Garsusis seserų penketukas: mažai kas žino, kokį košmarą joms buvo lemta išgyventi

 (22)
Seserys Dionne
© Vida Press

Šis neįprastas penketukas gimė 1934 metų gegužės 28 dieną. Yvonne, Annette, Cécile, Émilie ir Marie Dionne - neturtingi tėvai jau augino 3 vaikus, todėl žinia apie į pasaulį besibeldžiančias penkias mažyles jiems buvo tikras šokas. Mergaitės gimė septintame nėštumo mėnesyje ir kiekviena svėrė tik apie 600 gramų. Niekas netikėjo, kad jos išgyvens, tačiau atkakliosios sesutės kasdien vis stiprėjo.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Panašių istorijų būta ir anksčiau, tačiau būtent seserys Dionne buvo pirmasis išgyvenęs penketukas. Jos buvo vadinamos sėkmės kūdikiais, tačiau vėliau viskas pasikeitė. Namuose, kuriuose Yvonne, Annette, Cécile, Émilie ir Marie gimė, nebuvo nei vandentiekio, nei elektros. Iš pradžių jas kas dvi valandas girdė specialiu pieno ir vandens mišinuku su kukurūzų sirupu ir lašeliu romo. Gydytojas buvo apstulbęs, kad po sunkaus gimdymo išgyveno ir mergytės, ir jų mama.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Žinia apie neįprastą šeimyną greitai apskriejo visą šalį. Kuomet tėvai nutarė visiems parodyti savo mažyles, atsirado daugybė norinčių „padėti“ jaunai šeimai. Valdžios atstovai pastatė visą paviljoną mergaitėms ir kasdien į jas pažiūrėti susirinkdavo tūkstančiai smalsuolių. Iš dalies tai priminė zoologijos sodą - mergaitės buvo laikomos savotiškame voljere, kuriame sukiojosi jas prižiūrinčios auklės. Apsukrūs vietiniai verslininkai uždirbinėjo nemažus pinigus pardavinėdami suvenyrus su mergaičių atvaizdais. Galiausiai mergaitės tapo ir reklaminiu įvairių vaikams skirtų prekių veidu. Tačiau įprastas seserų gyvenimas nebuvo toks gražus, kaip galėjo atrodyti žvelgiant iš šalies.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Vaikystėje seserys Dionne neturėjo galimybės leisti laiko kaip įprasti vaikai, su kitais savo bendraamžiais žaisdamos kieme. Vyresnieji broliai ir seserys nepripažino mažylių ir netgi su tėvais jos matydavosi itin retai. Iš esmės mažosios sesutės buvo priemonė užsidirbti pinigų. Vėliau, kuomet mergaitėms suėjo 9 metai, valdžios atstovai jų šeimai padovanojo namą, tačiau gyvenimas kartu nebuvo laimingas. Su vyresniais šeimos vaikais ryšys taip ir neužsimezgė, o ir patys tėvai, regis, sunkiai rado kontaktą su dukterimis ir negalėjo apsiprasti prie naujos situacijos. Mergaitės nuolatos jautė stresą, buvo išsigandusios ir nesijautė esančios namuose. Sulaukusias 16 metų visas jas perkėlė gyventi į internatą.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Seserys visuomet buvo sekiojamos žurnalistų, joms tekdavo dalyvauti įvairiuose pristatymuose, todėl jos augo nežinodamos, kas yra įprastas gyvenimas. Tai buvo neišskiriamas penketukas ir ne dėl to, kad seserys pačios to norėjo. Tiesiog susiklosčiusi situacija jas įpareigojo visur laikytis išvien ir neįskiepijo individualumo. Iš esmės jos neturėjo vaikystės - tiek valdžios atstovai, tiek patys tėvai jose matė tik galimybę užsidirbti. Nenuostabu, kad sulaukusios 18 metų jos nutraukė visus santykius su savo šeima.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Émilie tapo vienuole, tačiau jos gyvenimas truko neilgai - mirė epilepsijos priepuolio metu. Merginai tebuvo 20 metų. Marie mirė praėjus dešimtmečiui nuo širdies smūgio. Annette ir Cécile stengėsi susitvarkyti savo asmeninius gyvenimus, ištekėjo ir susilaukė vaikų, tačiau visą gyvenimą jautėsi gerai tik būdamos viena šalia kitos. Merginos tiesiog nemokėjo gyventi savarankiškai. Yvonne, kaip ir Émilie, taip pat pabandė būti vienuole, tačiau vienuolyne savo vietos neatrado ir likusį gyvenimą praleido vienumoje. Ji mirė sulaukusi 67 metų.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Annette ir Cécile gyvos iki šiol. Abi jos išsiskyrusios ir gyvena kartu. Psichologų nuomone, šansų sukurti laimingą gyvenimą seserys turėjo labai mažai - atimta vaikystė ir nuolatinis dėmesys per stipriai jas paveikė, trukdė joms susiformuoti kaip asmenybėms.

1998 metais seserys prisiteisė iš valstybės maždaug 3 milijonus dolerių už sugriautą vaikystę, tačiau pinigai neatpirko to, ką jos galėjo gyvenime turėti, jeigu istorija būtų pasukusi kitais vingiais. Seserys Dionne atvirai sako, kad niekam nelinkėtų tokio gyvenimo, kokį teko gyventi joms. Populiarumas ir pinigai, sugriovę laimingą vaikystę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Sociologė apie 18-30 m. kartą - ar atpažįsti save?

Šiame straipsnyje pasidalinsiu savo įžvalgomis apie šiandieninių 20-keliamečių gyvenimo tendencijas, kurios, tarp kitko, gali lemti ir sumažėjusį seksualinį aktyvumą ar šiaip, pavyzdžiui, psichologinę jauseną, kad norisi sulįsti… atgal į motinos gimdą.

Kada bus tavo laimingiausi metai, o kuriais lauks iššūkiai (6)

Jei atrodo, kad gyvenimas vis ignoruoja tavo meilės ar šeimos poreikį, nenusimink - galbūt tai užprogramuota kiek vėlesniam metui. Žvilgtelėk, kokie iššūkiai tavęs dar laukia ir pasitikrink, gal verta ryžtis tam, apie ką svarstai jau ne pirmą kartą.