Kaip vyro pavardė keičia moters gyvenimą

 (25)
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nesvarbu, kuo vadovaujasi tėvai, rinkdami savo vaikui vardą – bet kuriuo atveju, tokiu būdu jie tarsi užprogramuoja jo charakterio savybes ir netgi likimą. Matyt, ne veltui sakoma, kad nereikia būsimam kūdikiui galvoti vardo iš anksto, nes vaikui gimus vardas tarsi savaime turėtų „prilipti“.

Vardas ir pavardė – tai ne tik savotiška vizitinė kortelė realiajame pasaulyje, bet ir tavo likimo šifras. Numerologai tvirtina, kad pakeitus savo vardą ir pavardę, galima kardinaliai pakeisti ir likimo liniją. Vadinasi, ištekėjus ir pasirinkus vyro pavardę, tavo gyvenimas nebebus toks, koks buvo anksčiau. Ar verta to baimintis?

Iš vienos pusės, pavardės keitimas po vestuvių – tai sena tradicija, šiais laikais neturinti tokios svarbios reikšmės, todėl nieko keisto, kad vis daugiau moterų pasilieka savo mergautinę pavardę. Jei tikėtume numerologais, tuomet ši tradicija – dar ir nemenkas iššūkis likimui, o su likimu, kaip žinia, geriau nejuokauti.

Iš kitos pusės, tai būdas parodyti mylimam vyrui pasitikėjimą ir visišką atsidavimą, savotiškas meilės įrodymas. O ir šiaip daugumai moterų norisi viešai parodyti, kad jos – ištekėjusios.

Kurią barikadų pusę palaikyti – kiekvienos asmeninis reikalas, tačiau faktas lieka faktu: pakeitus pavardę moters gyvenimas pasikeičia. Ir ne tik antgamtinių jėgų dėka, bet ir dėl visai racionalių priežasčių.

Olandijos sociologai tvirtina, kad pakeitus pavardę, kartu pasikeičia ir moters vaidmuo ją supančioje aplinkoje. Kolegų ir vadovų akyse ji staiga praranda kompetenciją, o tai savaime atsiliepia ir jos uždarbiui. Štai konkretūs sociologų pateikti skaičiai: ištekėjusios ir vyro pavardę pasirinkusios moters bei mergautinę pavardę pasilikusios moters algos skiriasi maždaug 1500 dolerių. Ne pavardę pakeitusių moterų naudai! Be abejonės, Lietuvoje šiuos skaičiukus reikėtų gerokai sumažinti.

Sociologai teigia, kad viskas gana paprastai paaiškinama: aplinkiniai mano, kad ištekėjusi moteris yra mažiau ambicinga (juk jau turi atramą gyvenime), labiau atsidavusi šeimai. Kitaip tariant, pasąmonė tokią moterį piešia kaip vaikų apsuptą namų šeimininkę, o ne karjeristę. Dar vienas neabejotinai svarbus dalykas – stabilumas. Ištekėjusi moteris prioritetu iškels šeimą, netekėjusi (arba to viešai nerodanti) – karjerą. Iš tiesų tai gali visai neatitikti realybės, bet pasąmonėje įsitvirtinę stereotipai daro savo. O štai su vyrais situacija gali būti visiškai priešinga: vedęs vyras – tai rimtas ir patikimas šeimos žmogus, kuriam svarbu kilti karjeros laiptais ir užtikrinti saugų savo bei šeimos gyvenimą.

O jei į visą tai pažiūrėtume iš numerologinės pusės? Kiekvieno žmogaus gyvenime yra svarbūs trys skaičiai: gimimo data (kurios neįmanoma pakeisti), tėvų duotas vardas ir pavardė (kurie tam tikrą laiką daro įtaką tavo gyvenimui) ir dabartinis vardas ir pavardė (kurie gali keistis priklausomai nuo aplinkybių).

Kai kurie numerologai tikina, kad atsisakydama savo pavardės ir pasirinkdama vyro, moteris atsisako dalies savo tapatybės. Kiti teigia, kad ištekėdama ir pasirinkdama vyro pavardę, moteris gauna ir jo geneologinio medžio, kitaip tariant, giminės energiją. Šiuo atveju energija gali būti dvejopa: teigiama ir neigiama, todėl keičiant pavardę reikėtų pasidomėti vyro šeimos gyvenimu.

Be to, daugelis numerologų rekomenduoja pasiskaičiuoti, kaip naujoji pavardė paveiks tavo pagrindinius numerologinius skaičius. Galbūt vyro pavardė atskleis tavyje daugiau kūrybiškumo, pasitikėjimo savimi, ryžto ir taip pasuks tavo likimą sėkmingesniu keliu? Tik, žinoma, neverta pasitikėti vien skaičiukais: bet kuris numerologijos specialistas tau pasakys, kad visų pirma sprendimą turėtum priimti vadovaudamasi savo jausmais ir gerai pagalvojusi, ko tikiesi iš santuokos, vardan ko nori arba nenori keisti savo pavardės ir kaip pati jautiesi su naująja savo tapatybe.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.