Kaip išsiskirti su vyru, kuris manipuliuoja ir nenori paleisti

 (36)
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nežinau nuo ko pradėti. Su vaikinu draugauju beveik šešis metus. Neturim nieko bendro ir jo charakteris mane vargina. Nuolat kontroliuoja, pavydi ne tik vaikinams, bet ir mano draugėms. Man vienai kažkur išvykstant - riejamės. Šešeri metai draugystės, rodos, turėtų suteikti bent kiek pasitikėjimo.

Kyla klausimas, dėl ko aš vis dar su juo? Greičiausiai iš gailesčio. Jo prasti santykiai su tėvais, draugų beveik neturi. Tikriausiai, gal ne tiek iš pasigailėjimo, bet ir iš baimės, kad jis gali pasidaryti ką nors blogo su savim. Bet meilės jam seniai nejaučiu. Tarp mūsų greičiausiai tėra išlikę broliški ryšiai. Ne kartą jam minėjau, jog tarp jo ir manęs nieko ateityje nebus. Aš jo nematau kaip savo vyro ir būsimų vaikų tėvo. Dažniausiai į tokius mano pasisakymus atsako: „Gerai, gerai, mes dar pamatysim“.

Bėda tame, jog nejausdama meilės jam, aš pamilau kitą žmogų. Slapta bendrauju su tuo, dėl kurio greičiausiai galėčiau atiduoti viską. Taip, galima sakyti, kad čia santykių pradžia, kad visada taip būna. Bet su anuo vaikinu jau po metų jaučiau, kad nieko nebus. Su šiuo – visai kas kita. Jaučiu tarpusavio ryšį ir norą būti kartu. Jis visai kitoks. Esu visiškai pasimetus. Noriu išsiskirt su pirmuoju ir normaliai bendrauti su mylimu vaikinu, tačiau nežinau kaip tai padaryti. Kaip man surast stiprybės savyje nutraukti santykius?

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Panašu, kad tavo ilgametis draugas - nemenkas manipuliatorius. Sugebėjo taip ilgai tave išlaikyti šalia savęs prieš tavo norą. Mokėjo taip sužaisti, kad tu metų metus bijai nutraukti su juo santykius. Įbaugino taip stipriai, kad tu net bijai, kad jis neva sau galą pasidarys, jei tu jį paliksi. Taip, jis išties sugebėjo tave psichologiškai prie savęs prisirišti. Ir jis garantuotas, kad tu jo nepaliksi („gerai, gerai, mes dar pamatysim“). Tu taip bijai jį palikti, kad ta baimė didesnė net už norą jaustis visapusiškai laiminga kito vaikino glėbyje. Iš kitos pusės, tau labai pasisekė su antruoju mylimuoju, kad jis taip ilgai pakenčia šią situaciją ir kantriai tavęs laukia.

Turi suprasti vieną labai svarbu dalyką - tu nepriklausai niekam kitam, tik pati sau. Tik tu esi savo gyvenimo šeimininkė, tik tu sprendi, kaip ir su kuo tau gyventi savo gyvenimą. Jis taipogi yra savo gyvenimo šeimininkas. Jei jis nuspręs nutraukti savo gyvybę, tai čia yra jo apsisprendimas. Tu nebūtum dėl to kalta, nes nesi atsakinga už kito žmogaus gyvenimo sprendimus. Jei jis šį sprendimą mato kaip vienintelę išeitį iš susiklosčiusios padėties, čia jo problema. Ne tavo. Jis yra suaugęs žmogus, turi savo protą, savo valią ir disponuoja ja kaip tik išmano.

Kita vertus tie, kurie apie tai garsiai kalba, gąsdina artimuosius savižudybe, dažniausiai tai naudoja kaip manipuliacinę priemonę savo tikslams pasiekti. Tie, kurie realiai nenori gyventi, apie tai niekam nieko nesako. Tiesiog padaro tai, ką norėjo padaryti ilgų apmąstymų eigoje ar momentinės emocijos ar silpnumo paveikti. Būtent artimų žmonių baimės manipuliatorių daro dar galingesniu ir įtakingesniu žmogumi. Tad nustok bijoti jo sprendimų dėl jo paties asmeninio gyvenimo. Tai nėra tavo atsakomybė.

Greičiausiai tavo baimė nutraukti santykius tėra nemalonios procedūros atidėliojimas. Žmonėms nėra malonu daryti tai, kas siejasi su blogom emocijom, stresu, nežinomybe. Dėl to jie linkę tai atidėlioti. Bet tu pati matai, kad laikas nenumaldomai bėga. Tu jau šešerius metus esi santykiuose, iš kurių net penkerius nori su juo išsiskirti. Tai nėra normalu. Tu pati tapai savo baimių kaline. O reikia tiek nedaug - tik žengti tą pirmąjį žingsnį ir viskas toliau susiklostys taip, kaip seniai turėjo būti.

Jei bijai su juo išsiskirti gražiuoju, žinodama, kad jis tavęs lengvai nepaleis pradėdamas manipuliuoti, tuomet padaryk tai tyliai. Tiesiog dink iš bendrų namų, iš jo feisbuko draugų sąrašų, palikdama tik trumpą raštelį: „Aš darau tai, ką jau senai turėjau padaryti“ ir tiek. Nieko neaiškink, nesiteisink, neapgailestauk, negailėk jo, nes tai tavo gyvenimas ir tik tu gali spręsti, kaip ir su kuo jį nugyventi.

Beje, visiems, kurie mąsto apie savižudybę, kaip vienintelę išeitį susiklosčiusioje gyvenimo situacijoje, aš noriu priminti, kad žmogaus esybės egzistavimas ties vienu gyvenimu nesibaigia (tai jau įrodė mokslas). Kiekvienam yra duotos gyvenimo pamokos, kad jas išmoktume ir patobulėtume. Tokia yra gyvenimo esmė. Jokia situacija ir gyvenimo aplinkybės nėra tokios blogos, kaip blogai būna žmogaus sielai, kuris pasmerkia ją ilgom kančiom, nusprendęs iš gyvenimo pasitraukti sava valia. Jei turit klausimų šia ar kitokia tema – rašykit man, mielai jums padėsiu rasti atsakymus į tuos klausimus, kurių atsakymų nerandate patys.

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Klaida. Jūsų naršyklė nepriima sausainėlių (cookies).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.