Ar žinai, kuri tavo veido pusė gražesnė?

Veidotyros specialistai, pažvelgę į tave, galėtų labai daug pasakyti apie tai, kokia esi, ir kas tavęs laukia ateityje. JAV mokslininkai nusprendė išsiaiškinti kitą svarbų dalyką – kuri žmogaus veido pusė yra gražesnė.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jei manai, kad tai menkai kam rūpintis dalykas, klysti. Naujausių technologijų, socialinių tinklų „Facebook“ ir „Instagram“ klestėjimo laikais, kai daugelis bene kasdien viešina asmenukes, žinoti savo dailesnę veido pusę, sakytum, būtina.

Mokslininkai teigia, kad gražioji veido pusė – kairioji. Jų eksperimentas parodė, kad kairės veido pusės nuotraukos žmogui simpatiškesnės nei dešinės. Kairė veido pusė perteikia daugiau emocijų, todėl ji žmonėms ir atrodo mielesnė, šiltesnė, patrauklesnė.

Kitų žmonių emocijas esame linkę vertinti ne tik iš žodžių, bet ir iš neverbalinės kalbos: gestų, veido mimikų. Tik gerai išlavėję veido raumenys gali perduoti unikalias emocijas, o būtent kairė veido pusė jas gali perteikti daug išraiškingiau ir tiksliau.

Mokslininkai, norėdami įrodyti šį savo teiginį, atliko eksperimentą. Jie paprašė tyrimo dalyvių iš nuotraukų įvertinti žmonių veido patrauklumą. Mokslininkai stebėjo, kurią pusę renkasi daugelis žmonių. Taip pat įvertino apklaustųjų akių vyzdžio dydį žiūrint į dešiniąją ir kairiąją puses. Jei akies vyzdys išsiplečia ir padidėja – rodoma informacija žiūrinčiajam yra įdomi, svarbi, jei ne – tai jo nedomina.

Po eksperimento paaiškėjo, kad žmonės ne tik dažniau įvardino kairiąją veido pusę patrauklesne, bet jų akių vyzdžiai irgi reagavo būtent į šią pusę. Tai reiškia, kad kairioji pusė yra gražesnė, įdomesnė ir koncentruoja kitų žmonių dėmesį.

Štai, dabar jau žinai, kuria puse pozuoti asmenukėms.

Mokslininkai šį fenomeną aiškina faktu, kad mūsų kairė veido pusė yra kontroliuojama smegenų dešiniojo pusrutulio, kuris yra atsakingas už kūrybinį mąstymą. Sakoma, kad dešiniojo smegenų pusrutulio veikla yra vaizdinė-erdvinė, ji atsakinga už jausmus, intuiciją, kūrybinę plotmę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais (1)

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.

Tavo seksualumo testas: sužinok, ką naujo galėtum išbandyti

Kaip tapti nepakartojama lovoje? Geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo? Seksologė Suzi Godson teigia, kad visas moteris galima suskirstyti į šešis seksualinius tipus. „Kiekvienas žmogus, priklausomai nuo įgytos patirties, emocinių poreikių ir pasitikėjimo savimi yra unikaliai seksualus, – teigia seksologė. – Šis testas padės tau nustatyti savo tipą ir suprasti, koks seksas tau reikalingas iš tikrųjų“.

10 gyvenimo tiesų, kurias išmokstame tik per patirtį

Dažnai gyvenime atsisukę atgalios susimąstome, kiek laiko iššvaistėme, regis, visai nereikšmingiems dalykams. Dovanojome savo laiką tiems, kurie to buvo neverti, vakarais verkdavome dėl tų, kurie mūsų tikriausiai net neprisimena.

Kodėl tau nereikėtų žiūrėti į kitų moterų nuotraukas internete

Vakaras toks pats kaip ir visi kiti: atsiguli į lovą ir imi telefoną į rankas. Juk prieš miegą dar reikia pasitikrini, kas naujo įvyko facebookiniame ir instagraminiame draugų gyvenime. Tik 5 minutes – žadi sau, bet gi tiek visko vyksta!

Pokalbis dėl darbo: ką pasakyti, kai paklaus „kodėl?“ (2)

Vadovas – tironas, atlyginimas – vos didesnis nei valytojos Bronytės, o atmosfera kolektyve primena realybės šou „Paskutinis herojus“. Kurias išėjimo iš buvusios darbovietės priežastis verta minėti taisantis į naują vietą?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis gegužės mėnesį

Gegužės mėnuo - tikrai išskirtinis. Aistrą dovanojanti Venera ir džiugesio pilna Saulė daugumai Zodiako ženklų dovanos atokvėpį ir tikrą jausmų proveržį. Tačiau šiems trims ženklams seksis ypatingai!