E. Luotytė: kurti ir išlaikyti svajonių santykius – paprasčiau nei manote

E. Luotytė
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Santykių, šeimos kūrimas – gyvenimo etapas, retai aplenkiantis kiekvieną mūsų. Taip kaip darželis, mokykla, studijos, darbas – taip ir antrosios pusės atsiradimas gyvenime. Deja, dažnam mūsų, šiuolaikiniame pasaulyje, laisvame ir dinamiškame, kupiname pasirinkimų ir galimybių, tai padaryti tampa vis sudėtingiau. O ir santykių įsivaizdavimas labai skiriasi: nuo drugelių pilve ir jaudulio vos susitikus, iki barnių dėl neplautų kojinių praėjus vos metams.

Įvairiausi specialistai pataria, kaip susirasti tą vienintelį ar vienintelę, kaip elgtis pirmojo pasimatymo metu, kokiomis meilės kalbomis kalbėti, kokio Zodiako ženklo vengti ar ieškoti, o kur dar visos elgesio normos ir standartai. Tačiau visi vienbalsiu pritaria – kalbėjimasis yra pagrindinis raktas į darnius, pilnaverčius, kupinus meilės, supratimo ir pasitikėjimo santykius. Na o viena lengviausių ir paprasčiausių, suprantamų visiems ir daranti neįtikėtinus stebuklus – dėkingumo kalba.

Visų pirma – dėkingumas padeda pažinti. Leisdami vienas kitam žinoti, už ką esate dėkingi – įsileidžiate vienas kitą į savo vidų. Pasakydami savo mylimajai ar mylimajam, jog esate dėkingi už nuplautą automobilį, pagamintą vakarienę – patvirtinate, kad vertinate savo išrinktojo pastangas. Dar daugiau – dalindamiesi už ką esate dėkingi kas rytą – tarsi pasufleruojate vienas kitam, kas jums svarbu.

Pavyzdžiui – susėdę prie rytinės kavos puodelio pasidalinkite, už ką esate dėkingi vakar dienai: galbūt už gerą miegą, sėkmingą darbo dieną, malonų susitikimą su draugais, ar, tiesiog, vakarą su knyga. Tokiu būdu vienas kitam atsiversite ir papasakojate, kas jums yra svarbu, pasufleruosite, kokios jūsų vertybės ir kas jums teikia malonumą. Na, o tada jau žinosite kaip lepinti ir rūpintis vienas kitu, kaip nudžiuginti ir koks Jūsų elgesys ypač pamalonina jūsų žmogų.

Santykius apniko rutina ir pradėjo erzinti bet kokia smulkmena? Į galvą pradeda lįsti nevalingos mintys apie tai, ar šalia Jūsų iš tiesų tas žmogus, kodėl jūs kartu, kodėl liūdinate vienas kitą? Jums reikia pertraukėlės, pakvėpuoti grynu oru. Tiesiog išeikite pasivaikščioti į parką, pavedžioti šunį ar tiesiog apeikite aplink savo namą. Lėtai. Ir pasitelkę sąmoningumą pabandykite galvoti ne apie viską, kas blogai ir netenkina šiandien santykiuose, o vietoje to, paieškoti priežasčių, už ką esate dėkingi savo mylimajam ar mylimajai. Pradėkite nuo paprasčiausio – prisiminkite tą pirmą pasimatymą, arba kaip rytais esate pamaloninami puodeliu kavos į lovą. Dėkingumą raskite paprastuose dalykuose: sutvarkytą virtuvę, nuvežtus vaikus į darželį, pagamintą vakarienę, palaikymą bet kokioje situacijoje, net tada, kai nesate teisūs. Kuo daugiau dėkosite, tuo daugiau priežasčių, kodėl mylite vienas kitą ir kodėl esate kartu rasite.

Susipykote? Galbūt net pakėlėte balsą vienas prieš kitą? Trinktelėjote durimis? Namuose įsivyravo kapų tyla, o atėjus vakarui sugulėte i lovą atsukę nugaras? Jausmas tikrai ne koks. Tačiau vienas vienintelis, paprastas paprasčiausias žodis, padėsiantis sugriauti visas pykčio sienas – tylus AČIŪ, KAD ESI į ausį. Pirmais kartais tai gali pareikalauti daugiau pastangų, o kur dar perlipti per savo ego (kuriam apskritai santykiuose ne vieta). Tačiau patikrinta ir patvirtinta tiesa yra ta, gebėjimas padėkoti tiesiog už tai, kad esate šalia vienas kito net įtempčiausiu momentu – ištirpdo ledus. Būti dėkingu ir gebėti išreikšti tai vienas kitam – tai pamatas, ant kurio pastatysite pačius gražiausius tarpusavio santykius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.

5 Rytų išminties patarimai, padėsiantys kitaip pažvelgti į savo gyvenimą

Stengdamiesi susikurti kokybiškesnį gyvenimą įsisukame į užburtą darbų ir planų ratą. Stresas, liūdesys ir prasta savijauta tampa mūsų kasdieniais palydovais. Nebelieka laiko, o galiausiai ir noro mėgautis dabartimi ir tuo, ką jau turime.

10 lietuvaičių su bikiniais įrodė - dydis nesvarbu

Pasaulyje kasdien daugėja tinklaraštininkių, prekės ženklų ir internetinių portalų, kurie savo turinyje ne tik kalba, bet ir parodo realybėje egzistuojančią kūnų įvairovę. Mūsų šalyje šis judėjimas kol kas dar tik žengia pirmuosius, bet drąsius žingsnius.

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais (1)

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.

Tavo seksualumo testas: sužinok, ką naujo galėtum išbandyti

Kaip tapti nepakartojama lovoje? Geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo? Seksologė Suzi Godson teigia, kad visas moteris galima suskirstyti į šešis seksualinius tipus. „Kiekvienas žmogus, priklausomai nuo įgytos patirties, emocinių poreikių ir pasitikėjimo savimi yra unikaliai seksualus, – teigia seksologė. – Šis testas padės tau nustatyti savo tipą ir suprasti, koks seksas tau reikalingas iš tikrųjų“.