Išsirink tave labiausiai bauginantį paveikslėlį ir sužinok tamsiąją savo asmenybės pusę

 (10)

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šis testas buvo sukurtas XX amžiuje vengrų psichiatro Leopoldo Szondi. Pagrindinis jo tikslas buvo atskleisti pačius giliausius, labiausiai užgniaužtus vidinius žmogaus impulsus. Testas paremtas atstūmimo reakcija ar priešingai, simpatija nuotraukose pavaizduotiems žmonėms. Szondi manė, kad mumyse slypinčius bruožus esame linkę pastebėti ir aplinkiniuose.

Pažvelk į šių 8 žmonių nuotraukas ir išsirink tą žmogų, kurio nenorėtum sutikti vėlų vakarą tamsiame skersgatvyje, nes jo išvaizda tau atstumianti ar net gąsdinanti. Tai parodys tamsiąją tavo pačios asmenybės pusę.

1. Sadistas

Tikėtina, kad vaikystėje tau teko slopinti autoritarinio savo elgesio apraiškas, norą dominuoti bei kitus žalingus įpročius. Šio mokytojo portreto pasirinkimas byloja, kad savo pasąmonėje tu slopini aplinkinių įžeidinėjimo ir pažeminimo proveržius.

Visumoje tu – taikus ir nepiktybinis žmogus, visada pasirengusi padėti kitiems. Jeigu tavo veikla susijusi su darbu biure, tuomet tavo vadovui turėtų būti sunku tave valdyti. Nenorėdama atlikti kažkokios užduoties, tu sukuri dirbtines priežastis (pvz. sąmoningai vėluoji į darbą arba viešai demonstruoji savo prastą nuotaiką). Susidūrusi su sunkumais ar skriaudikais, užimi pasyvaus priešinimosi arba ignoravimo poziciją ir tai galiausiai priverčia problemų šaltinį subliūkšti.

2. Epileptikas

Kalbant apie asmenybės sutrikimus, susijusius su smegenų veiklos sutrikimu (kaip epilepsijos atveju), reikia išskirti charakteringus šios diagnozės bruožus: impulsyvumas, dirglumas, pykčio ir agresijos išpuoliai. Jeigu šis pilnas, apskritaveidis vyriškis sukelia tau baimės ar atstūmimo jausmą, ko gero vaikystėje tu slopinai savyje būtent tokių jausmų protrūkius.
Tikėtina, esi geras, taikus žmogus, todėl aplinkiniams sukuri atsakingos, savikontrolei pasiduodančios asmenybės įvaizdį. Tavo jausmai stabilūs, esi tvirta, todėl lengvai užmezgi kontaktus su žmonėmis, esi atvira naujoms idėjoms ir įvykiams.

3. Katatonikas

Šio psichikos sutrikimo pagrindiniai bruožai – perdėtas vaizduotės sužadinimas, įgaunantis liguistą, negatyvų pobūdį. Jei šis besišypsantis, nesiskutęs vyriškis iššaukė tau neigiamus jausmus, greičiausiai savyje tu stengiesi užslopinti sąmoningą hiperaktyvumą, kuris atitolina tave nuo realybės.

Iš prigimties esi konservatyvi, nepatikliai žiūrinti į įvairias permainas ir inovacijas. Esi jautrus žmogus, sunkiai prisiderini prie naujovių. Pati didžiausia tavo baimė – prarasti savikontrolę. Esi įžeidi, uždara ir labai suvaržyta. Niekada nenukrypsti nuo savojo „elgesio kodekso“.

4. Šizofrenikas

Šizofreniko asmenybė išsiskiria stipria apatija, minčių iškraipymu ir nevaldomų emocijų proveržiu. Jeigu žiūrint į šią akmeninio veido išraišką, po kūną bėgioja šiurpuliukai, vadinasi vaikystėje tau teko gniaužti savyje abejingumą kitiems, bijojai ignoruoti įvairius dalykus ir įvykius.

Kaip asmenybė, esi pakankamai komunikabili. Tu nuoširdžiai mėgaujiesi žmonių draugija. Tuo pačiu metu tas pats komunikabilumas gali būti apgaulingas, o už jo gali slėptis paslaptingas ir uždaras žmogus. Tavo bendravimas su žmonėmis dažnai būna paviršutiniškas, tarsi trūktų tikrų jausmų. Širdies gilumoje jauti, kad aplinkinių tau visai nereikia, kaip ir bet kokios sąveikos su jais.

5. Isterikas

Isteriški bruožai – paviršutiniškumas, emocinis nestabilumas, narcisizmas ir ekshibicionizmas. Jeigu būtent ši keistos išvaizdos moteris tau sukelia didžiausią baimę ir atstūmimą, tai galimai todėl, kad giliai savyje tu slepi nenumaldomą troškimą atkreipti kitų dėmesį į save ir įsitvirtinti visuomenėje.

