Per 14 metų ji išlaisvino tūkstančius sekso vergėmis tapusių merginų, tačiau savo dukros taip ir nerado...

 (2)
Susana Trimarco
© Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

2002 metais argentinietės Susanos Trimarco gyvenime įvyko tragedija - jos dukra Marita Veron buvo pagrobta. Jau 14 metų mama nepraranda vilties ir stengiasi ją surasti. Susana pati apsimetinėjo prostitute ir lankėsi viešnamiuose, ieškodama savo dukters: „Ieškodama Maritos išmokau narplioti mafijos tinklus, kurie grobia moteris, siūlydami joms auklių, modelių ar kitus darbus“ - pasakoja Susana.

Pagrobtos merginos dukrai dabar 18 metų. „Vaikystėje iš jos atėmė mamą, o iš manęs - dukrą. Nelaisvėje laikomą Maritą vertė užsiimti prostitucija. Iš Tukumano provincijos nusikaltėliai ją išvežė į La Riochą, o tuomet, padedami susitepusių vietos pareigūnų, pervežinėjo ją iš miesto į miestą. Tai buvo labai skausminga kova“ - prisiminimais dalinosi moteris.

Susana Trimarco
Susana Trimarco
© Scanpix

2002 metų balandžio 3 dieną Marita vyko pas gydytoją. Anot liudininkės, nežinomi vyrai įstūmė merginą į raudoną automobilį ir nuvažiavo. Po trijų dienų Marita buvo pastebėta nedideliame miestelyje, 30 kilometrų nuo savo namų. Vietoj sportinių batelių, su kuriais ji išėjo iš namų, Marita avėjo aukštakulnius. Policija įsodino merginą į autobusą, kuriuo ji turėjo grįžti namo, tačiau galutinio tikslo ji taip ir nepasiekė. Po trijų savaičių viena prostitutė pasakė, kad mergina buvo parduota.

Kai Marita buvo pagrobta, niekas nekalbėjo apie prekybą žmonėmis, pareigūnai neskyrė tam dėmesio: „Teismo atstovai stabdė orderių išdavimą kratoms, kurios buvo būtinos norint pradėti paieškas. Visą tą laiką mano dukra buvo nelaisvėje ir laukė, kol ją išgelbės“. Ieškodama savo dukters Susana sutiko tūkstančius apgautų ir suklaidintų merginų, kurios prievarta buvo paverstos sekso vergėmis. „Kiekvieną kartą išeidavau tuščiomis rankomis. Lankydavausi tose vietose, kuriose buvo slapta užsiimama prostitucija. Ir nors oficialiai šios įstaigos vadindavosi barais ar klubais, iš tiesų tai buvo patys tikriausi viešnamiai. Ten suteneriai buvo saugomi ginkluotų vyrų, o asmens sargybiniai neslėpdavo ginklų net tuomet, kai policija surengdavo reidą. Mačiau daugybę išsigandusių merginų, kurioms teko išgyventi tikrą košmarą. Mes jas iš ten ištraukdavome. Sakiau joms, kad tai vienintelis jų šansas išsigelbėti. Daugybę jų buvau priglaudusi savo namuose, maitinau, rengiau ir pati lydėjau į prokuratūrą, kurioje jos galėjo parašyti pareiškimą dėl panaudotos prievartos. Deja daugumoje atvejų pati policija buvo įtraukta į šį verslą“ - pasakojo Susana.

Susana Trimarco
Susana Trimarco
© Scanpix

2007 metais moteris įkūrė fondą savo dukters atminimui. Fondo dėka buvo išlaisvintos 9558 merginos, kurios buvo verčiamos užsiimti prostitucija prieš savo valią. Dėka šios moters, 2008 metais buvo priimtas kovos su prekyba žmonėmis įstatymas. Praėjo 14 metų nuo tos dienos, kai Susanos dukra Marita dingo, tačiau Susana vis dar nepraranda vilties ir nenuleidžia rankų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.

Tavo seksualumo testas: sužinok, ką naujo galėtum išbandyti

Kaip tapti nepakartojama lovoje? Geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo? Seksologė Suzi Godson teigia, kad visas moteris galima suskirstyti į šešis seksualinius tipus. „Kiekvienas žmogus, priklausomai nuo įgytos patirties, emocinių poreikių ir pasitikėjimo savimi yra unikaliai seksualus, – teigia seksologė. – Šis testas padės tau nustatyti savo tipą ir suprasti, koks seksas tau reikalingas iš tikrųjų“.

10 gyvenimo tiesų, kurias išmokstame tik per patirtį

Dažnai gyvenime atsisukę atgalios susimąstome, kiek laiko iššvaistėme, regis, visai nereikšmingiems dalykams. Dovanojome savo laiką tiems, kurie to buvo neverti, vakarais verkdavome dėl tų, kurie mūsų tikriausiai net neprisimena.

Kodėl tau nereikėtų žiūrėti į kitų moterų nuotraukas internete

Vakaras toks pats kaip ir visi kiti: atsiguli į lovą ir imi telefoną į rankas. Juk prieš miegą dar reikia pasitikrini, kas naujo įvyko facebookiniame ir instagraminiame draugų gyvenime. Tik 5 minutes – žadi sau, bet gi tiek visko vyksta!

Pokalbis dėl darbo: ką pasakyti, kai paklaus „kodėl?“ (2)

Vadovas – tironas, atlyginimas – vos didesnis nei valytojos Bronytės, o atmosfera kolektyve primena realybės šou „Paskutinis herojus“. Kurias išėjimo iš buvusios darbovietės priežastis verta minėti taisantis į naują vietą?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis gegužės mėnesį

Gegužės mėnuo - tikrai išskirtinis. Aistrą dovanojanti Venera ir džiugesio pilna Saulė daugumai Zodiako ženklų dovanos atokvėpį ir tikrą jausmų proveržį. Tačiau šiems trims ženklams seksis ypatingai!