Kūno kalbos subtilybės: pravers ir meilėje, ir darbe

© Cosmopolitan montažas / Shuterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tinkama kūno kalba daro stebuklus: padeda gauti darbą (taip, net šiais laikais!), kvietimą į pasimatymą ir įgyti malonaus populiarumo.

Jei periodiškai ištinka iškalbos krizė, nepulk į neviltį: tik 7 proc. bendravimo grįsta žodžiais – net 55 proc. jo sudaro kūno kalba. Nespėjame nė susivokti, kaip nuomonę apie pirmąsyk matomą žmogų susidarome iš jo judesių bei išvaizdos – iš jo aplinkiniams (o gal vienam ypatingam asmeniui) siunčiamų ženklų.

Išmokusi kūno kalbos triukų ir tu galėsi džiaugtis didesne meilės bei karjeros sėkme, tapsi laukiama kiekvieno vakarėlio ar renginio viešnia.

Žingsniai darbe

Subtilia kūno kalba gali visus sužavėti per susirinkimą ir paprasčiau išsiderėti didesnį atlyginimą iš boso. Pradėkime nuo bendravimo su viršininku abėcėlės.

Pirmiausia labai svarbu tinkamai prie jo prieiti. Kad ir kokiu tikslu ketintum peržengti jo kabineto slenkstį – ar siūlyti puikių idėjų, ar aptarti savo perspektyvų, – iš pradžių giliai įkvėpk. Kūno kalbos ekspertas Robertas Phippsas pataria: „Stenkis atsistoti bosui iš kairės – tada į tave bus labiau nukreipta jo kairioji akis. O ši susijusi su dešiniuoju smegenų pusrutuliu, kuris reguliuoja emocijas.“ Kita gudrybė: kalbėdama su viršininku atsistok įstrižai – tarsi kambaryje būtų dar vienas asmuo ir sudarytų trečiąjį įsivaizduojamo jūsų trikampio kampą. Ši poza itin nekonfliktiška. Gal visa tai atrodo nesąmonės, bet vis dėlto veikia: bosas jausis labiau atsipalaidavęs, įdėmiau klausysis, ką sakai.

Perduodama viršininkui informaciją gestikuliuok dešine, kai norėsi sulaukti atsakymo – kaire ranka. Taip pašnekovo pasąmonėje sukursi savotišką ženklą, skiriantį kalbėjimą nuo klausymosi. Tai itin lengvina bendravimą.

Kūno kalba gali atkreipti dėmesį ir atsidūrusi žmonių grupėje. Per susirinkimus paprastai visi palinksta į priekį – taip rodydami, kad seka įvykius, klausosi kalbėtojų. „Jei nori tarti žodį, atsilošk ir pakelk ranką,– pataria R.Phippsas. – Taip išsiskirsi iš kitų ir būsi lengviau pastebėta.“

Psichologė ir kūno kalbos ekspertė Jo Hemmings rekomenduoja per susirinkimus naudoti vadinamąją kamuolio laikymo techniką. „Įsivaizduok, kad rankoje laikai kamuolį, – moko ji. – Tai labai atviras gestas, rodantis kitiems komandos nariams, kad su tavimi jie gali jaustis saugūs. Tokią techniką per savo rinkimų kampanijas naudoja ir kai kurie politikai.“

Ekspertė pataria kalbantis su žmonėmis akimis vedžioti po kambarį. „Per intensyvų susirinkimą kyla pagunda susitelkti tik į vieno pašnekovo akis, tačiau jei apžvelgsi visus, įtrauksi komandą ir paskatinsi žmo­nes klausytis tavęs. Kai tu esi klausytoja, o kalbėtojas – bosas, parodyk, kad įdėmiai seki jo kalbą: kartkartėmis linktelėk galvą ir palenk ją į šoną.“

Padaryti reikiamą įspūdį įmanoma net paprasčiausia sėdint prie stalo. Jeigu būsi itin tiesi, atrodysi budri ir pasirengusi visiems netikėtumams bei iššūkiams.

Meilės palytėjimai

Nežinai, ką pasakyti atsidūrus šalia vyro, kuriam esi neabejinga? Patylėk, leisk kalbėti savo kūnui. Pats patikimiausias būdas užmegzti ryšį – atkartoti to vyro gestus bei mimiką. Ypač – stebėti jo kvėpavimą. Jei šis gilus, giliau kvėpuok ir tu. Subtiliai kopijuok pašnekovą – žmonėms nesąmoningai patinka tie, kurie į juos panašūs.

Nori sužinoti, ar vaikinas tau neabejingas? Pažvelk jam į akis, tiksliau, į vyzdžius. Kai kuo nors susidomime, jie išsiplečia. Atsidūręs šalia tavęs vaikinas palinksta į priekį? Sukaupk drąsą ir paliesk jo ranką – kūno kalbos ekspertai tvirtina: kvietimas į pasimatymą – beveik garantuotas.

Kai vaikinas taps artimesnis nei šiaip naujas pažįstamas, tinkama kūno kalba gali išgelbėti tave nuo kai kurių santykių klaidų.

Tarkim, kai susiginčijate, stenkis vaikino neliesti: jei žmogus itin stipriai suirzęs, prisilietimas gali virsti dar vienu dirgikliu, ir padėtis tik pablogės. Be to, ateityje toks prisilietimas gali asocijuotis su patirtais neigiamais jausmais. Taigi apkabinimu išspręsi toli gražu ne visas problemas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais (1)

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.

Tavo seksualumo testas: sužinok, ką naujo galėtum išbandyti

Kaip tapti nepakartojama lovoje? Geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo? Seksologė Suzi Godson teigia, kad visas moteris galima suskirstyti į šešis seksualinius tipus. „Kiekvienas žmogus, priklausomai nuo įgytos patirties, emocinių poreikių ir pasitikėjimo savimi yra unikaliai seksualus, – teigia seksologė. – Šis testas padės tau nustatyti savo tipą ir suprasti, koks seksas tau reikalingas iš tikrųjų“.

10 gyvenimo tiesų, kurias išmokstame tik per patirtį

Dažnai gyvenime atsisukę atgalios susimąstome, kiek laiko iššvaistėme, regis, visai nereikšmingiems dalykams. Dovanojome savo laiką tiems, kurie to buvo neverti, vakarais verkdavome dėl tų, kurie mūsų tikriausiai net neprisimena.

Kodėl tau nereikėtų žiūrėti į kitų moterų nuotraukas internete

Vakaras toks pats kaip ir visi kiti: atsiguli į lovą ir imi telefoną į rankas. Juk prieš miegą dar reikia pasitikrini, kas naujo įvyko facebookiniame ir instagraminiame draugų gyvenime. Tik 5 minutes – žadi sau, bet gi tiek visko vyksta!

Pokalbis dėl darbo: ką pasakyti, kai paklaus „kodėl?“ (2)

Vadovas – tironas, atlyginimas – vos didesnis nei valytojos Bronytės, o atmosfera kolektyve primena realybės šou „Paskutinis herojus“. Kurias išėjimo iš buvusios darbovietės priežastis verta minėti taisantis į naują vietą?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis gegužės mėnesį

Gegužės mėnuo - tikrai išskirtinis. Aistrą dovanojanti Venera ir džiugesio pilna Saulė daugumai Zodiako ženklų dovanos atokvėpį ir tikrą jausmų proveržį. Tačiau šiems trims ženklams seksis ypatingai!