Pažvelk į savo kojų pirštus: tik išskirtinės asmenybės turi Mortono formą

© COSMOPOLITAN montažas / Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mortono pirštas – pėdos forma, kai antrasis pirštas ilgesnis už pirmąjį. Tokios sandaros pėdas turi apie 10 proc. žmonių. Šis anatominis ypatumas turi įdomią savo istoriją ir praktinį išaiškinimą. Mat su šiuo ypatumu siejamas ne tik pėdos, bet ir žmogaus charakterio bei seksualinio suderinamumo stabilumas.

Daugumos žmonių kojų pirštų kaulų struktūra yra tipinė: didžiojo piršto atžvilgiu pirštai išsidėstę mažėjančia tvarka. Tačiau dalies žmonių antrasis kojos pirštas yra ilgesnis už pirmąjį (didįjį). Toks pirštas buvo pavadintas „Mortono pirštu“ amerikiečių chirurgo ortopedo Dudley Joe Morton (1884—1960) garbei, kuris pirmas aprašė šį reiškinį. Nors specializuotoje literatūroje šis reiškinys paprastai apibūdinamas kaip anatominis sutrikimas, jis pasireiškia maždaug 10% žmonių ir dažniausiai nesukelia jokių nepatogumų.

Pažvelk į savo kojų pirštus: tik išskirtinės asmenybės turi Mortono formą
© Vida Press

Istorija

Senovės graikai ir romėnai būtent tokią pėdą laikė estetikos etalonu. Tai atsispindi ir skulptūrose. Viduramžių Europoje toks pirštas buvo laikomas aristokratišku, karališku. Visos viduramžių graikų skulptūros, vaizduojančios graikų figūras, akivaizdžiai išryškina šį ypatumą, todėl pėda su Mortono pirštu dar vadinama graikiška pėda.

Beje, Laisvės statulos pėda taip pat graikiškos formos. Italų menininkų Botičelio (1445–1510) ir Mikelandželo (1475–1564) daugumos vaizduojamų personažų antrasis kojos pirštas ilgesnis už pirmąjį. Šis ypatumas matomas ir Leonardo da Vinčio bei daugelio kitų menininkų drobėse.

Genetika

Manoma, kad Mortono pirštas – genetiškai paveldimas iš kartos į kartą, bet jo išraiškos laipsnis priklauso nuo brendimo pobūdžio ir greičio. Tai siejama su vamzdiniais kaulais ir žmogaus brandos laikotarpio intensyvumu. Kuo ankstesnė ir greitesnė lytinė branda, tuo šie kaulai lieka trumpesni, nes jų augimas užsidaro. Žinant, kad vyrai subręsta vėliau nei moterys, daroma išvada, kad būtent todėl jų ūgis būna didesnis, o kojos ilgesnės nei moterų.

Mortono pirštas, charakteris ir suderinamumas santuokoje

Pagal įvairius stebėjimus ir empirinius duomenis Mortono pirštas siejamas su lyderystės savybėmis ir seksualumu. Kuo antrasis pirštas ilgesnis, tu stipresnės lyderystės savybės ir aktyvesnė seksualinė išraiška. Tai – veiklių, kūrybiškų, iniciatyvių žmonių požymis. Tačiau šios teigiamos savybės turi ir kitą pusę - polinkį viską kontroliuoti, griežtumą ir perdėtą valdingumą. Tad jei turi Mortono pirštą, turėtum išmokti ieškoti balanso: dažniau išklausyk kitus, nepulk kritikuoti ar patarinėti.

Apie valdingumą kalba ir dar šiandien gajus prietaras: jeigu antrasis pėdos pirštas ilgesnis už pirmąjį, tokios pėdos savininkas bus šeimos galva. Beje, Indijoje motinos, bijodamos, kad jų sūneliai nebūtų paspausti po žmonos padu, akylai saugo savo sūnus nuo vedybų su mergina, kurios antrasis pirštas gerokai ilgesnis. Liaudies išmintis byloja: jeigu pėdos didysis pirštas ilgiausias – moteris bus pavaldi vyrui. Jeigu antrasis pirštas ilgesnis už pirmąjį – ji valdys vyrą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.