Garsusis seserų penketukas: mažai kas žino, kokį košmarą joms buvo lemta išgyventi

 (23)
Seserys Dionne
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šis neįprastas penketukas gimė 1934 metų gegužės 28 dieną. Yvonne, Annette, Cécile, Émilie ir Marie Dionne - neturtingi tėvai jau augino 3 vaikus, todėl žinia apie į pasaulį besibeldžiančias penkias mažyles jiems buvo tikras šokas. Mergaitės gimė septintame nėštumo mėnesyje ir kiekviena svėrė tik apie 600 gramų. Niekas netikėjo, kad jos išgyvens, tačiau atkakliosios sesutės kasdien vis stiprėjo.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Panašių istorijų būta ir anksčiau, tačiau būtent seserys Dionne buvo pirmasis išgyvenęs penketukas. Jos buvo vadinamos sėkmės kūdikiais, tačiau vėliau viskas pasikeitė. Namuose, kuriuose Yvonne, Annette, Cécile, Émilie ir Marie gimė, nebuvo nei vandentiekio, nei elektros. Iš pradžių jas kas dvi valandas girdė specialiu pieno ir vandens mišinuku su kukurūzų sirupu ir lašeliu romo. Gydytojas buvo apstulbęs, kad po sunkaus gimdymo išgyveno ir mergytės, ir jų mama.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Žinia apie neįprastą šeimyną greitai apskriejo visą šalį. Kuomet tėvai nutarė visiems parodyti savo mažyles, atsirado daugybė norinčių „padėti“ jaunai šeimai. Valdžios atstovai pastatė visą paviljoną mergaitėms ir kasdien į jas pažiūrėti susirinkdavo tūkstančiai smalsuolių. Iš dalies tai priminė zoologijos sodą - mergaitės buvo laikomos savotiškame voljere, kuriame sukiojosi jas prižiūrinčios auklės. Apsukrūs vietiniai verslininkai uždirbinėjo nemažus pinigus pardavinėdami suvenyrus su mergaičių atvaizdais. Galiausiai mergaitės tapo ir reklaminiu įvairių vaikams skirtų prekių veidu. Tačiau įprastas seserų gyvenimas nebuvo toks gražus, kaip galėjo atrodyti žvelgiant iš šalies.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Vaikystėje seserys Dionne neturėjo galimybės leisti laiko kaip įprasti vaikai, su kitais savo bendraamžiais žaisdamos kieme. Vyresnieji broliai ir seserys nepripažino mažylių ir netgi su tėvais jos matydavosi itin retai. Iš esmės mažosios sesutės buvo priemonė užsidirbti pinigų. Vėliau, kuomet mergaitėms suėjo 9 metai, valdžios atstovai jų šeimai padovanojo namą, tačiau gyvenimas kartu nebuvo laimingas. Su vyresniais šeimos vaikais ryšys taip ir neužsimezgė, o ir patys tėvai, regis, sunkiai rado kontaktą su dukterimis ir negalėjo apsiprasti prie naujos situacijos. Mergaitės nuolatos jautė stresą, buvo išsigandusios ir nesijautė esančios namuose. Sulaukusias 16 metų visas jas perkėlė gyventi į internatą.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Seserys visuomet buvo sekiojamos žurnalistų, joms tekdavo dalyvauti įvairiuose pristatymuose, todėl jos augo nežinodamos, kas yra įprastas gyvenimas. Tai buvo neišskiriamas penketukas ir ne dėl to, kad seserys pačios to norėjo. Tiesiog susiklosčiusi situacija jas įpareigojo visur laikytis išvien ir neįskiepijo individualumo. Iš esmės jos neturėjo vaikystės - tiek valdžios atstovai, tiek patys tėvai jose matė tik galimybę užsidirbti. Nenuostabu, kad sulaukusios 18 metų jos nutraukė visus santykius su savo šeima.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Émilie tapo vienuole, tačiau jos gyvenimas truko neilgai - mirė epilepsijos priepuolio metu. Merginai tebuvo 20 metų. Marie mirė praėjus dešimtmečiui nuo širdies smūgio. Annette ir Cécile stengėsi susitvarkyti savo asmeninius gyvenimus, ištekėjo ir susilaukė vaikų, tačiau visą gyvenimą jautėsi gerai tik būdamos viena šalia kitos. Merginos tiesiog nemokėjo gyventi savarankiškai. Yvonne, kaip ir Émilie, taip pat pabandė būti vienuole, tačiau vienuolyne savo vietos neatrado ir likusį gyvenimą praleido vienumoje. Ji mirė sulaukusi 67 metų.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Annette ir Cécile gyvos iki šiol. Abi jos išsiskyrusios ir gyvena kartu. Psichologų nuomone, šansų sukurti laimingą gyvenimą seserys turėjo labai mažai - atimta vaikystė ir nuolatinis dėmesys per stipriai jas paveikė, trukdė joms susiformuoti kaip asmenybėms.

1998 metais seserys prisiteisė iš valstybės maždaug 3 milijonus dolerių už sugriautą vaikystę, tačiau pinigai neatpirko to, ką jos galėjo gyvenime turėti, jeigu istorija būtų pasukusi kitais vingiais. Seserys Dionne atvirai sako, kad niekam nelinkėtų tokio gyvenimo, kokį teko gyventi joms. Populiarumas ir pinigai, sugriovę laimingą vaikystę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.