7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tie, kurie pažįsta Kotryną, net nesuabejotų - gyvenime jai tikrai pasisekė. Ji niekada neturėjo problemų dėl pinigų, atrodytų, pats likimas sudėlioja taip, kad viskas eitųsi tarsi per sviestą. Santykių srityje taip pat viskas neblogai: šalia geras vyras, su kuriuo jiedu kartu daugiau nei dešimt metų. Apie savo gyvenimą Kotryna susimąstė tik tuomet, kai prasidėjo nuolatinės problemos su sveikata. Tą kartą gydytojas jai uždavė paprasčiausią klausimą: „Kaip tu gyveni?“ O išgirdęs standartinį atsakymą „gerai“, pasitikslino: „Bet ar tu tikrai jautiesi laiminga?“

Deja, tarp gero gyvenimo ir laimės pojūčio ne visuomet galime dėti lygybės ženklą. Atkreipk dėmesį į ženklus, kad kažką savo gyvenime jau metas keisti.

1. Nuobodulys ir nuolatinis susierzinimas

Kai per gyvenimą einame ne savu keliu, net ir teigiami dalykai mums nesuteikia norimų emocijų. Viskas atrodo neįdomu ir nepakankama: dienos monotoniškos, draugai pabodę, entuziazmo nelikę nė lašo, o bet kokiai iniciatyvai išeikvoji pernelyg daug energijos, kuri niekaip neatsiperka. Tave užvaldo tokia stipri apatija, kad net nebeįsivaizduoji, kas galėtų tave motyvuoti judėti į priekį.

2. Planai nuolatos žlunga

Sakoma, viskam savas laikas ir sava vieta, tad gyvenimas pats padės tau realizuoti visus sumanymus. Ir priešingai - to, kas skirta ne tau, siekti bus beprotiškai sunku. Jei viskas slysta iš rankų, galbūt pats metas sustoti ir pagalvoti, ar tai tikrai yra tas kelias, kuriuo turi eiti? Galbūt pats likimas bando tave nukreipti kita linkme.

3. Tavęs nedžiugina kitų pasiekimai

Ar pastebėjai, kad susierzini, kuomet aplinkiniai dalijasi savo profesiniais pasiekimais ar asmenine laime? Ar pajunti lengvą nepasitenkinimą galvodama, kad kitiems gyvenimas davė daugiau nei tau? Tavyje kalba ne pavydas, o paprasčiausias savęs nerealizavimas. Kai tik atrasi savo gyvenimo kelią, ši nemaloni emocija išsisklaidys kaip dūmas. Kai jaučiamės išties laimingi, nelyginame savęs su kitais, o džiaugiamės tuo, ką gyvenimas davė mums.

4. Tu pasinėrei į darboholizmą

Darboholizmas - vienas iš požymių, kad nesijauti savęs realizavusi, ieškai „sėkmės“ ir savęs įprasminimo apraiškų. Tai tarsi dar viena gyvenimo priklausomybė, padedanti atitrūkti nuo realybės. Vieni bando užsimiršti alkoholyje ar atsitiktiniuose santykiuose, kiti priešingai - neleidžia sau atsipalaiduoti, todėl stačia galva pasineria į darbus.

5. Tavo pastangos neatsiperka

Jeigu visą save atiduodi santykiams, tačiau nesulauki to paties atsako, - akivaizdu, šis žmogus skirtas ne tau. Lygiai tas pats galioja ir visoms kitoms gyvenimo sritims - jei pastangos neatsiperka, vadinasi neverta gaišti savo brangaus laiko. Tai tiesiog ne tas kelias, kuriuo tu turėtum eiti. Būtų naivu tikėtis sulaukti meilės iš to, kuris į tave net nežiūri, tiesa? Tad kodėl gaišti laiką darbe, kuriame nesi įvertinama?

6. Baimė stipresnė, nei noras keistis

O jeigu nepavyks? Šis klausimas mus lydi beveik kiekviename žingsnyje – kuriant naujus santykius, keičiant darbą ar imantis naujų iššūkių. Baimė mus stabdo nuo permainų, tačiau tai tėra iliuzija, kurią susikuriame patys. Jei tavo mintyse vis dažniau iškyla mintis, kad metas permainoms - vadinasi joms tikrai metas. Ne rytoj, ne kitą mėnesį ir ne po metų - mes visada rasime priežasčių atidėlioti tai, ko bijome. Tavo tikslas - surasti priežastį, kodėl tai turi padaryti būtent dabar.

7. Gyvenimas pralekia pro šalį

Pažvelk šiek tiek atgalios - metus, dvejus ar net penkerius. Kas svarbaus ir džiaugsmingo įvyko tavo gyvenime? Kuo galėtum didžiuotis pati prieš save ir prieš kitus? Būna, kad dirbame be poilsio, tačiau atsisukę atgal suprantame, kad iš tiesų taip nieko svarbaus ir nepadarėme. Būtent dėl to turėtum nuolatos sustoti ir pati prieš save atsiskaityti - taip kur kas lengviau įsivertinsi, ar eini tinkamu keliu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.