5 profesijos, kurių tikrai nesirinkite

© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Naujos technologijos vystosi beprotišku tempu ir niekas jo lėtinti neketina. Juk jos taip palengvina gyvenimą! Vis dėlto ne visiems inovacijos prie širdies, nes juk būtent dėl jų kai kurie žmonės neteks darbo. Šiandien mes tau papasakosime, kokių penkių profesijų, Oksfordo universiteto mokslininkų nuomone, nebeliks per artimiausią dešimtmetį.

Taksi dispečeris
Pamėgink prisiminti, kada paskutinį kartą skambinai į taksi kompaniją, o ne užsakinėjai automobilį per programėlę? Šiandien taksi užsakymo procese automatizuota dauguma procesų: kelionės kainos apskaičiavimas, automobilio pasirinkimas, laikas, kada jis atvyks. Taip kad visiškai realu, jog taksi dispečeriams, kurie anksčiau tikslindavo visas kelionės detales, tiesiog neliks ką veikti.

Kasininkas
JAV stambūs prekybos tinklai jau seniai aktyviai juda į savitarnos kasų pusę. Neseniai Sietle kompanija „Amazon“ atidarė parduotuvę, kurioje apskritai nėra ne tik kasininkų, bet ir pardavėjų. Vien tik specialūs davikliai, sekantys, ką pirkėjai ima nuo lentynų. Išeinant iš parduotuvės apmokama banko kortele.

Paštininkas
Šiandien, kai žmonės nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be elektroninių paštų ir mesendžerių, paprasčiausias paštas naudojamas nebent biurokratiniams pranešimams įteikti ar atvirukams iš kelionių išsiųsti. Taip kad perspektyvų šioje profesijoje nematyti.

Autobuso vairuotojas
Mokslininkai labai rimtai mano, jog autobusų vairuotojų profesija išnyks. Pavyzdžiui, sekanti „Tesla“ automobilių karta visiškai autonomiškai judės specialia jiems išskirta juosta. Tiesa, Lietuvos vairuotojams dėl to pergyventi dar anksti. Kol šios technologijos atkeliaus iki mūsų ir kol pas mus bus sukurtos atskiros juostos, prireiks tikrai daugiau nei dešimtmečio.

Banko darbuotojas
Jau šiandien gali pastebėti, jog bankuose mažėja aptarnaujančio personalo. Ir ši tendencija tik stiprės, nes susitvarkyti paskolas ar apmokėti sąskaitas galima elektroninės bankininkystės dėka.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.