Tu sudarai kuklaus, dvasiškai stipraus žmogaus įspūdį. Deja, tikrovėje už drovaus ir kuklaus žmogaus slepiasi trokštanti visus apžavėti ir pakerėti asmenybė. Siekdama atrodyti nepriekaištingai ir elegantiškai, savo elgesiui ir išvaizdai skiri itin daug dėmesio, tuo tikslu savo įvaizdį papildydama stilingais aksesuarais. Tokie žmonės kaip tu linkę rinktis išskirtines profesijas ir hobius.

6. Depresuojantis žmogus

Menka savivertė, nepilnavertiškumo kompleksas ir kaltės jausmas – tokie pagrindiniai depresijos simptomai. Jeigu tavo žvilgsnis užkliuvo būtent už šios atvaizdo, greičiausiai giliai savyje išgyveni depresinę būseną, bet labai stengiesi ją kontroliuoti.

Tave galima apibūdinti kaip nerūpestingą žmogų. Tu aktyvi, spinduliuojanti energiją, pasitikėjimą savimi ir optimizmą. Tiesa, kartais tavyje prabunda „liūdnasis klounas“ ir tuomet tampi melancholiška. Kartais tu gali būti uždara ir paranojiška. Tavo bandymas užgniaužti depresinius proveržius verčia tave imtis visuotinio psichologo vaidmens ir ieškoti atsakymų į svetimus klausimas bei spręsti kitų problemas.

7. Maniakas

Tipiniai maniako bruožai – emocinis įsiaudrinimas, savęs pervertinimas, ekstraversiškas elgesys, polinkis švaistyti pinigus. Jei labiausiai atstumiančiu veidu pasirinkai būtent šį, vadinasi tavo pačios būsena linkusi keistis: iš didelio susižavėjimo ji gali peraugti į egzaltaciją, o nuo jos ir iki mistikos nebetoli.

Tu esi žmogus, nemėgstantis triukšmo ir šurmulio. Gyvenime tu – protingumo, santūrumo ir nuosaikumo pavyzdys. Būdama uoli ir praktiška, tu visada išlaikysi savikontrolę.

8. Disociatyvus tapatybės sutrikimas (arba skilimas į kelias asmenybes)

Tai tokia psichinė būsena, kai viename žmoguje apsigyvena dvi asmenybės su skirtingu požiūriu į pasaulį ir skirtingu sąveikos su tikrove būdu. Jeigu tave išgąsdino šis jaunuolio atvaizdas, labai tikėtina, jog vaikystėje turėjai problemų su apsisprendimu įvairiais klausimais.

Ypatingai tokiems žmonėms svarbus savojo „aš“ įtvirtinimas lyties klausimais. Šio tipo vyrai įprastai pabrėžtinai demonstruoja vyriškumą, o moterys stengiasi būti itin moteriškos. Tarsi būtent tai atspindėtų visą jų esybę ir už tai aplinkiniai juos vertintų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais (1)

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.

Tavo seksualumo testas: sužinok, ką naujo galėtum išbandyti

Kaip tapti nepakartojama lovoje? Geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo? Seksologė Suzi Godson teigia, kad visas moteris galima suskirstyti į šešis seksualinius tipus. „Kiekvienas žmogus, priklausomai nuo įgytos patirties, emocinių poreikių ir pasitikėjimo savimi yra unikaliai seksualus, – teigia seksologė. – Šis testas padės tau nustatyti savo tipą ir suprasti, koks seksas tau reikalingas iš tikrųjų“.

10 gyvenimo tiesų, kurias išmokstame tik per patirtį

Dažnai gyvenime atsisukę atgalios susimąstome, kiek laiko iššvaistėme, regis, visai nereikšmingiems dalykams. Dovanojome savo laiką tiems, kurie to buvo neverti, vakarais verkdavome dėl tų, kurie mūsų tikriausiai net neprisimena.

Kodėl tau nereikėtų žiūrėti į kitų moterų nuotraukas internete

Vakaras toks pats kaip ir visi kiti: atsiguli į lovą ir imi telefoną į rankas. Juk prieš miegą dar reikia pasitikrini, kas naujo įvyko facebookiniame ir instagraminiame draugų gyvenime. Tik 5 minutes – žadi sau, bet gi tiek visko vyksta!

Pokalbis dėl darbo: ką pasakyti, kai paklaus „kodėl?“ (2)

Vadovas – tironas, atlyginimas – vos didesnis nei valytojos Bronytės, o atmosfera kolektyve primena realybės šou „Paskutinis herojus“. Kurias išėjimo iš buvusios darbovietės priežastis verta minėti taisantis į naują vietą?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis gegužės mėnesį

Gegužės mėnuo - tikrai išskirtinis. Aistrą dovanojanti Venera ir džiugesio pilna Saulė daugumai Zodiako ženklų dovanos atokvėpį ir tikrą jausmų proveržį. Tačiau šiems trims ženklams seksis ypatingai!