7 klaidos, galinčios kainuoti svajonių darbą

Džiūgauji, nes pagaliau pakvietė į pokalbį dėl išsvajoto darbo. Tačiau pretendentų bus daug, o tau reikia pasirodyti geriausiai. Pirmiausia, susipažink kokių klaidų geriau nedaryti.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Žiūrėk, ką rašai socialiniuose tinkluose ar interneto dienoraštyje. Darbdaviai mėgsta potencialius kandidatus patikrinti internete. Jei feisbuke ar tviteryje rašai be lietuviškų raidžių, naudoji trumpinius ar nuolat talpini anekdotus – tavo reikalai ne patys geriausi. Gali pasirodyti kaip paauglė. Be to, stenkis įrašų nekelti darbo metu. Bus akivaizdus įrodymas, kad buvusiame darbe dažnai užsiėmei pašaline veikla. Visai kitokį įspūdį sudarysi, jei talpinsi su profesija susijusius straipsnius ar pastebėjimus.

2. Nenaudok šablonų. Jei nori likti pastebėta, pradėk nuo gyvenimo aprašymo. Jis turi būti tvarkingas, talpinti visą reikalingą informaciją, tačiau ir išsiskiriantis. Pavyzdžiui, įterpk asmeninį UpCodą. (Čia gali jį lengvai susikurti pati: http://goqr.me/.) Darbdavys gaus aiškų signalą, kad išmanai šiuolaikines technologijas. Taip pat venk tradicinių atsakymų pokalbio metu. Geriau būk nuoširdi ir dėstyk savo mintis, o ne išmoktas frazes.

3. Nebūk per daug familiari. Net jei pokalbis pakrypo asmeninėmis temomis, neatsipalaiduok. Žmogus, sėdintis priešais tave, nėra tavo draugas. Jis sprendžia, ar priimti tave į darbą. Nekviesk dar prieš pokalbį ar iškart po jo draugauti feisbuke ir nesikreipk „Tu“.

4. Tegul pokalbis dėl darbo būna svarbiausias tos dienos įvykis. Neik į pokalbį su pirkinių maišais ar kavos puodeliu. Atrodys lyg užsukai čia visai netyčia. Taip pat nevėluok ir nežvilgčiok į laikrodį, lyg skubėdama kur kitur. Parodyk, kad ši darbo vieta tau rūpi ir pokalbį laikai itin svarbiu.

5. Atsakymus siek su pareigomis, į kurias taikai. Jei klausia apie tavo stipriąsias savybes, tikrai nepasakok, kokius skanius kepi sausainius. Galimam darbdaviui įdomu, kaip susidorosi su darbu, o ne tavo asmenybė.

6. Tinkamai apsirenk, bet nepersistenk. Visada pasidomėk, į kokią kompaniją darbiniesi. Galbūt net direktorius mūvi džinsus. Todėl pasirodžiusi su vardiniais drabužiais ir prabangiais papuošalais, gali atrodyti kaip svetimkūnis. Vilkėk dailiai, tvarkingai, bet kuklumo irgi nepamiršk.

7. Neskambink mamai ar vaikinui per anksti. Jei labai knieti pasidalinti, kaip sekėsi, išeik bent iš pastato. Neskambink tualete ar koridoriuje. Būsimi bendradarbiai tikrai girdės, ką kalbi.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.