Kaip pastatyt kalę į vietą

 (1)
Pastaruoju metu pasirodė nauja blogų mergaičių karta. Turėti viską nekreipiant dėmesio į priemones — jų gyvenimo filosofija. Būti kale gal ir smagu, bet ką daryti, kai tampi jos auka?
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Susitarkime dėl terminų — jokia paslaptis, kad daugumai lietuvių kalė yra kekšės sinonimas. COSMO atkakliai bando šiam žodžiui suteikti platesnę prasmę — tokią, kokia jį vartoja visas civilizuotas pasaulis. Mes kalbame ne tiek apie palaidą jų elgesį, kiek apie pomėgį pulti iš pasalų ir kandžiotis.

Šiais laikais negali net įsijungti televizoriaus nepamatydamas kokios nors superkalės, pasiglemžusios eterį. Gerai jau, tokio būdo mergšės ekrane neišvengiamos, jos suteikia intrigos ir įsuka bet kokio serialo veiksmą. Jei ne jos, ko gero, užmigtume prie žydrojo ekrano.

Blogiau, kad iš ekrano jos ramiai perlipo į mūsų kasdienį gyvenimą. Piktos moterys iš televizoriaus buvo aktorės, atliekančios savo vaidmenį. Bet kai tikros moterys ima elgtis taip be jokio scenarijaus, tai kelia nerimą.

Nūdienės moterys žino savo teises. Jos tiki galinčios sau viską leisti, o jei kam nors tai nepatinka — ne jų problema. Kalių krikštamotės Ute Ehrhardt vadovėlio “Kaip tapti bloga mergaite” tiesos tapo jų kasdiene mantra, sukūrusia tikrus monstrus. Jos vis aktyviau siekia karjeros, pasineria į veiklą ir vis labiau konkuruoja. Saldus valdžios pojūtis panaikina jų kelyje visus stabdžius. COSMO siūlo vakciną, kuri tau padės pristabdyti tipiškų kalių pasiutligės priepuolius.

Nesileisk į užkulisinius žaidimus

Pripažink: tokios mergelės tave truputį gąsdina. Todėl užuot stojusi akis į akį prieš tokią moterį, tu ją apšneki visiems, kas tik klauso. Kvaila taktika — taip jai suteiki labai daug galios, o to ji ir siekia! Kai skiri šiam žmogui tiek daug energijos, jis laimi, nes gauna trokštamą dėmesį, o tu užsilipdai šmeižikės etiketę.

Maža to, jei tavo tirados ją pasieks, tai tik dar labiau ją įkaitins. Tad jei turi reikalų su kale, geriausiai aiškintis akis į akį. Kartais pakanka ramiu balsu ištarti: “O, buvau visai pamiršusi, kokia kalė tu gali būti”, ir ji sutrinka. Parodžiusi, kad puikiai ją pažįsti ir esi pasirengusi bet kam, jos puolimą padarysi ne tokį skausmingą.

Ignoruok ją

Kai kalė meta tau kandžią pastabą, tavo pirminis instinktas — apsiašaroti ir pabėgti. Kaip tik to ji iš tavęs ir laukia. Kalės linkusios pramogauti tave erzindamos. Pabėgimas — gera idėja, bet jis neturi būti išorinis, nes tai atrodys kaip pralaimėjimas. Padaryk tai viduje, užsidėk nematomą šarvą ir nereaguok niekaip. Kai išlieki rami ir valdai save, kartu valdai ir situaciją, taigi galia atsiduria tavo rankose.

Nesivelk į žodžių mūšius, jei nesi tokia aštrialiežuvė kaip ji — tai tik dar labiau tave sugniuždys ir įlies žibalo į ugnį. Atmink: šuo loja, o karavanas eina. Pabandyk įsivaizduoti jos vietoje mažą, piktą, bet bejėgį šunytį, ir atlaidžiai nusišypsok. Kalės yra energetiniai vampyrai, tunkantys nuo tavo neigiamų emocijų. Jei atsisakysi ją maitinti, ji prie tavęs ir neis.

Gailėkis jos

Gailestis kalę užmuša. Puldama ji tikisi, ko tik nori — pykčio, pavydo, baimės, ašarų, — bet tik ne gailesčio. Gailėdamasi iš karto atsistoji į aukštesnę poziciją.

Viena pažįstama labai mikliai sutvarkė tokią kalytę, besikariančią ant kaklo jos vaikinui. “Tau turbūt labai sunku, — paklausė ji ilgai juodu stebėjusi. — Žinau, ką reiškia neturėti savo vaikino. Jautiesi tokia vieniša, kad imi kartis ant kaklo bet kuriam. Gal galėčiau tave su kuo nors supažindinti?”

