Etiketo taisyklės, kurias privalo žinoti ir darbuotojai, ir vadovai

 (1)
Tarnybinis etiketas turėtų būti savaime suprantamu dalyku, darbe jo laikytis turėtų kiekvienas. Pagrindinių elgesio taisyklių nežinojimas gali sumenkinti net ir aukščiausias pareigas užimančių darbuotojų autoritetą.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kai visi kolektyvo nariai laikosi tarnybinio etiketo normų, dirbama sėkmingiau ir kokybiškiau. Svarbiausia - geranoriškas požiūris ir dėmesys vienas kitam. Tarnybinis etiketas yra nerašytas elgesio taisyklių rinkinys, leidžiantis nepakliūti į nepatogią situaciją, sukurti teisingus tarpusavio santykius su kolegomis.

Darbo vietoje nepriimtini netvarkingi ir purvini drabužiai, suplyšę džinsai, nutįsę megztiniai, nunešioti ir išklaipyti batai. Kitaip tariant - nevalyva išvaizda.

Neverta rengtis ir per daug ryškiai, stengtis išsiskirti ir atrodyti ultramadingai ar seksualiai. Nepatartina apsikarstyti papuošalais, per ryškiai dažytis. Tokia išvaizda biure yra nepriimtina.

Galioja ne tik tam tikros išvaizdos taisyklės, bet ir jos kritikavimo. Nederėtų aptarinėti kolegų išvaizdos atvirai, jei pastebėjai trūkumų, subtiliai juos pasakyk žmogui asmeniškai.

Adobe Stock nuotr.

Nerašyta tarnybinio etiketo taisyklė – neaptarinėk ilgai telefonu savo asmeninių reikalų ir problemų. Prie kolegų telefonu aiškintis santykius būtų akivaizdus etiketo neišmanymas. Žinoma, yra ir kitų temų, kuriomis su skambinančiuoju turėtum kalbėti privačiai, o ne prie šimto ausų.

Tokie pokalbiai atitraukia kitus nuo darbo, gali tapti paskalų šaltiniu. Jei kuris nors kolega dažnai taip kalbasi, reikėtų jam švelniai paaiškinti, kad taip elgtis nedera. Asmeniški dalykai turėtų likti už darbo ribų.

Adobe Stock nuotr.

Darbe neturėtų būti nei nepagarbos, nei familiarumo. Kai reikia pasakyti pastabą, nepritarimą ar kritiką, tai reikėtų daryti labai taktiškai. Pastabos turėtų būti sąžiningos ir pagrįstos, kad kolegai būtų aišku, kodėl jis neteisus ir kaip turėtų tai ištaisyti. Kritika turi būti objektyvi ir geranoriška. Kritikuodama jokiu būdu žmogaus nežemink. Draudžiamas grubumas, sarkazmas, įžeidžiantys apibūdinimai.

Tokios taisyklės galioja ne tik kolegoms, bet ir vadovams. Išauklėtas žmogus niekada nepabrėš savo pranašumų, žemindamas kitus. Reikia mokėti džiaugtis savo kolegų pasiekimais, nors daugeliui tai sunkiai sekasi.

Adobe Stock nuotr.

Tarnybinis etiketas darbuotojus įpareigoja elgtis mandagiai, padėti kolegoms ir sąžiningai atlikti savo pareigas. Šis elgesys yra abipusis – galioja tiek vadovams, tiek pavaldiniams. Nederėtų vėluoti į susirinkimus, perleisti dalį savo darbų kolegoms, pamiršti duotus pažadus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.

5 Rytų išminties patarimai, padėsiantys kitaip pažvelgti į savo gyvenimą

Stengdamiesi susikurti kokybiškesnį gyvenimą įsisukame į užburtą darbų ir planų ratą. Stresas, liūdesys ir prasta savijauta tampa mūsų kasdieniais palydovais. Nebelieka laiko, o galiausiai ir noro mėgautis dabartimi ir tuo, ką jau turime.

10 lietuvaičių su bikiniais įrodė - dydis nesvarbu

Pasaulyje kasdien daugėja tinklaraštininkių, prekės ženklų ir internetinių portalų, kurie savo turinyje ne tik kalba, bet ir parodo realybėje egzistuojančią kūnų įvairovę. Mūsų šalyje šis judėjimas kol kas dar tik žengia pirmuosius, bet drąsius žingsnius.

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais (1)

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.