Nuodėmingoji Theodosia – pirmasis sekso simbolis, užkariavęs nebyliojo kino pasaulį

Theda Bara
© Cosmopolitan.lt montažas, Vida Press nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kinematografijoje įkūnijamas „femme fatale“ įvaizdis šiais laikais nieko nenustebins, tačiau įsivaizduok, kokį šurmulį sukėlė pirmasis toks pasirodymas didžiajame ekrane. Gundantys kūno linkiai, iššaukiantys kostiumai, žavinga aktorės kilmės legenda pavertė Thedą Barą pirmuoju sekso simboliu. Moteris vilioklė, kurios geidė vyrai ir kuriai slapčia pavyduliavo visos moterys.

Theda Bara
Theda Bara
© Vida Press

Būsimoji aktorė Theodosia Goodman gimė 1885 metų liepos 22 dieną Cincinatyje (Ohajo valstija) vargingo žydų siuvėjo šeimoje. Kai merginai sukako aštuoniolika, ji, vedina svajonės tapti aktore, persikėlė į Niujorką. Per devynerius ant teatro pakylų praleistus metus ji nepasiekė jokių ypatingų pasiekimų.

Tuo metu, kai Theda visais įmanomais būdais stengėsi užkariauti kino pasaulį, Viktorijos laikų siluetą pakeitė paauglės įvaizdis. Tamsius nepaklusnius plaukus ir natūralius išraiškingus kūno linkius turinti Theodosia visiškai neatitiko tuometinių mados standartų. Tačiau būtent šis veiksnys nulėmė tolimesnę jos karjerą.

Theda Bara
Theda Bara
© Vida Press

1915 metais nebyliojo kino režisierius Frankas Powellas surizikavo ir skyrė 29 metų (ji pamelavo, kad jai dvidešimt penkeri) merginai vaidmenį. Theodosiai teko „vampyrės“ – paslaptingos nepažįstamosios, gundančios vyrus ir griaunančios jų šeimas – vaidmuo. Filmas sulaukė milžiniško pasisekimo ir aktorė akimirksniu tapo žvaigžde.

Kad publika susidomėtų nežinoma aktore, kino studijoje jai buvo sugalvotas naujas įvaizdis ir legenda. Theodosia pasirinko pseudonimą Theda Bara. Reklamos specialistai paskleidė gandus, kad jos vardas yra žodžių „Arabiška mirtis“ (Arab Death) anagrama. Iš tikrųjų Theda – aktorės pilno vardo trumpinys, o Bara – vidurinysis jos senelės vardas.

Theda Bara
Theda Bara
© Vida Press

Laikraščiuose buvo rašoma, kad Theda gimė Egipte, Sfinkso šešėlyje, o jos tėvai – prancūzų dailininkas ir arabė. Aktorė ėmė nešioti masyvius papuošalus ir apdarus, ryškiai dažyti akis, mėgo palaidus plaukus. Taip mergina iš vargingos žydų šeimos tapo paslaptinga moterimi iš Rytų.

Viešųjų ryšių kampanija buvo sėkminga ir publika su malonumu ėjo į visus Thedos Baros filmus. Vien per 1915 metus aktorė nusifilmavo vienuolikoje kino juostų. Režisierius negailestingai naudojosi lemtingos moters ir vyrų suvedžiotojos įvaizdžiu. Netgi filme apie Romeo ir Džiuljetą siužetas buvo perrašytas taip, kad Theda atliko pagrindinės veikėjos vaiduoklio vaidmenį. Holivudo spaudoje Theda buvo vadinama ne kitaip kaip „velnio tarnaite“, „vampyrų karaliene“ ar „nuodėmės vaidilute“.

Theda Bara
Theda Bara
© Vida Press

1918 metais savo populiarumu Theda Bara nusileido tik Charlie Chaplinui. Išradėjas Nicola Tesla pažadėjo nusiųsti jos atvaizdą į Marsą.

Aktorės karjera truko vos penkerius metus, tačiau per šį laiką ji nusifilmavo 38 juostose. Thedos honoraras išaugo nuo 150 dolerių per savaitę iki keturių tūkstančių. Tačiau Thedos Baros žvaigždė pakilo taip pat greitai, kaip ir nusileido. Ją pakeitė kiti tipažai.

Theda Bara
Theda Bara
© Vida Press

Pakankamai simboliška yra tai, kad didžioji dauguma filmų, kuriuose ši aktorė nusifilmavo, sudegė per 1937 metų gaisrą kino studijoje. Pati Theda, pasitraukusi iš kinematografijos, aktyviai dalyvavo labdaringoje veikloje. 1921 metais ji ištekėjo už režisieriaus Charleso Brabino, o jų santuoka buvo labai tvirta. Theda tapo vakarėlių deive, o jos namuose noriai lankėsi pirmo ryškumo Holivudo žvaigždės. Aktorė mirė 1955 metais nuo skrandžio vėžio. Vyras gyveno už ją vos dvejais metais ilgiau.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.