Ištvirkėlė popiežiaus dukra, tenkinusi tėvo ir brolių aistras

Kadas iš filmo The Borgias
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jaunas ispanas Rodrigo Borgia buvo toks gražus, kad moterys jį tiesiog atakavo. Maža to, kaip buvo kalbama, jo tikras dėdė, tapęs popiežiumi Kalikstu III, sūnėnui rodė toli gražu ne giminiškus jausmus. Principų neturėjęs jaunuolis metė karinę tarybą ir tapo Valensijos arkivyskupu pildydamas dėdės norą, bet keisti amoralaus gyvenimo būdo jis nepageidavo. Jo meilės ryšiai buvo tokie trumpalaikiai, kad jis nė neįsimindavo savo aistringų draugių vardų. Vienintelė moteris, kuriai pavyko pelnyti jo meilę, buvo Rosa Vannozza, bet tai virto tikrų tikriausia tragedija.

Aleksandras VI Borgia – garsiausias visų laikų bažnyčios atstovas. Apie jį parašyta daugybė knygų, sukurti keli filmai, kuriuose jis pateikiamas kaip pats tikriausias pragaro atstovas – iškrypėlis, kraujomaišininkas ir žiaurus žudikas. Jo šeimos istorija – purviniausia Renesanso epochos dėmė. Būsimas Romos popiežius gimė šeimoje, kurioje neištikimybė buvo elgesio norma. Tėvas vaiko nenorėjo pripažinti ir paliko lengvabūdę berniuko motiną, todėl jis gavo motinos pavardę.

Kadas iš filmo The Borgias
Kadas iš filmo The Borgias
© Vida Press

Jis svajojo tapti kariu arba advokatu, bet motina jį išsiuntė kuo toliau – į Romą, pas dėdę dvasininką, kur ir prasidėjo nuodėmės. Jaunuolis nė nemanė savo gyvenimo skirti Aukščiausiajam. Jis buvo ryškus ir patrauklus, gyveno nesilaikydamas jokių moralinių principų, viliojo damas. R. Borgia nedomino moterų, su kuriomis jis suartėdavo, vardai.

Jaunasis viliotojas jas keitė kaip pirštines. Vėliau tapęs dvasininku, Aleksandras VI mokėjo meistriškai manipuliuoti savo buvusiomis meilužėmis, turtingų ir įtakingų Romos ponų žmonomis, siekdamas sau naudos. Kalbama, kad jo dėdė puoselėjo jam toli gražu ne giminiškus jausmus, taigi šioje šeimoje nieko švento nebuvo likę.

Popiežius Kalikstas III pasiūlė jaunuoliui arkivyskupo vietą Valensijoje. Jis sutiko, bet pomėgių neapleido. Meilužės ir toliau „šventojo tėvo“ gyvenime keitėsi neįtikėtinu greičiu, nepalikdamos jokio pėdsako jo sieloje, jei tik jis ją turėjo. Vis dėlto viena moteris sugebėjo ilgiems metams išlaikyti R. Borgia šalia savęs.

Valensijoje R. Borgia turėjo ryšių su moterimi, kuri buvo vyresnė už jį. Buvo pasklidęs gandas, kad ši moteris dėl jauno meilužio nužudė savo vyrą. Ji nė neįtarė, kaip jai teks sumokėti už šią nuodėmę ir kas taps jos budeliu. Moteris turėjo dvi dukteris, o jaunesnioji prisiekė motinai atkeršyti už tėvo mirtį. Tai buvo Rosa Vannozza, pavergusi R. Borgia jausmus iš pirmo žvilgsnio.

Kadas iš filmo The Borgias
Kadas iš filmo The Borgias
© Vida Press

Ji atrodė kaip miela ir kukli mergaitė, tačiau po šia kauke slėpėsi gudrios kobros natūra. Kartą gudrioji mergina motinos meilužiui metė užuominą, kad atsidėkos, jei tik jis padarys jai nedidelę paslaugą. R. Borgia sutiko, vadovaudamasis noru gauti merginą. Jis įbėrė nuodų į Jelenos maistą ir ji kitą rytą mirė.

Niekas neįtarė, kad tai galėjo padaryti arkivyskupas. Rosa savo žodžio laikėsi ir tapo dar viena jo drauge. Vyresniąją Jelenos dukterį pora išsiuntė į vienuolyną tam, kad išvengtų nereikalingų kalbų. Kartu meilužiai Valensijoje gyveno ilgus septynerius metus. 1458 m. Borgia gavo kardinolo mantiją ir tapo dešiniąja popiežiaus ranka.

Rosa tada nė nemanė, kad R. Borgia taip ilgai bus su ja. Ją maloniai nustebino, kai jis ją atvežė į sostinę, nupirko prabangų namą, pasamdė tarnų ir ėmė tenkinti visas jos užgaidas. Tiesa, pora matėsi retai ir tai darė slapta. Rosa buvo išmintinga moteris, todėl atleisdavo mylimajam mažas silpnumo akimirkas ir rimtus neištikimybės atvejus, nes žinojo, kad jis visada sugrįš pas ją. Moteris pagimdė du berniukus ir vieną mergaitę.

