Haremo paslaptys - kas vykdavo už sultono miegamojo durų

 (101)
haremas
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Daugelis haremą įsivaizduoja kaip vergovę, kur už aukštų mūrinių sienų nelaimingos merginos verčiamus tenkinti sultono įgeidžius. Tačiau istoriniai faktai liudija visai ką kita. Suprantama, kad ten galiojo sava hierarchija, bausmės ir intrigos. Tačiau buvo ir tokių laikotarpių, kai didžiausia merginų svajonė buvo pakliūti į haremą.

Kad ir kaip būtų keista, tačiau iš pradžių į haremą patekdavo tik Rytų kunigaikščių dukros. Jie savo mergaites parduodavo tikėdamiesi, kad kuri nors taps sultono žmona. Šalia viso to tėvai turėjo pasirašyti dokumentą, kurio pagrindu atsisakydavo bet kokių teisių į savo dukrą. Trumpai tariant, buvimas hareme nebuvo kažin kokia gėda, o veikiau net labai naudingas ir praktiškas pasiūlymas. Vėliau hareme atsirado vergės, kurias nupirkdavo vergų turguje bei padovanodavo provincijų pašai ar sąjungininkai.

Galbūt nustebsi, tačiau merginų ūgis nebuvo labai svarbus. Svarbiausia, kad jos būtų lieknos ir grakščios. Sultonai labai vertino klubus ir liemenį. Ir kaip nebūtų keista, labai mažai dėmesio skyrė krūtinei. Idealiomis klubų ir liemens proporcijomis buvo laikoma 2/3, kas visiškai atitinka šių dienų grožio etaloną 60/90.

Mergaites hareme mokydavo etiketo, šokių, muzikos, o taip pat ir vyrų tenkinimo subtilybių. Kai mergaitės suaugdavo, jas pristatydavo Didžiajam viziriui. Tik pačios geriausios patekdavo į sultono rūmus. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas etiketui – merginos privalėjo žinoti, kaip tinkamai žiūrėti į sultoną, kada pakelti akis, o kada jas nuleisti žemyn, kaip paduoti chalatą ar įpilti kavos, kada kalbėti, kada prikąsti liežuvį ir t.t.

A photo posted by @__my__sultan_muhtesem on Nov 25, 2015 at 1:25pm PST

Šiuolaikinės merginos skundžiasi, kad sunku išlaikyti savo vyro dėmesį, tačiau pabandyk įsivaizduoti, kaip reikia kovoti, kai prieš tave - šimtai konkurenčių, pasiryžusių bet kam vardan Sultono. Taigi haremo gyventojos naudodavosi visokiausiomis gudrybėmis. Svarbiausias ginklas, žinoma, grožis. Merginos skirdavo itin daug laiko savo plaukų ir odos puoselėjimui, rūpinosi savo figūra.

Kitas ne mažiau svarbus dalykas - gebėjimas gundyti savo kūno kalba. Haremo moterys turėjo mokėti judėti taip, kad vien judesiais ir žvilgsniu gebėtų sujaudinti sultoną. Taip pat itin svarbu buvo aromatai, todėl kiekviena stengdavosi atrasti tokį, kuris iškart suviliotų ir užburtų.

Gyvendamos hareme, merginos gaudavo atlygį ir dovanų švenčių progomis. Pagal taisykles, jeigu mergina, hareme praleidusi 9 metus taip ir netapdavo viena iš sultono žmonų, jai būdavo suteikta laisvė ir surandamas tinkamas vyras.

Jeigu sultonas išsirinkdavo merginą nakčiai, jai būdavo nusiunčiama dovanėlė. Mergina būdavo nuprausiama pirtyje, išpuošiama laisvo stiliaus drabužiais ir siunčiama į sultono miegamąjį. Valdovui atsigulus į lovą, sugulovė privalėjo keturpėsčia prišliaužti prie jo lovos ir nepakeldama akių atsigulti šalia. Jei mergina sultonui patikdavo, ji tapdavo jo favorite ir iš apatinių apartamentų persikeldavo į aukštesnius, arčiau sultono. Pačios paklausiausios merginos dažniausiai būdavo tamsaus gymio, tamsiaplaukės.

Žinoma, visiems įdomu, kas vykdavo sultono lovoje. Įvairiausi kai kurių net ir šiais laikais iškrypimu laikomi dalykai (oralinis, vienalytis aktas, įvairūs fetišai) pagal islamą yra netinkami. Analinis seksas taip pat buvo nepriimtinas, dėl to buvo vengiama ir tokių pozų, kurios bent kiek primintų tokią sueitį. Tačiau būsimos sultono sugulovės sekso teoriją išmanė puikiai, taigi nuobodžiauti už uždarų durų tikrai netekdavo.

Tuo atveju, jei favoritė pastodavo, ji patekdavo į laimingųjų sąrašą ir šalia visų kitų privilegijų, turėjo savo atskirą kambarį bei buvo lepinama 15 patiekalų per dieną.

Išskyrus sultoną, iš vyrų hareme galėjo lankytis tik eunuchai (kastruoti haremo prižiūrėtojai). Jeigu favoritė tapdavo sultono žmona, jai būdavo atsiunčiami nauji prabangūs audiniai, brangenybės ir raštiškas santuokos liudijimas.

Hareme sultonui buvo sudarytas jo sugulovių ir žmonų lankymo grafikas. Naktį iš penktadienio į šeštadienį valdovas privalėjo praleisti su viena iš savo žmonų. Jeigu 3 penktadienius iš eilės valdovas nepasikviesdavo žmonos, ji turėjo teisę skųstis teisme.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.