Istorija, sukrėtusi pasaulį: vos 5 metukų sulaukusi jauniausia pasaulyje mama

 (24)
Asociatyvinė nuotr.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

2015 metų lapkričio mėnesį, sulaukusi 82 metų, mirė Lina Medina - paprasta Peru moteris, kurios niekas galbūt ir nebūtų žinojęs, jeigu ne istorija, nutikusi prieš daugybę metų. 1939 metų gegužės 14 dieną Lina tapo mama. Tuo metu mergaitei tebuvo 5 metai ir 7 mėnesiai. Sunku patikėti, tačiau Lina pagimdė sveiką, 2700 g. sveriantį berniuką ir tapo jauniausia mama medicinos istorijoje.

Lina Medina gimė 1933 metais, viename Peru kaimelyje. Kai jai buvo 5 metukai, dėl vis didėjančio „auglio“ sunerimę tėvai kreipėsi į medikus. Nei jie, nei patys medikai negalėjo patikėti apžiūros rezultatais: maža mergaitė buvo 7 mėnesį nėščia.

Linos gydytojas nuvežė mergaitę į sostinę papildomiems tyrimams. Rezultatai buvo tokie patys - ji išties laukiasi. 1939 metų gegužės 14 dieną Lina pagimdė berniuką. Kadangi natūralus gimdymas buvo neįmanomas dėl nepakankamai išsivysčiusių mergaitės dubens kaulų, medikai atliko cezario pjūvį. Mergaitės daktaro garbei, kūdikiui buvo duotas Gerardo vardas.

Visa ši sunkiai tikėtina istorija buvo aprašyta medicinos žurnale La Presse Medicale. Paaiškėjo, kad dėl hormoninio disbalanso lytinis mergaitės brendimas prasidėjo itin anksti: pirmosios mėnesinės pasirodė, kai Linai buvo vos 8 mėnesiai, sulaukus 4 metukų mergaitei pradėjo augti krūtys, o 5 metukų - akivaizdžiai platėti klubai.

Apie Linos sūnaus gyvenime žinoma nedaug. Vaikystėje Gerardas augo su savo mama, galvodamas, jog tai - jo sesuo. Tik tuomet, kai berniukas sulaukė 10 metų, šeima jam atskleidė tiesą, kurios greičiausiai nebūtų pavykę ilgai slėpti, juk apie šią neeilinę istoriją žinojo ne tik vietiniai kaimelio gyventojai, bet ir visas pasaulis. Gerardas mirė 1979, sulaukęs 40 metų. O Lina 1972 metais ištekėjo ir būdama 39 metų antrą kartą tapo mama.

Ši moteris niekuomet nėra davusi interviu ir apskritai vengė žiniasklaidos dėmesio, nors bandančių sužinoti visas šios istorijos detales netrūko. Esminis klausimas, kuris nedavė ramybės daugeliui - kas gi buvo vaikelio tėvas. Tiesos sužinoti taip ir nepavyko, nes Lina niekada nesutiko viešai kalbėti šia tema. 1939 metais, įtariant išprievartavimu, buvo sulaikytas jos tėvas, tačiau jo kaltė nebuvo įrodyta ir vyras paleistas į laisvę. Pagal vieną iš versijų, mergaitė galėjo tapti ritualinių apeigų arba orgijų auka. Tačiau tai tik spėlionės.

Nors Lina Medina oficialiai pripažinta jauniausia pasaulyje mama, panašių istorijų yra ir daugiau. 1934 metais Ukrainos Charkovo mieste pagimdė 6-metė, kurios kūdikis mirė gimdymo metu. 1957 metais Peru pagimdė 9 metų mergaitė. 2004-2007 metais 9-metėmis mamomis tapo mergaitės iš Singapūro, Ruandos, Brazilijos, Peru, Hondūro. Visais šiais atvejais mergaitės buvo tapusios prievartos aukomis, dažnu atveju kaltininkai buvo artimiausi jų šeimų nariai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją