7 klaidos, galinčios kainuoti svajonių darbą

Džiūgauji, nes pagaliau pakvietė į pokalbį dėl išsvajoto darbo. Tačiau pretendentų bus daug, o tau reikia pasirodyti geriausiai. Pirmiausia, susipažink kokių klaidų geriau nedaryti.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Žiūrėk, ką rašai socialiniuose tinkluose ar interneto dienoraštyje. Darbdaviai mėgsta potencialius kandidatus patikrinti internete. Jei feisbuke ar tviteryje rašai be lietuviškų raidžių, naudoji trumpinius ar nuolat talpini anekdotus – tavo reikalai ne patys geriausi. Gali pasirodyti kaip paauglė. Be to, stenkis įrašų nekelti darbo metu. Bus akivaizdus įrodymas, kad buvusiame darbe dažnai užsiėmei pašaline veikla. Visai kitokį įspūdį sudarysi, jei talpinsi su profesija susijusius straipsnius ar pastebėjimus.

2. Nenaudok šablonų. Jei nori likti pastebėta, pradėk nuo gyvenimo aprašymo. Jis turi būti tvarkingas, talpinti visą reikalingą informaciją, tačiau ir išsiskiriantis. Pavyzdžiui, įterpk asmeninį UpCodą. (Čia gali jį lengvai susikurti pati: http://goqr.me/.) Darbdavys gaus aiškų signalą, kad išmanai šiuolaikines technologijas. Taip pat venk tradicinių atsakymų pokalbio metu. Geriau būk nuoširdi ir dėstyk savo mintis, o ne išmoktas frazes.

3. Nebūk per daug familiari. Net jei pokalbis pakrypo asmeninėmis temomis, neatsipalaiduok. Žmogus, sėdintis priešais tave, nėra tavo draugas. Jis sprendžia, ar priimti tave į darbą. Nekviesk dar prieš pokalbį ar iškart po jo draugauti feisbuke ir nesikreipk „Tu“.

4. Tegul pokalbis dėl darbo būna svarbiausias tos dienos įvykis. Neik į pokalbį su pirkinių maišais ar kavos puodeliu. Atrodys lyg užsukai čia visai netyčia. Taip pat nevėluok ir nežvilgčiok į laikrodį, lyg skubėdama kur kitur. Parodyk, kad ši darbo vieta tau rūpi ir pokalbį laikai itin svarbiu.

5. Atsakymus siek su pareigomis, į kurias taikai. Jei klausia apie tavo stipriąsias savybes, tikrai nepasakok, kokius skanius kepi sausainius. Galimam darbdaviui įdomu, kaip susidorosi su darbu, o ne tavo asmenybė.

6. Tinkamai apsirenk, bet nepersistenk. Visada pasidomėk, į kokią kompaniją darbiniesi. Galbūt net direktorius mūvi džinsus. Todėl pasirodžiusi su vardiniais drabužiais ir prabangiais papuošalais, gali atrodyti kaip svetimkūnis. Vilkėk dailiai, tvarkingai, bet kuklumo irgi nepamiršk.

7. Neskambink mamai ar vaikinui per anksti. Jei labai knieti pasidalinti, kaip sekėsi, išeik bent iš pastato. Neskambink tualete ar koridoriuje. Būsimi bendradarbiai tikrai girdės, ką kalbi.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Delno linijos: išmok teisingai skaityti ženklus ir sužinok savo likimą

Žinoti vien delno linijų neužtenka, dar labai svarbu žinoti ir likimo dėsnius, dėl ko tos linijos ant delno atsiranda ir išnyksta. Tai reiškia, kad vien detalių neužtenka, jeigu mes iš tiesų norime išsiaiškinti ir išspręsti tikrąsias problemų priežastis, mums reikia suprasti, kaip ir dėl ko jos atsiranda.

Emocijos, kurios griauna santykius

Kiekvieną dieną jaučiame begalę įvairiausių emocijų ir nė nesusimąstome, kad vienos iš jų mums naudingos, o kitos – kenkia. Šįkart pakalbėsime apie neigiamas emocijas, kurias pats metas mokytis tramdyti.

Kaip žinoti, kad sapnas yra pranašiškas?

"Ar galima tikėti sapnais? Kaip žinoti, kad sapnas yra pranašiškas?", - klausia skaitytoja Gabija.

Kodėl po 1980 metų gimę yra "stipriai kitokie"?

Nuo 1980 m. iki 2000 metų gimę žmonės - vadinamoji Y karta, kurie apibūdinami kaip ambicingi, visuomeniški, imlūs technologijoms, tačiau ne visada etiški.