Jeigu ji nepasiduos, įtrauk į žaidimą ir vaikiną. “Puiku, mielasis, kad skiri jai bent šiek tiek dėmesio. Jai nekaip sekasi bendrauti su priešinga lytimi. Būk jai geras.” Save gerbianti kalė urgzdama puls ieškotis kitos aukos. Bet tai — jau ne tavo reikalas.

Jei nori visiškai ją pribaigti ir toliau vaidink globėją — vos tik ji prisiartins prie kokio nors vyruko, pradėk sąmoksliškai mirksėti, tarsi norėtum pasakyti: “Na, mieloji, tau visai neblogai sekasi. Drąsiau!”

Atverk ją, bet pati neatvirauk

Valdo tas, kas valdo informaciją. Todėl stenkis kuo mažiau atsiverti bendraudama su kale. Nepasakok jai jokių intymių dalykų, neišduok savo silpnybių. Žinok, ji visada taikosi suleisti savo dantis į skaudžiausią vietą.

Jei sielojiesi dėl kelių papildomų kilogramų, ji būtinai leptelės: “Kai buvai gerokai plonesnė…” Jei tavo širdį maudžia dėl išsiskyrimo su draugu, ji lyg netyčia prisimins vakar jį sutikusi su pritrenkiančia blondine: “Jis atrodė toks laimingas!” Kuo mažiau kalbėk ir kuo daugiau klausykis. Taip išpeši pakankamai daug informacijos apie ją. Vos tik ji prasižios, galėsi užkišti jos gerklę svariais kontrargumentais. Tai, kad kalės gerai kandžiojasi, nereiškia, kad jos nejautrios įkandimams.

Kalbėk apie ją taip, tarsi jos čia nebūtų

Kalės mėgsta pulti, kai aplink daug žmonių — joms patinka daryti šou. Paversk aplinkinius iš žiūrovų savo sąjungininkais.

Sonatai tai pasisekė. Kai į kabinetą įsiveržė skyriaus viršininkė ir ėmė tyčiotis iš jos rengto projekto, Sonata ramiai atsisuko į kolegę ir paklausė: “Kaip tu manai, kas čia jai pasidarė?” Kolegė sureagavo iškart: “Tikrai… Kažkokia išbalusi. Gal prasidėjo isterijos priepuolis?”

Toks kovos būdas idealus, jei kelią pastojo atsitiktinė kalė, — tarkim, ėmė ir užlindo prieš pat nosį tau atstovėjus eilėje gerą pusvalandį. Juk nespirsi jai į blauzdą. Pasisuk į greta stovinčią moterį ir garsiai replikuok: “Nekreipkit dėmesio — kalės visada taip elgiasi”.

Analizuok ją psichologiškai

Kada nors susimąstei, kodėl ji tapo kale? Pažaisk psichologą. Kaip ir visi rimti psichoanalitikai, ieškok šaknų vaikystėje.“ Taip, taip, atpažįstu šitą reakciją, — tark vos išgirdusi urzgimą. — Tavo mama tikriausiai buvo labai valdinga ir taikydavo tau griežtas fizines bausmes?” Tavo akys turi spindėti nuoširdžiu susirūpinimu. Nesvarbu, ką ji atsakytų, net jei pasiųstų tave velniop, tęsk: “Suprantu, tau turbūt sunku apie tai kalbėti. Patikėk, nieko gėdinga čia nėra”.

Dabar ji tikrai tave pasiųs. Tada paslaugiai ištiesk kokio nors psichologo vizitinę: “Tiesą sakant, aš nesu pajėgi tau padėti, bet jis tikrai puikus specialistas.” Visiškai kritiniu atveju gali kyštelėti ir veterinaro telefoną. Su komentaru: “Išgydo net pasiučiausias kales”.

Pakviesk į vakarėlį

Kalė gerai jaučiasi pažįstamoje aplinkoje. Juk žinai, kad paprastai šuo agresyvus būna tik savo kieme ir šalia savo šeimininko. Išviliok ją iš jos aplinkos, pasikviesk į savo vakarėlį. Prisuok, kad jos nepakartojamas humoro jausmas ir žavesys praskaidrins nuobodžią kompaniją. Kalė turėtų užkibti ant tokios gardaus kąsnelio.

