Liane de Pougy – geidžiamiausia kurtizanė, kuriai neatsispyrė net moterys

 (8)
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

XIX amžiaus paskutinius dešimtmečius ir XX amžiaus pradžią įprasta vadinti Gražiąja epocha (pranc. La belle epoque). Tuo laikotarpiu minios protus užvaldė gražuolės aktorės. Jos galėjo neturėti išskirtinio aktorystės talento, tačiau traukė žmones savo (dažnai išgalvotomis) egzotiškomis biografijomis ir ekscentrišku elgesiu. Dauguma jų susirasdavo užtarėjus ir gyveno patogų gyvenimą.

Viena garsiausių to meto damų buvo Liane de Pougy. Būsimoji kurtizanė Liane de Pougy (tikrasis vardas Anne-Marie Chassaigne) gimė kariškio šeimoje. Tėvai merginą atidavė auklėti į moterų vienuolyną. Kai Anne sukako šešiolika, ji pabėgo su karininku Armandu Pourpe. Netrukus paaiškėjo, kad nepilnametė laukiasi kūdikio. Mylimasis sutiko ją vesti, tačiau santuoka niekam laimės neatnešė. Armandas dažnai mušė savo jauną žmoną, o gimusį kūdikį išsiuntė pas močiutę į Suecą. Netrukus Anne-Marie pabėgo į Paryžių.

Liane de Pougy – geidžiamiausia kurtizanė, kuriai neatsispyrė net moterys
© Vida Press

Iš pradžių sostinę užkariauti susiruošusiai merginai sekėsi sunkiai. Laimei, jai pavyko susipažinti su žinoma kurtizane Valtesse de La Bigne. Šioji sutiko išmokyti Anne-Marie visų savo amato subtilybių. Netrukus vienas iš meilužių padėjo merginai įsitaisyti į „Folies Bergere“ varjetė. Tada Anne-Marie Chassaigne pakeitė savo vardą į kilniau skambantį Liane de Pougy.

Naujai iškepta aktorė išprašė Saros Bernhardt skirti jai laiko ir duoti kelias aktorinio meistriškumo pamokas. Garsioji diva išpildė prašymą, tačiau galiausiai pasakė, kad Liane pasieks daugiau, jeigu scenoje jos „simpatiška burnelė“ bus uždaryta. Sarah Bernhardt patarė merginai skirti daugiau dėmesio šokiams.

Liane de Pougy – geidžiamiausia kurtizanė, kuriai neatsispyrė net moterys
© Vida Press

Palaipsniui Liane tapo viena geidžiamiausių kurtizanių. Priešingai nei kitos kurtizanės, pirmenybę teikusios prabangiems apdarams, Liane De Pougy rinkosi natūralumą. Ji minimaliai naudojo kosmetiką, nešiojo išskirtines brangenybes ir elegantiškus drabužius. Dėl to kurtizanė gavo pravardę „Blyškioji rožė“.

Viena iš Lianes konkurenčių buvo Caroline Otero, kuri, priešingai, dievino iššaukiančią prabangą. Už tai ji buvo vadinama „Raudonąja rože“. Neregimos dvikovos baigtis įvyko 1897 metais. Abi damos buvo pakviestos į vieną Paryžiaus restoranų. Susirinkusieji apmirė: kas gi laimės? Caroline Otero pasirodė vilkėdama prašmatnius rūbus ir tviskėdama brangakmeniais. Reikėjo tik sulaukti Liane pasirodymo.

Liane de Pougy – geidžiamiausia kurtizanė, kuriai neatsispyrė net moterys
© Vida Press

„Blyškioji rožė“ neišdavė savo įvaizdžio ir atvyko į restoraną vilkėdama baltą neįmantrią suknelę su gyva rože vietoj papuošalų. Paskui kurtizanę sekė jos tarnaitė, vilkinti brangią suknelę, siuvinėtą perlais, rubinais ir deimantais. Caroline Otero tai buvo didelis pažeminimas – ji buvo prilyginta tarnaitei. Savo triumfą Liane de Pougy įtvirtino sulaukdama konkurentės meilužio palankumo.

