Garsusis seserų penketukas: mažai kas žino, kokį košmarą joms buvo lemta išgyventi

 (23)
Seserys Dionne
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šis neįprastas penketukas gimė 1934 metų gegužės 28 dieną. Yvonne, Annette, Cécile, Émilie ir Marie Dionne - neturtingi tėvai jau augino 3 vaikus, todėl žinia apie į pasaulį besibeldžiančias penkias mažyles jiems buvo tikras šokas. Mergaitės gimė septintame nėštumo mėnesyje ir kiekviena svėrė tik apie 600 gramų. Niekas netikėjo, kad jos išgyvens, tačiau atkakliosios sesutės kasdien vis stiprėjo.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Panašių istorijų būta ir anksčiau, tačiau būtent seserys Dionne buvo pirmasis išgyvenęs penketukas. Jos buvo vadinamos sėkmės kūdikiais, tačiau vėliau viskas pasikeitė. Namuose, kuriuose Yvonne, Annette, Cécile, Émilie ir Marie gimė, nebuvo nei vandentiekio, nei elektros. Iš pradžių jas kas dvi valandas girdė specialiu pieno ir vandens mišinuku su kukurūzų sirupu ir lašeliu romo. Gydytojas buvo apstulbęs, kad po sunkaus gimdymo išgyveno ir mergytės, ir jų mama.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Žinia apie neįprastą šeimyną greitai apskriejo visą šalį. Kuomet tėvai nutarė visiems parodyti savo mažyles, atsirado daugybė norinčių „padėti“ jaunai šeimai. Valdžios atstovai pastatė visą paviljoną mergaitėms ir kasdien į jas pažiūrėti susirinkdavo tūkstančiai smalsuolių. Iš dalies tai priminė zoologijos sodą - mergaitės buvo laikomos savotiškame voljere, kuriame sukiojosi jas prižiūrinčios auklės. Apsukrūs vietiniai verslininkai uždirbinėjo nemažus pinigus pardavinėdami suvenyrus su mergaičių atvaizdais. Galiausiai mergaitės tapo ir reklaminiu įvairių vaikams skirtų prekių veidu. Tačiau įprastas seserų gyvenimas nebuvo toks gražus, kaip galėjo atrodyti žvelgiant iš šalies.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Vaikystėje seserys Dionne neturėjo galimybės leisti laiko kaip įprasti vaikai, su kitais savo bendraamžiais žaisdamos kieme. Vyresnieji broliai ir seserys nepripažino mažylių ir netgi su tėvais jos matydavosi itin retai. Iš esmės mažosios sesutės buvo priemonė užsidirbti pinigų. Vėliau, kuomet mergaitėms suėjo 9 metai, valdžios atstovai jų šeimai padovanojo namą, tačiau gyvenimas kartu nebuvo laimingas. Su vyresniais šeimos vaikais ryšys taip ir neužsimezgė, o ir patys tėvai, regis, sunkiai rado kontaktą su dukterimis ir negalėjo apsiprasti prie naujos situacijos. Mergaitės nuolatos jautė stresą, buvo išsigandusios ir nesijautė esančios namuose. Sulaukusias 16 metų visas jas perkėlė gyventi į internatą.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Seserys visuomet buvo sekiojamos žurnalistų, joms tekdavo dalyvauti įvairiuose pristatymuose, todėl jos augo nežinodamos, kas yra įprastas gyvenimas. Tai buvo neišskiriamas penketukas ir ne dėl to, kad seserys pačios to norėjo. Tiesiog susiklosčiusi situacija jas įpareigojo visur laikytis išvien ir neįskiepijo individualumo. Iš esmės jos neturėjo vaikystės - tiek valdžios atstovai, tiek patys tėvai jose matė tik galimybę užsidirbti. Nenuostabu, kad sulaukusios 18 metų jos nutraukė visus santykius su savo šeima.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Émilie tapo vienuole, tačiau jos gyvenimas truko neilgai - mirė epilepsijos priepuolio metu. Merginai tebuvo 20 metų. Marie mirė praėjus dešimtmečiui nuo širdies smūgio. Annette ir Cécile stengėsi susitvarkyti savo asmeninius gyvenimus, ištekėjo ir susilaukė vaikų, tačiau visą gyvenimą jautėsi gerai tik būdamos viena šalia kitos. Merginos tiesiog nemokėjo gyventi savarankiškai. Yvonne, kaip ir Émilie, taip pat pabandė būti vienuole, tačiau vienuolyne savo vietos neatrado ir likusį gyvenimą praleido vienumoje. Ji mirė sulaukusi 67 metų.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Annette ir Cécile gyvos iki šiol. Abi jos išsiskyrusios ir gyvena kartu. Psichologų nuomone, šansų sukurti laimingą gyvenimą seserys turėjo labai mažai - atimta vaikystė ir nuolatinis dėmesys per stipriai jas paveikė, trukdė joms susiformuoti kaip asmenybėms.

1998 metais seserys prisiteisė iš valstybės maždaug 3 milijonus dolerių už sugriautą vaikystę, tačiau pinigai neatpirko to, ką jos galėjo gyvenime turėti, jeigu istorija būtų pasukusi kitais vingiais. Seserys Dionne atvirai sako, kad niekam nelinkėtų tokio gyvenimo, kokį teko gyventi joms. Populiarumas ir pinigai, sugriovę laimingą vaikystę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.

Tavo seksualumo testas: sužinok, ką naujo galėtum išbandyti

Kaip tapti nepakartojama lovoje? Geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo? Seksologė Suzi Godson teigia, kad visas moteris galima suskirstyti į šešis seksualinius tipus. „Kiekvienas žmogus, priklausomai nuo įgytos patirties, emocinių poreikių ir pasitikėjimo savimi yra unikaliai seksualus, – teigia seksologė. – Šis testas padės tau nustatyti savo tipą ir suprasti, koks seksas tau reikalingas iš tikrųjų“.

10 gyvenimo tiesų, kurias išmokstame tik per patirtį

Dažnai gyvenime atsisukę atgalios susimąstome, kiek laiko iššvaistėme, regis, visai nereikšmingiems dalykams. Dovanojome savo laiką tiems, kurie to buvo neverti, vakarais verkdavome dėl tų, kurie mūsų tikriausiai net neprisimena.

Kodėl tau nereikėtų žiūrėti į kitų moterų nuotraukas internete

Vakaras toks pats kaip ir visi kiti: atsiguli į lovą ir imi telefoną į rankas. Juk prieš miegą dar reikia pasitikrini, kas naujo įvyko facebookiniame ir instagraminiame draugų gyvenime. Tik 5 minutes – žadi sau, bet gi tiek visko vyksta!

Pokalbis dėl darbo: ką pasakyti, kai paklaus „kodėl?“ (2)

Vadovas – tironas, atlyginimas – vos didesnis nei valytojos Bronytės, o atmosfera kolektyve primena realybės šou „Paskutinis herojus“. Kurias išėjimo iš buvusios darbovietės priežastis verta minėti taisantis į naują vietą?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis gegužės mėnesį

Gegužės mėnuo - tikrai išskirtinis. Aistrą dovanojanti Venera ir džiugesio pilna Saulė daugumai Zodiako ženklų dovanos atokvėpį ir tikrą jausmų proveržį. Tačiau šiems trims ženklams seksis ypatingai!