Kraupi tiesa, kuri slėpėsi už šių trynukų istorijos

© Stopkadras

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jeigu Timas Wardle būtų kūręs filmą apie identiškus trynukus, išskirtus dar kūdikystėje ir vėl atradusius vienas kitą, greičiausiai tik skeptiškai šyptelėtum - siužetas banalokas ir jau ne kartą girdėtas. Tačiau režisieriaus debiutas su dokumentiniu filmu „Three identical strangers“ nėra tik kūrybos vaisius. Tai tikra istorija apie brolius, kurie 19 metų gyveno net neįsivaizduodami, kad turi vienas kitą.

Viskas prasidėjo 1980 metais, kuomet į universitetą įstojęs Bobby Shafranas sužinojo apie čia pat besimokantį Eddy Gallandą. Jie gimė tą pačią dieną, jų išvaizda ir balsai buvo kone identiški, sutapo pomėgiai ir netgi elgesio manieros. Toks netikėtas kūdikystėje išskirtų brolių susitikimas tapo pagrindine tema vietos žiniasklaidai, tačiau istorija ties tuo nesibaigė.

Straipsnį apie šią neeilinę istoriją perkaitęs Davidas Kellmanas buvo priblokštas: nuotraukose jis matė du vaikinus, atrodančius lygiai taip pat, kaip jis. Gimimo data sutapo, o faktas, kad Davidas buvo įvaikintas, neleido suabejoti - tai jo broliai. Neilgai trukus visa trijulė persikraustė gyventi kartu ir pasirinko tas pačias tarptautinės rinkodaros studijas universitete. Visuomenės susidomėjimas augo ir broliai tapo tikromis vietos žvaigždėmis.

Kraupi tiesa, kuri slėpėsi už šių trynukų istorijos
© Stopkadras

KRAUPI TIESA, KURI SLĖPĖSI UŽ ŠIOS ISTORIJOS

„Tai, kas tuo metu su mumis vyko, buvo visai nepanašu į realybę. Jaučiausi tarsi sapnuodamas“ - vieno interviu metu pasakojo Bobby. Broliai ėmėsi verslo ir atvėrė savo restorano duris, tačiau neilgai trukus prasidėjo kivirčai. Atrodė, viskas slysta iš rankų. Bobby nusprendė pasitraukti ir paliko verslą broliams, o Eddy vis labiau grimzdo į depresiją. Sulaukęs vos 33 metų jis pasitraukė iš gyvenimo.

Susidomėjęs brolių gyvenimu, žurnalistas ir rašytojas Lawrence Wrightas nusprendė giliau pasikapstyti visoje šioje istorijoje. Kaip nutiko, kad vos 100 mylių atstumu gyvenę vaikinai nežinojo vienas apie kitą? Paaiškėjo šokiruojanti tiesa: trynukais buvo pasinaudota eksperimento tikslais. Psichiatras Peteris Neubaueris įkalbėjo įvaikinimo agentūros vadovus išsiųsti berniukus į skirtingus namus. Globėjams nebuvo pranešta, kad berniukai gimė trise, tad nei patys vaikai, nei jų įtėviai nežinojo tikrosios tiesos. Šeimos, kuriose berniukai gyveno, taip pat buvo parinktos neatsitiktinai - psichiatras norėjo sukurti kuo skirtingesnes sąlygas, kad galėtų išsiaiškinti, kokią įtaką tai turi vaikų raidai. Tik po daugybės metų šios šeimos sužinojo, kad visas jų gyvenimas buvo nuolatos filmuojamas ir dokumentuojamas.

1996 metais Peteris Beubaueris išleido knygą „Nature's Thumbprint: The New Genetics of Personality“, kurioje dalinosi sukauptais duomenimis apie įvaikintų, tačiau atskirtų dvynių gyvenimus, atskleisdamas sudėtingą genetikos ir aplinkos daromos įtakos sąveiką. Tikslūs vardai ir pavardės knygoje neminimi, todėl neaišku, kiek vaikų jiems patiems nežinant buvo įtraukta į šį slaptą tyrimą. Psichiatras mirė dar iki išaiškėjant tiesai apie jo eksperimentą.

Filmą apie brolius sukūręs režisierius pasakojo: „Jie labai malonūs ir bendraujantys žmonės, tačiau nepaisant to, iš jų pusės jaučiamas nepasitikėjimas. Nesunku suprasti, žinant, kaip su jais buvo pasielgta“. Po to, kai filmavimai buvo baigti, 56 metų sulaukusiems broliams buvo perduoti visi apie juos sukaupti užrašai. Daugiau nei 100 000 puslapių... Vis tik pateikti dokumentai neatrodė tarsi oficialus mokslinis darbas. Broliai taip ir nesuprato, kokiais tikslais buvo tyrinėjami tiek metų ir kokias tyrimo išvadas norėjo pateikti psichiatras.

Atsiprašymo taip pat nebuvo, o kuriant filmą prie eksperimento prisidėję asmenys griežtai atsisakė bendrauti. „Jie žiūrėjo į mus kaip į eksperimento dalyvius, tačiau mes nebuvome dalyviai, mes buvome aukos“ - nuoskaudos neslėpė Davidas Kellmanas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais (1)

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.

Tavo seksualumo testas: sužinok, ką naujo galėtum išbandyti

Kaip tapti nepakartojama lovoje? Geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo? Seksologė Suzi Godson teigia, kad visas moteris galima suskirstyti į šešis seksualinius tipus. „Kiekvienas žmogus, priklausomai nuo įgytos patirties, emocinių poreikių ir pasitikėjimo savimi yra unikaliai seksualus, – teigia seksologė. – Šis testas padės tau nustatyti savo tipą ir suprasti, koks seksas tau reikalingas iš tikrųjų“.

10 gyvenimo tiesų, kurias išmokstame tik per patirtį

Dažnai gyvenime atsisukę atgalios susimąstome, kiek laiko iššvaistėme, regis, visai nereikšmingiems dalykams. Dovanojome savo laiką tiems, kurie to buvo neverti, vakarais verkdavome dėl tų, kurie mūsų tikriausiai net neprisimena.

Kodėl tau nereikėtų žiūrėti į kitų moterų nuotraukas internete

Vakaras toks pats kaip ir visi kiti: atsiguli į lovą ir imi telefoną į rankas. Juk prieš miegą dar reikia pasitikrini, kas naujo įvyko facebookiniame ir instagraminiame draugų gyvenime. Tik 5 minutes – žadi sau, bet gi tiek visko vyksta!

Pokalbis dėl darbo: ką pasakyti, kai paklaus „kodėl?“ (2)

Vadovas – tironas, atlyginimas – vos didesnis nei valytojos Bronytės, o atmosfera kolektyve primena realybės šou „Paskutinis herojus“. Kurias išėjimo iš buvusios darbovietės priežastis verta minėti taisantis į naują vietą?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis gegužės mėnesį

Gegužės mėnuo - tikrai išskirtinis. Aistrą dovanojanti Venera ir džiugesio pilna Saulė daugumai Zodiako ženklų dovanos atokvėpį ir tikrą jausmų proveržį. Tačiau šiems trims ženklams seksis ypatingai!