Maisto produktai ir arbatos, veikiantys kaip natūralūs migdomieji

© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kokybiškas miegas suteikia energijos, kelia nuotaiką, padeda išlaikyti organizmą sveiką. O miego trūkumas gali tapti rimtesnių sveikatos sutrikimų priežastimi. Deja, kartais dėl streso ar kitų veiksnių užmigti sunku. Visgi įveikti nemigą galima ir be vaistų. Reikėtų praturtinti mitybą keletu maisto produktų ir gerti tam tikras arbatas.

Vyšnios ir jų sultys

Mokslininkai įrodė, kad žmonės, karts nuo karto rytais išgeriantys stiklinę vyšnių sulčių, vakarais užmiega lengviau. Vyšniose yra daug melatonino, kuris padeda organizmui reguliuoti miego ir energijos ciklus. Asmenys, neturintys pakankamai melatonino, kenčia nuo pavargimo ir negali ramiai miegoti visą naktį. Rekomenduojama ne tik gerti sultis, be ir valgyti pačias vyšnias.

Bananai

Bananuose yra daug natūralių medžiagų, kurios atpalaiduoja. Jie praturtinti kalciu ir vitaminu B6, pastarasis yra vienas svarbiausių natūralių ingredientų, reikalingų melatonino gamybai.

Lapinės daržovės

Lapiniuose kopūstuose ir kitose lapinėse daržovėse, pavyzdžiui, špinatuose kalcio yra daugiau nei pieno produktuose. Moksliniai tyrimai parodė, kad žmonėms, kurie kenčia nuo miego trūkumo, trūksta kalcio. Todėl, lapinės daržovės yra puikus ir sveikas maistas didinantis kalcio kiekį organizme.

Ramunėlės

Bene seniausia ir populiariausia gydomoji arbata - ramunėlės. Šios gėlės nuo seno gydė mūsų protėvių ligas, padėjo jiems nusiraminti ir lengviau užmigti. Vaistinių ramunių arbata ramina nervų sistemą, turi uždegimus stabdančių, antiseptinių, antialerginių ypatybių. Jos vartojamos sergant nervų, kvėpavimo, ginekologinėmis ar virškinamojo trakto ligomis.

Melisos

Daugelį žmonių kamuoja nuolatinės įtampos sukeltos ligos. Puiki pagalbininkė nuo šių negalavimų - vaistinė melisa. Melisos ramina, slopina spazmus, mažina vidurių pūtimą. Dėl nuolatinės nervinės įtampos žmonės dažnai skundžiasi širdies skausmu, sutrikusiu virškinimu, neramiu miegu ar netgi baime užmigti. Tokiais atvejais melisų arbata yra nepakeičiamas vaistas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais (1)

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.

Tavo seksualumo testas: sužinok, ką naujo galėtum išbandyti

Kaip tapti nepakartojama lovoje? Geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo? Seksologė Suzi Godson teigia, kad visas moteris galima suskirstyti į šešis seksualinius tipus. „Kiekvienas žmogus, priklausomai nuo įgytos patirties, emocinių poreikių ir pasitikėjimo savimi yra unikaliai seksualus, – teigia seksologė. – Šis testas padės tau nustatyti savo tipą ir suprasti, koks seksas tau reikalingas iš tikrųjų“.

10 gyvenimo tiesų, kurias išmokstame tik per patirtį

Dažnai gyvenime atsisukę atgalios susimąstome, kiek laiko iššvaistėme, regis, visai nereikšmingiems dalykams. Dovanojome savo laiką tiems, kurie to buvo neverti, vakarais verkdavome dėl tų, kurie mūsų tikriausiai net neprisimena.

Kodėl tau nereikėtų žiūrėti į kitų moterų nuotraukas internete

Vakaras toks pats kaip ir visi kiti: atsiguli į lovą ir imi telefoną į rankas. Juk prieš miegą dar reikia pasitikrini, kas naujo įvyko facebookiniame ir instagraminiame draugų gyvenime. Tik 5 minutes – žadi sau, bet gi tiek visko vyksta!

Pokalbis dėl darbo: ką pasakyti, kai paklaus „kodėl?“ (2)

Vadovas – tironas, atlyginimas – vos didesnis nei valytojos Bronytės, o atmosfera kolektyve primena realybės šou „Paskutinis herojus“. Kurias išėjimo iš buvusios darbovietės priežastis verta minėti taisantis į naują vietą?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis gegužės mėnesį

Gegužės mėnuo - tikrai išskirtinis. Aistrą dovanojanti Venera ir džiugesio pilna Saulė daugumai Zodiako ženklų dovanos atokvėpį ir tikrą jausmų proveržį. Tačiau šiems trims ženklams seksis ypatingai!