Kodėl tau nereikėtų žiūrėti į kitų moterų nuotraukas internete

Vakaras toks pats kaip ir visi kiti: atsiguli į lovą ir imi telefoną į rankas. Juk prieš miegą dar reikia pasitikrini, kas naujo įvyko facebookiniame ir instagraminiame draugų gyvenime. Tik 5 minutes – žadi sau, bet gi tiek visko vyksta!
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Asta pagaliau parodė savo naują mylimąjį (hmm... o su senuoju, regis, tokia meilė buvo), Milda eilinį kartą trankosi po visą pasaulį, o Vaida ir vėl savam stiliuje – erotika tiesiog veržiasi per kraštus. Žiūrėk, jau ir valanda praėjo vietoj žadėtų 5 minučių.

O dabar paklausyk, kas iš tiesų vyksta, kai mirksti telefone! Pakanka valandą laiko žiūrėti savo draugų ir nepažįstamųjų nuotraukas socialiniuose tinkluose ir tavyje nevalingai užsidega pavojaus signalas – ar aš tokia pat patraukli ir laiminga kaip kitos? Psichologai jau ne kartą kalbėjo apie tai, kad socialiniai tinklai yra viena pagrindinių šių laikų nepasitikėjimo savimi priežasčių.

Virtualioje erdvėje esame linkę idealizuoti savo gyvenimą – keliame tik tas nuotraukas, kuriose geriausiai atrodome, dalinamės kvapą gniaužiančiais vaizdais, tarsi visas gyvenimas būtų tik nesibaigianti šventė. Mes nevalingai linkę lyginti save su kitais, tad matant šią iliuziją kažkur giliai vis tiek sukirba negatyvios mintys.

Ne vieną tyrimą atlikę mokslininkai teigia, kad socialiniuose tinkluose esančių nuotraukų peržiūra ypatingai neigiamai veikia moteris. Dažniausiai po valandos, praleistos stebint kitų nuotraukas, moterys jaučiasi labiau prislėgtos nei prieš tai. Įdomu tai, kad kardinaliai keičiasi ir jų požiūris į save bei savo kūną.

Viename iš paskutinių tyrimų buvo atliktas įdomus eksperimentas: pirmos grupės moterys socialinių tinklų nuotraukas žiūrėjo pusę valandos, antroji moterų grupė naršė socialiniuose tinkluose valandą ir trečioji – pusantros valandos. Po to visoms moterims buvo pateikiami identiški klausimai. Pavyzdžiui, kaip stipriai lieknumas daro įtaką moters patrauklumui arba kaip svarbu pasirinkti drabužius, pabrėžiančius seksualumą.

Rezultatai nustebino ne tik pačias tyrimo dalyves, bet ir mokslininkus. Tos moterys, kurios socialiniuose tinkluose praleido daugiausiai laiko, kur kas labiau pabrėžė seksualaus moters įvaizdžio svarbą nei tos, kurios svetimas nuotraukas žiūrėjo trumpiau.

Visa tai paaiškinama visai nesudėtingai: mes priprantame prie tam tikrų vaizdų ir netgi tai, kas mums iš pradžių atrodė ne visai patrauklu, tampa norma ar net siekiamybe.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais (1)

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.

Tavo seksualumo testas: sužinok, ką naujo galėtum išbandyti

Kaip tapti nepakartojama lovoje? Geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo? Seksologė Suzi Godson teigia, kad visas moteris galima suskirstyti į šešis seksualinius tipus. „Kiekvienas žmogus, priklausomai nuo įgytos patirties, emocinių poreikių ir pasitikėjimo savimi yra unikaliai seksualus, – teigia seksologė. – Šis testas padės tau nustatyti savo tipą ir suprasti, koks seksas tau reikalingas iš tikrųjų“.

10 gyvenimo tiesų, kurias išmokstame tik per patirtį

Dažnai gyvenime atsisukę atgalios susimąstome, kiek laiko iššvaistėme, regis, visai nereikšmingiems dalykams. Dovanojome savo laiką tiems, kurie to buvo neverti, vakarais verkdavome dėl tų, kurie mūsų tikriausiai net neprisimena.

Kodėl tau nereikėtų žiūrėti į kitų moterų nuotraukas internete

Vakaras toks pats kaip ir visi kiti: atsiguli į lovą ir imi telefoną į rankas. Juk prieš miegą dar reikia pasitikrini, kas naujo įvyko facebookiniame ir instagraminiame draugų gyvenime. Tik 5 minutes – žadi sau, bet gi tiek visko vyksta!

Pokalbis dėl darbo: ką pasakyti, kai paklaus „kodėl?“ (2)

Vadovas – tironas, atlyginimas – vos didesnis nei valytojos Bronytės, o atmosfera kolektyve primena realybės šou „Paskutinis herojus“. Kurias išėjimo iš buvusios darbovietės priežastis verta minėti taisantis į naują vietą?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis gegužės mėnesį

Gegužės mėnuo - tikrai išskirtinis. Aistrą dovanojanti Venera ir džiugesio pilna Saulė daugumai Zodiako ženklų dovanos atokvėpį ir tikrą jausmų proveržį. Tačiau šiems trims ženklams seksis ypatingai!