Gyvenimas kartu: ar palikti praviras tualeto duris?

 (65)
Poros intymumą suvokia skirtingai. Vieni net ir dantis besivalydami šalia vienas kito jaučiasi nejaukiai, kitiems einant į tualetą palikti atviras duris – nieko baisaus. Ar fiziologinių paslapčių nebuvimas labiau suartina, ar atstumia?
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Santykiuose su vyrais merginos mokomos turėti savo mažų paslapčių. Esą moteris turi išlikti šiek tiek neprieinama, ne iki galo atskleista – tik taip ji domins savo išrinktąjį ne vieną naktį, o metų metus. Kokias būtent paslaptis pasirinkti – fantazijos klausimas. Galima šiukštu neišsiduoti, kad blakstienos priaugintos (paveldėjau jas iš savo močiutės, kuri buvo tikra gražuolė!), nesirodyti ryte be makiažo (na, bent jau kurį laiką – kad neišsigąstų ir nepabėgtų nespėjęs kaip reikiant įsimylėti) ar dėl visa ko užrakinti vonios duris kai burzgia epiliatorius (tegul sau spėlioja, ką ten visą rytą brazgini!).

Vis dėlto pasisukus kalbai apie intymius fiziologinius dalykus absoliuti dauguma merginų linkusios daugybę detalių diskretiškai slėpti. Taigi jei jūsų namuose dušas ir vonia – vienoje patalpoje, tikriausiai ir tau teko mindžikuoti už durų laukiant, kol mylimasis nusiskus, kad tik netektų plestelėti ant unitazo jam matant. Arba subtiliai pameluoti, neva esi persišaldžiusi ir dėl to neini su kompanija maudytis į ežerą, užuot naujam bičiuliui tiesiai šviesiai pasakius, kad tau prasidėjo mėnesinės.

Kodėl taip yra? Nes dauguma merginų tiki, kad pernelyg didelis atvirumas – nepadoru, nešvaru, slopina geismą, žlugdo santykius, kelia pasibjaurėjimą. O Andrius Kaluginas, psichologas–psichoterapeutas, Pasaulio seksualinės sveikatos asociacijos atstovas Lietuvoje, tokį drovumą vadina didžiąja lietuviška problema:

Viena dažniausių problemų, su kuria susiduria poroje gyvenantys žmonės, heteroseksualūs vyras ir moteris – tai perdėtas kuklumas, dėl kurio jie apskritai negali būti atviri intymioje sferoje. Atvirumas poroje – pabrėšiu, ne šiaip viešoje erdvėje, o būtent poroje – yra teigiamas ir labai pageidautinas. Esu tikras, kad kuo vyro ir moters bendravimas atviresnis, tuo geresnė jų intymių santykių kokybė. Visų pirma tai – psichologinis aspektas: kai abu su partneriu esate atviri, tai rodo pasitikėjimą, saugumą. Antra – tai padeda geriau pažinti vienas kito kūną. Deja, vyrai mažiau nusimano apie intymius dalykus, kadangi jų pačių fiziologija yra paprastesnė. Kaip dažnai sakau, vyrų orgazmas yra žemiau bambos. Moterų orgazmas – kur kas aukščiau, galvoje. Jei moteris drovisi savo fiziologijos, nutinka ir taip, kad jos partneris tiesiog nežino, kur yra jos klitoris. Jis taip pat gali nežinoti, ar ji patiria vaginalinį, ar klitorinį orgazmą. Jis ir nesužinos, jei moteris pati jam to nepasakys.

Be abejo, vaikinų išprusimo lygis skiriasi. Negalėčiau teigti, kad su moters fiziologija susijusius dalykus visi be išimties priima labai natūraliai. Ir vis dėlto net ir santykių pradžioje tikrai geriau pasakyti, kad prasidėjo mėnesinės, nei apsimesti kokia nors ligota. "Man moteriškos dienos" – viskas. Didžioji dalis vaikinų taip ir supras kaip natūralų, savaime suprantamą dalyką. Čia tikrai nėra ko drovėtis. Drovėtis savo fiziologijos – tas pats, kas drovėtis savo odos ar akių spalvos.

Taigi jei tavo vaikinas – ne visiškas stuobrys, o tavo „moteriškos paslaptys“ ar perdėtas kuklumas pradeda kelti diskomfortą tau pačiai – galbūt metas daiktus vadinti savais vardais ir paaiškinti, papasakoti, pamokyti jį apie tai, kokios paslaptys glūdi tavo kūne, kaip šiuo metu jautiesi, ko norėtum ir... kaip iš tikrųjų atrodai dienos šviesoje? Tyčia palikti atvirų tualeto durų gal ir nereikėtų, tačiau jei kartais pamiršai užsirakinti, o tavo mylimasis netikėtai jas praveria – į paniką nepulk, jis tikrai seniai žino, jog esi žmogus, o ne efemeriška fėja!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.