Kardinolas savo vaikus mylėjo, demonstruodamas tėvišką rūpestį ir dalyvaudamas jų auklėjimo procese. Su sūnumis jis elgėsi griežtai, o štai mažąją savo numylėtinę angelo veideliu tėvas lepino ir su džiaugsmu tenkino visus jos kaprizus. Po daugelio metų dukra pateisino tėvo lūkesčius intrigų kūrimo, amoralumo ir gudrumo demonstravimo srityse. Ji iš tėvo paveldėjo aštrų ir gudrų protą, veidmainystę, pasileidimą ir ypatingą žiaurumą.

Mergaitė gimė 1480 m. ir buvo auklėjama motinos. Ji gavo puikų išsilavinimą, o itin gerai jai teko susipažinti su viliojimo menu – tai ji įsisavino motinos kurtizanės pieno pavidalu. „Ji buvo puiki komediantė, pajėgi iš proto išvesti daugybę vyrų, viduje likdama šalta, užtat jos instinktai priversdavo virpėti jos švelnų lyg įkvėpimo pagauto menininko sukurtą kūną. Lucrezia lengvai viliojo vyrus, tačiau visos jos aukos mirdavo, nepasiekusios jos lovos“ – štai taip istorikai apibūdina ją.

Kadas iš filmo The Borgias
Kadas iš filmo The Borgias
© Vida Press

Iš pradžių nuo nežinomo žudiko rankos žuvo jaunuolis, kuriam ji skyrė dėmesio puotoje. Po to nužudytas kitas kilmingas asmuo. Paaiškėjo, kad juos nužudė gražuolės brolis, akylai saugojęs merginos nekaltybę. Vis dėlto Lucrezia nusprendė broliui atkeršyti ir vyresniojo brolio akivaizdoje jį sugundė. Nuo tada broliai paeiliui mėgavosi sesers glamonėmis.

Gėdingus ryšius su abiem savo broliais palaikiusi mergina pagimdė dukrą, kurią jos motina paskubomis išvežė į žemdirbių šeimą Veronos apylinkėse, o R. Borgia įkalbėjo vieną sūnų išsiųsti į Pizos, o kitą – į Padujos universitetą, kuo toliau nuo geidulingos sesers. Po gimdymo Lucrezia tiesiog sužydėjo ir tai tapo dar didesnio nusikaltimo pradžia. Pasileidusio R. Borgia žvilgsnis vis dažniau krypdavo į savo sūnų meilužę, jo paties dukrą.

Mergina nė nemėgino priešintis tėvo meilinimuisi, o šis savo ruožtu jai negailėjo visų gėrybių, kokių tik gali būti pasaulyje. Pasileidėlis tėvas netgi dukterį ištekino, kad ji turėtų savotišką priedangą. Vis tik net ir su ištekėjusia dukra jis toliau palaikė neleistinus ryšius. Begėdė pasileidėlė kūniškais malonumais mėgavosi su tėvu, vyru ir po mokslų sugrįžusiais broliais.

Lucrezia jautėsi tokia pasitikinti savimi, kad dažnokai pasirodydavo rūmuose, dalindavo nurodymus kardinolams ir pasirašydavo svarbius dokumentus. Egzistuoja versija, kad ji pagimdė vaiką, kurį popiežius pripažino kaip savo. 1492 m. mirus popiežiui Inokentijui VIII naujuoju katalikų bažnyčios vadovu skirtas R. Borgia, kuriam suteiktas Aleksandro VI vardas.

Kadas iš filmo The Borgias
Kadas iš filmo The Borgias
© Vida Press

Priėmęs celibatą jis nešvarių savo pomėgių neatsisakė. R. Borgia per 10 metų valdžios viršūnėje padidino savo šlovę ir turtus, bet likimas neišvengiamai nubaudė akiplėšiškąjį bedievį. 1503 m. vasarą jis susikvietė į svečius savo kardinolus ir surengė prabangią puotą. Jis norėjo nunuodyti nepatogiuosius ir pakeisti juos statytiniais.

Tarnas, kuriam buvo nurodyta svečiams tiekti užnuodytą vyną, įpylė vyno iš to paties indo ir jam pačiam. Istorija nutyli, ar tai jis padarė tyčia, ar vis tik tai buvo atsitiktinumas. Po kelių minučių mirtini nuodai suveikė – R. Borgia mirė po kelių valandų. Neilgai trukus mirė R. Vannozza, po jos – jųdviejų sūnus. Lucrezia mirė 1519 m., kai jai buvo 39-eri.

R. Borgia šeima vadinama vienu siaubingiausių klanų, sutelkusių daugybę žmogžudžių, nuodytojų, kraujomaišininkų ir pasileidėlių. Gali būti, kad nemaža dalis šios istorijos – metraštininkų išsigalvojimai. Vis tik kalbama, kad dūmų be ugnies nebūna.

Šaltinis

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.