Liane de Pougy jaudino ne tik vyrų, bet ir moterų protus. Tarp jos gerbėjų buvo dailininkė Mathilde de Morny, markizė de Belbeuf. Savo neilgą, bet ryškų romaną su rašytoja Natalie Clifford Barney Liane de Pougy visame gražume aprašė autobiografijoje „Idylle Saphique“. Moterys susipažino pokylyje. Nepaisant to fakto, kad Liane de Pougy palankumo siekė labiausiai tituluoti Prancūzijos vyrai, Natalie Clifford Barney užbūrė ją ir sugundė.

Liane de Pougy – geidžiamiausia kurtizanė, kuriai neatsispyrė net moterys
© Vida Press

Metai bėgo, kurtizanė suprato, kad jos grožis nėra amžinas, todėl kai 1910 metais Rumunijos kunigaikštis Georgesas Ghika pasiūlė jai ranką ir širdį, keturiasdešimtmetė moteris nei minutės nesvarstė. Liane labai norėjo gauti kunigaikštienės titulą, o jos kilmingam, tačiau nusigyvenusiam sutuoktiniui beviltiškai reikėjo pinigų. Kartu jie nugyveno šešiolika metų. Galų gale, kunigaikštis susirado gerokai jaunesnę ir gražesnę damą.

1928 metais Liane de Pougy pasitraukė į vienuolyną. Dievobaimingoje matronoje, padėjusioje kenčiantiems, sunku buvo atpažinti buvusią kurtizanę, dėl kurios protą buvo pametę garsiausiu elito atstovai. Liane de Pougy nugyveno ilgą gyvenimą ir mirė 1950 metais.

Liane de Pougy – geidžiamiausia kurtizanė, kuriai neatsispyrė net moterys
© Vida Press
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais (1)

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.

Tavo seksualumo testas: sužinok, ką naujo galėtum išbandyti

Kaip tapti nepakartojama lovoje? Geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo? Seksologė Suzi Godson teigia, kad visas moteris galima suskirstyti į šešis seksualinius tipus. „Kiekvienas žmogus, priklausomai nuo įgytos patirties, emocinių poreikių ir pasitikėjimo savimi yra unikaliai seksualus, – teigia seksologė. – Šis testas padės tau nustatyti savo tipą ir suprasti, koks seksas tau reikalingas iš tikrųjų“.

10 gyvenimo tiesų, kurias išmokstame tik per patirtį

Dažnai gyvenime atsisukę atgalios susimąstome, kiek laiko iššvaistėme, regis, visai nereikšmingiems dalykams. Dovanojome savo laiką tiems, kurie to buvo neverti, vakarais verkdavome dėl tų, kurie mūsų tikriausiai net neprisimena.

Kodėl tau nereikėtų žiūrėti į kitų moterų nuotraukas internete

Vakaras toks pats kaip ir visi kiti: atsiguli į lovą ir imi telefoną į rankas. Juk prieš miegą dar reikia pasitikrini, kas naujo įvyko facebookiniame ir instagraminiame draugų gyvenime. Tik 5 minutes – žadi sau, bet gi tiek visko vyksta!

Pokalbis dėl darbo: ką pasakyti, kai paklaus „kodėl?“ (2)

Vadovas – tironas, atlyginimas – vos didesnis nei valytojos Bronytės, o atmosfera kolektyve primena realybės šou „Paskutinis herojus“. Kurias išėjimo iš buvusios darbovietės priežastis verta minėti taisantis į naują vietą?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis gegužės mėnesį

Gegužės mėnuo - tikrai išskirtinis. Aistrą dovanojanti Venera ir džiugesio pilna Saulė daugumai Zodiako ženklų dovanos atokvėpį ir tikrą jausmų proveržį. Tačiau šiems trims ženklams seksis ypatingai!