Pasikviesk sau lojalių draugų. Tegul jie per vakarėlį tavimi žavisi, o į ją nekreipia nė menkiausio dėmesio. Šį būdą visai atsitiktinai atrado Vilija, netyčia pakvietusi kalę kolegę į savo gimtadienį.

“Vakarėlis nespėjo įsibėgėti, o aš jau pajutau, kad ji bando perkelti visą mano svečių dėmesį į save. Beje, pačiu šlykščiausiu būdu — traukdama mane per dantį, — prisimena ji. — Laimė, mano draugai ant meškerės neužkibo. Tarsi susitarę ėmė ją ignoruoti. Nesijuokė iš jos pokštų, demonstratyviai žiovavo jai prabilus, o pakviesti šokti judėdavo vangiai kaip mumijos. Mes ėmėme dalytis smagiais savais prisiminimais, o jos replikas palydėdavome pečių gūžtelėjimu. Kolegė išsinešdino po pusantros valandos.”

Atpažink ir demaskuok

Atvirai puolančios kalės — ne pats blogiausias variantas. Pati šuniškiausia veislė — kalės avelių kailyje. Pamačiusi tave ji meiliai vizgina uodegytę, tačiau užkulisiuose rezga pinkles. Tu ją šeri gardžiausias kąsneliais, kol vieną dieną ji nukanda ją maitinančią ranką.

Net įsirangiusi į tavo vaikino lovą ar dar šiltą tavo darbo vietą, iš kurios pati tave ir išėdė, ji nekaltai mirksi akutėmis: “O ką galėjau padaryti? Pati nesuprantu, kaip tai atsitiko”.

Nesileisk užhipnotizuojama jos nekaltų akučių — ji puikiai viską supranta. Primink, kad psichiškai veiksnus žmogus atsako už savo veiksmus, kad tu tokio elgesio netoleruoji ir jai niekada neatleisi. Maža to, visiems papasakosi apie šunišką jos kilmę. Kalės pasalūnės vengia tiesioginio kontakto ir bijo būti demaskuotos. Gal vaikino ji ir negrąžins (nejaugi tau išties dar reikalingas tas nučiulptas kąsnis?), bet bent jau ateityje apeis tave ratu.

Prisijaukink ją

Sunkiau, kai kalė — tavo bosė. Viršininkei atsišaudyti negali, todėl turi pasitelkti ne tokią kovingą taktiką. Atmink: šunys yra lengvai prijaukinami gyvūnai. Net pikčiausi kartais nori, kad jiems kas nors pakasytų paausį.

Pasistenk pasidaryti naudinga. Įrodyk, kas tik tu gali rasti bendrą kalbą su priekabiausiu firmos klientu, kad esi vienintelė tobulai išmananti naująsias raštvedybos taisykles arba bent jau niekas, išskyrus tave, neišverda tokios skanios kavos. Jei prisijaukinti kalės nepavyksta, išeik. Galop tik pati gali nuspręsti, kiek užgaulių esi linkusi pakęsti.

Kaip atpažinti kalę?

COSMO internautės atvirai išsako savo nuomonę apie kales ir pataria, kaip jas atpažinti.

“Kalę atpažinčiau iš mini sijono, tinklinių pėdkelnių ir lakinių batų baisia storapade pakulne”, — Simona.

“Išvaizda tikrai nėra svarbiausia. Mano darbe yra tokia senstelėjusi, tvarkinga ir lipšni senmergė, kuri geba nagučius išleisti netikėtai, vos tik išsiaiškina, ar gali tau lipti ant galvos. Pavydžiu kalėms jų kietų šarvų — atsparumas aplinkai padeda pasiekti viršūnes”, — Marta.

“Turėjau tokią bosę, kuri niekada nepamiršdavo pabrėžti savo statuso, o apie atleidimą iš darbo pranešdavo su tokia saldžia šypsena…” — Vilija.

“Sprindžio ilgumo sijonėlis ir vulgarus makiažas veikiau ne kališkumo, o prasto skonio požymis. Tikrąją kalę atpažinsi iš arogancijos, niekinamo požiūrio į pavaldinius, mandagumo ir pagarbos stokos bei padlaižiavimo prieš aukštesnes instancijas”, — Silva.

“Mano geriausia draugė (tiksliau buvusi draugė) — tikra kalė. Per vieną vakarėlį ji permiegojo su mano vaikinu, kitą sykį — su savo vaikino geriausiu draugu”, — Erika.

“Kiekvienoje iš mūsų yra kalės užuomazgų, tik ne kiekviena tai realizuojame. Man kartais patinka būti kale, nes tai padeda pasiekti, ko trokštu”, — Piranija.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.