Kada geriau gimdyti vienai

Yra laimingų moterų, kurios gimdo palyginti nesunkiai. Vis dėlto daugumai tai – skausmingas, sudėtingas ir be galo daug fizinių bei emocinių jėgų reikalaujantis procesas. Atrodytų, kas jau kas, o partneris šalia tokiais sunkiais momentais gali tik padėti. Pasirodo, anaiptol: naujausių tyrimų duomenimis, tai gali pridaryti daugiau žalos nei naudos.
nėščioji
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Moksliniame žurnale „Social Cognitive and Affective Neuroscience“ pateikiamomis naujausių tyrimų išvadomis, partnerio buvimas šalia gali skausmą tik sustiprinti.

Net trijų Britanijos universitetų mokslininkų surengtame tyrime dalyvavo 39 moterys ir jų partneriai. Tyrimo metu moterims lazeriu veikiant pirštus buvo sukeliamas vidutinio stiprumo skausmas. Drauge buvo matuojamas jų smegenų elektrinis aktyvumas. Tiriamosios turėjo informuoti, kokį skausmą jaučia, o kitoje apklausoje įvertinti santykių su partneriu intymumą.

Rezultatai atskleidė, kad, deja, jokia meilė pasaulyje negali pakeisti epidūrinės nejautros. Pačiu geriausiu atveju partnerio buvimas šalia neturėjo visiškai jokios įtakos moters juntamam skausmui. Tačiau toms, kurios kasdienybėje yra linkusios išlaikyti atstumą su partneriu, jo buvimas šalia skausmą tik stiprino.

Tyrimą atlikę mokslininkai aiškina, kad kito asmens buvimas šalia gali sutrikdyti įprastą susidorojimo su skausmu mechanizmą. Tuo atveju, jei vengiama didelio artumo, staiga atsiradęs intymumas dar labiau išmuša iš vėžių. Prie skausmo prisideda nerimas. Tad jei nesi iš tų, kurioms prie širdies meilumai, verčiau paprašyk partnerį palikti tave vieną – jausiesi geriau.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.