Philipe
Gérardas Philipe
© Vida Press

Labiausiai Gérardui tiko romantiški vaidmenys. „Tai buvo labai gražus vyras, - prisiminimais dalinosi legendinė aktorė Jeanne Moreau. - Aukštas. Lieknas. Turintis nepriekaištingą matinę odą. Geros fizinės formos. Jis buvo tikras stiprybės ir tikėjimo įsikūnijimas“. Užkariavęs prancūzus, aktorius netrukus tapo žinomas visame pasaulyje. Jo aktoriniai gabumai puikiai atsiskleidė tiek romantiškose meilės scenose, tiek vaidinant herojiškesnius epizodus ir mosikuojant špaga, todėl Niujorke Gérardas buvo pramintas „reaktyviniu prancūzu“, o Tokijuje „pavasario samurajumi“. Pavojinguose filmų epizoduose aktorius atsisakydavo dublerio ir griežtai laikėsi principo, kad turi įgyvendinti idėją pats - kartą aštriu kardu jam buvo pradurta ranka!

Gérardas Philipe
Gérardas Philipe
© Vida Press

Prancūzų kino istorikas Jeanas Sadoul rašė: „Visoje žemėje jis buvo išskirtinis. Jis buvo garbinamas Tokijuje, Varšuvoje, Miunchene, Madride, Pekine, Kalkutoje, Leipcige... Gérardas Philipe sugebėjo išlaikyti pusiausvyrą visame kame“. Kuomet pačiam aktoriui eilinį kartą užduodavo klausimus apie jo panašumą su Fanfanu Tulpe, jis atsakydavo: „Manęs dažnai klausia, ar aš jaučiuosi pilnai susitapatinęs su savo herojumi. Atvirai kalbant, beveik niekada. Manau, kad tai nepasiekiama nė vienam aktoriui. Visuomet egzistuoja kontrolė. Iš pradžių turite sukurti miražą, o tuomet paversti jį kūnu, tačiau išliekant savimi. Šiuo atveju negelbėja nei dekoracijos, nei rekvizitai - jie skirti tik žiūrovo įspūdžiui sustiprinti“.

Gérardas Philipe
Gérardas Philipe
© Vida Press

Kartą po filmavimo Meksikoje aktorius pasijuto prastai, o jį apžiūrėję medikai nutarė, kad tai tik paprasčiausia infekcija. Tačiau savijautai nepagerėjus ir atlikus išsamesnius tyrimus paaiškėjo baisi diagnozė - kepenų vėžys. 1959 metų lapkritį aktorius paliko šį pasaulį, nesulaukęs 37 metų. Fanfano Tulpės istorija neprarado susidomėjimo ir šiais laikais. 2003 metais buvo pristatyta nauja filmo versija, kurioje pagrindinius vaidmenis atliko Vincentas Perezas ir Penelope Cruz.

Parašykite savo nuomonę
Diskusija leidžiama tik registruotiems vartotojams!
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.