Istorija, sukrėtusi pasaulį: vos 5 metukų sulaukusi jauniausia pasaulyje mama

 (24)
Asociatyvinė nuotr.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

2015 metų lapkričio mėnesį, sulaukusi 82 metų, mirė Lina Medina - paprasta Peru moteris, kurios niekas galbūt ir nebūtų žinojęs, jeigu ne istorija, nutikusi prieš daugybę metų. 1939 metų gegužės 14 dieną Lina tapo mama. Tuo metu mergaitei tebuvo 5 metai ir 7 mėnesiai. Sunku patikėti, tačiau Lina pagimdė sveiką, 2700 g. sveriantį berniuką ir tapo jauniausia mama medicinos istorijoje.

Lina Medina gimė 1933 metais, viename Peru kaimelyje. Kai jai buvo 5 metukai, dėl vis didėjančio „auglio“ sunerimę tėvai kreipėsi į medikus. Nei jie, nei patys medikai negalėjo patikėti apžiūros rezultatais: maža mergaitė buvo 7 mėnesį nėščia.

Linos gydytojas nuvežė mergaitę į sostinę papildomiems tyrimams. Rezultatai buvo tokie patys - ji išties laukiasi. 1939 metų gegužės 14 dieną Lina pagimdė berniuką. Kadangi natūralus gimdymas buvo neįmanomas dėl nepakankamai išsivysčiusių mergaitės dubens kaulų, medikai atliko cezario pjūvį. Mergaitės daktaro garbei, kūdikiui buvo duotas Gerardo vardas.

Visa ši sunkiai tikėtina istorija buvo aprašyta medicinos žurnale La Presse Medicale. Paaiškėjo, kad dėl hormoninio disbalanso lytinis mergaitės brendimas prasidėjo itin anksti: pirmosios mėnesinės pasirodė, kai Linai buvo vos 8 mėnesiai, sulaukus 4 metukų mergaitei pradėjo augti krūtys, o 5 metukų - akivaizdžiai platėti klubai.

Apie Linos sūnaus gyvenime žinoma nedaug. Vaikystėje Gerardas augo su savo mama, galvodamas, jog tai - jo sesuo. Tik tuomet, kai berniukas sulaukė 10 metų, šeima jam atskleidė tiesą, kurios greičiausiai nebūtų pavykę ilgai slėpti, juk apie šią neeilinę istoriją žinojo ne tik vietiniai kaimelio gyventojai, bet ir visas pasaulis. Gerardas mirė 1979, sulaukęs 40 metų. O Lina 1972 metais ištekėjo ir būdama 39 metų antrą kartą tapo mama.

Ši moteris niekuomet nėra davusi interviu ir apskritai vengė žiniasklaidos dėmesio, nors bandančių sužinoti visas šios istorijos detales netrūko. Esminis klausimas, kuris nedavė ramybės daugeliui - kas gi buvo vaikelio tėvas. Tiesos sužinoti taip ir nepavyko, nes Lina niekada nesutiko viešai kalbėti šia tema. 1939 metais, įtariant išprievartavimu, buvo sulaikytas jos tėvas, tačiau jo kaltė nebuvo įrodyta ir vyras paleistas į laisvę. Pagal vieną iš versijų, mergaitė galėjo tapti ritualinių apeigų arba orgijų auka. Tačiau tai tik spėlionės.

Nors Lina Medina oficialiai pripažinta jauniausia pasaulyje mama, panašių istorijų yra ir daugiau. 1934 metais Ukrainos Charkovo mieste pagimdė 6-metė, kurios kūdikis mirė gimdymo metu. 1957 metais Peru pagimdė 9 metų mergaitė. 2004-2007 metais 9-metėmis mamomis tapo mergaitės iš Singapūro, Ruandos, Brazilijos, Peru, Hondūro. Visais šiais atvejais mergaitės buvo tapusios prievartos aukomis, dažnu atveju kaltininkai buvo artimiausi jų šeimų nariai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.