Kaip tavo gyvenimas keičiasi kas 7 metus

Galbūt esi girdėjusi, kad žmogaus gyvenimas yra sudarytas iš ciklų ir susijęs su skaičiumi septyni. Kiekvienas septynerių metų ciklas užsibaigia krize, lūžio momentu, situacija, kuri neišvengiamai pareikalaus tam tikrų sąnaudų: fizinių, intelektualinių, emocinių ar kt. Šis lūžio momentas leidžia pereiti į kitą ciklą.
Mergina
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Per visą gyvenimą žmogus įveikia kelis septynerių metų ciklus. Siūlome paskaityti, ką kiekvienas periodas atneša į tavo gyvenimą.

0-7 metai: bendras pasaulio pažinimas, bazinis lygis, ryšys su motina. Ciklo finale įvyksta pakankamai skausmingas atsiplėšimas nuo motinos apsaugos, pasinėrimas į įdomų, tačiau šaltą išorinį pasaulį.
Pirmasis ciklas: Marso įtaka
Marsas suteikia fizinę ištvermę, jėgų fizinei raidai. Taip pat Marsas sustiprina sveikatą, suteikia galimybes išgydyti ligas. Tačiau visaip prisidėdamas prie fizinės gerovės, Marsas gali susilpninti intelektualinę pusę. Taip pat šiais metais gali išaugti agresyvumas, kovinės savybės, o tai gali baigtis neapgalvotais poelgiais ir negalėjimu pasiekti kompromiso.

7-14 metai: savo asmenybės pažinimas, siauresnis, tačiau tikslingesnis pasaulio pažinimas.
Antrasis ciklas: Saturno įtaka
Žmogus tarsi ataušta, tampa ne toks agresyvus. Ateina metas kaupti patirtį, tačiau tai nėra neskausminga, nes patirtį mes dažniausiai įgyjame iš savų klaidų. Šios klaidos ne tokios baisios ir nesukelia labai sudėtingų situacijų, nes Saturnas ne tik suteikia galimybę įgauti patirties, bet duoda jėgų ir analizei bei apmąstymams.

14-21 metai: maištavimas, savo pranašumo suvokimas. Poreikis keisti pasaulį, aplinkinius ir sugriauti tai, kas įprasta.
Trečiasis ciklas: Merkurijaus įtaka
Šiais metais svarbiausias vaidmuo tenka intelektui. Turėdamas praėjusių metų patirtį žmogus sėkmingai mokosi ja naudotis. Mokymasis vyksta aktyviai ir sėkmingai, suteikdamas galimybę ne tik intelektualiniam vystymuisi, bet ir bendravimo įgūdžių bei sumanumo ugdymui. Deja, kartais būna, kad bendravimui su žmonėmis būdingas savanaudiškumas, todėl neretai nukenčia draugiški ir šeiminiai santykiai.

21-28 metai: stabilizacija, grįžimas į visuomenę, jos vertybių suvokimas. Atsiranda noras būti geresniu nei ankstesnės kartos. Siekiama sukurti šeimą, rasti tinkamą darbą.
Ketvirtasis ciklas: Saulės įtaka
Tai metas apmąstymams, iki septynerių metų ciklo pabaigos žmogaus neapleisiančio individualumo formavimuisi. Vyksta pokyčiai santykiuose su žmonėmis ir darbais. Ateina supratimas, kur praeityje buvo padarytos klaidos. Žmogus pradeda suvokti, kas jam iš tikrųjų vertinga, kokie žmonės jo aplinkoje yra svarbūs. Prasideda mėginimai suvokti savo vietą pasaulyje.

28-35 metai: darbas kuriant nuosavą šeimos židinį. Jeigu sėkmingai klostėsi ankstesnieji septynerių metų ciklai, darbas su savo šeima klostysis paprasčiau. Tas pats galioja ir kalbant apie karjerą. Jeigu ankstesni septynerių metų ciklai įveikti ne taip sėkmingai, tai šio ciklo pabaigoje gali laukti skyrybos, išėjimas iš darbo ar depresijos.
Penktasis ciklas: Jupiterio įtaka
Tai žmogaus psichologinio augimo metai. Tai net ne augimas, o brendimas. Sumažėja fizinio aktyvumo poreikis, tačiau protinis aktyvumas išlieka aukštumoje. Kalbant apie Jupiterio metų pavojus, būtina paminėti faktą, kad žmogus pavaldus filosofinio pobūdžio klaidoms, gali priimti netikėtas, tačiau kartais klaidingas išvadas.

35-42 metai: atrodo, kad viskas prasideda nuo nulio, tačiau iš tikrųjų vyksta patirties permąstymas. Iš naujo apmąstomi santykiai šeimoje, su žmonėmis, su gyvenimu apskritai. Santykiai su visuomene taip pat keičiasi, pavyzdžiui, darbas vertinamas ne jo įdomumo požiūriu, o pagal tai, kiek jis reikalauja energijos sąnaudų ir palieka laiko gyvenimui. Atsiranda noras pabandyti padaryti iš naujo ir geriau, o anksčiau sukaupta patirtis tam padeda.
Šeštasis ciklas: Mėnulio įtaka
Jausdamas tam tikrą praėjusių metų intelektualinės patirties sunkumą, žmogus siekia pereiti į jausminio pasaulio suvokimo sritį. Žmogus atsako į klausimus pasitelkęs ne vien ir ne tiek intelektą, kiek intuiciją. Jis jaučia anksčiau nepažinto ekstrasensorinio prado užgimimą.

42-49 metai: pilnatvės šeimoje ir visuomenėje pojūtis. Dirbdamas su klaidomis žmogus užkariauja tas gyvenimo sferas, kurios anksčiau jam buvo neprieinamos. Tačiau dažnai šis ciklas baigiasi egzistencinių klausimų, tokių kaip „Kokia mano egzistavimo prasmė?“, iškilimu.
Septintasis ciklas: Veneros įtaka
Emocinio fono sustiprėjimas didina kūrybinį potencialą. Tai palankus metas realizuoti save meno pasaulyje, taip pat antrosios pusės paieškai. Vis dėlto, emocionalumo padidėjimas gali paskatinti nusivylimą savimi ar santykiais.

49-56 metai: dvasinė revoliucija. Poreikis ieškoti dvasinių orientyrų, atsakymų į klausimus.
Toliau viskas klostosi spiralės principu. Kas septynerius metus žmogus pakyla viena vija ir vėl susiduria su tais pačiais amžinais klausimais, gaudamas vis daugiau atsakymų į juos. Kiekvieni metai septynmečiame cikle vyksta po konkretaus dangaus kūno ženklu, kuris turi unikalų poveikį žmogaus gyvenimui. Šiuo atveju kalendoriniai metai yra santykinė sąvoka, kiekvienam konkrečiam žmogui metai gali būti kiek ilgesni ar vos trumpesni, tačiau jūs vistiek turite galimybę atsekti, kokiame cikle šiuo metu esate. Praėjus septyneriems metams ciklas prasideda iš naujo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.

5 Rytų išminties patarimai, padėsiantys kitaip pažvelgti į savo gyvenimą

Stengdamiesi susikurti kokybiškesnį gyvenimą įsisukame į užburtą darbų ir planų ratą. Stresas, liūdesys ir prasta savijauta tampa mūsų kasdieniais palydovais. Nebelieka laiko, o galiausiai ir noro mėgautis dabartimi ir tuo, ką jau turime.

10 lietuvaičių su bikiniais įrodė - dydis nesvarbu

Pasaulyje kasdien daugėja tinklaraštininkių, prekės ženklų ir internetinių portalų, kurie savo turinyje ne tik kalba, bet ir parodo realybėje egzistuojančią kūnų įvairovę. Mūsų šalyje šis judėjimas kol kas dar tik žengia pirmuosius, bet drąsius žingsnius.

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais (1)

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.

Tavo seksualumo testas: sužinok, ką naujo galėtum išbandyti

Kaip tapti nepakartojama lovoje? Geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo? Seksologė Suzi Godson teigia, kad visas moteris galima suskirstyti į šešis seksualinius tipus. „Kiekvienas žmogus, priklausomai nuo įgytos patirties, emocinių poreikių ir pasitikėjimo savimi yra unikaliai seksualus, – teigia seksologė. – Šis testas padės tau nustatyti savo tipą ir suprasti, koks seksas tau reikalingas iš tikrųjų“.