5 priežastys, kodėl turėtum miegoti nuoga

 (40)
Džiaugiesi dailiais šilkiniais naktinukais ar minkštute žiemiška pižama? Ką gi, pasirodo miego drabužėlius verčiau atidėti šalin, nes miegojimas nuogai yra kur kas naudingesnis.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

TAI LĖTINA SENĖJIMO PROCESUS

Kristi į šiltą patalą - malonu, deja, jei miegi per šiltai, neleidi kūnui pakankamai atvėsti miego metu. Natūraliai kūno temperatūra įmigus gali kristi 2 laipsniais. Jei kūnas naktį lieka šiltas, sutrinka melatonino išsiskyrimas - tai hormonas, kuris stabdo senėjimo procesus. Kai miegi maloniai vėsioje aplinkoje, melatoninas pradeda skirtis ir skatina ląstelių regeneracijos procesus. Todėl per naktį atsinaujina dauguma tavo kūno audinių. Nesibaimink šiek tiek vėsesnio miegamojo ir nešildyk kūno šilta pižama.

TAI PADEDA DAILINTI KŪNO LINKIUS

Kai miegi nepakankamai ilgai ar pernelyg šiltai, kūne nespėja sumažėti kortizolio, daugėja alkio hormonų, išsiskiria daugiau insulino. Todėl prabudusi ryte jauti žvėrišką alkį, pusryčiams norisi krakmolingų miltinių patiekalų - makaronų, bandelių, spurgų. Didelis kortizolio kiekis silpnina imuninę sistemą, kelia kraujospūdį, sutrikdo normalų miego rimą ir slopina libido. Todėl reikia pasirūpinti, kad miego metu kūnas jaustųsi maksimaliai patogiai.

TAI PADEDA ATSIKRATYTI STRESO

Jei miegi su mylimuoju, visą naktį gali mėgautis mylimo žmogaus prisilietimais. Kai jūsų kūnai liečiasi tiesiogiai, oda prie odos, organizme išsiskiria daugiau oksitocino. Šis hormonas reguliuoja nuotaiką, mažina streso ir depresijos lygį, stiprina tarpusavio ryšį, abu jaučiatės patogiau ir jaukiau. Odos kontaktas sukuria intymumą, maloniai stimuliuoja nervų sistemą. Beje, didėja ir geismas!

TAI NAUDINGA ODAI

Kai miegi nuoga, kūnui garantuojamas visiškas poilsis - niekur neveržia, o naktinukai nepersisuka aplink juosmenį. Kraujas organizme teka laisvai, visi organai, o ypač oda, geriau aprūpinami maisto medžiagomis, gerėja skysčių apykaita, normalizuojasi riebalų ir prakaito liaukų veikla. D4l to ryte prabusi ne tik žvalesnė, bet ir gražesnė: džiaugsiesi skaistesne, lygesne oda, išvengsi paburkimų.

TAI NAUDINGA ORGANIZMUI

Visą naktį trunkantis veržimas pilvo srityje dėl susigarankščiavusių ar spaudžiančių drabužių ilgainiui gali sukelti sveikatos problemų. Juosmenį veržianti kelnaičių guma, pilvą spaudžiantis drabužis, persisukę naktiniai - to per miegus gali ir nejusti, bet tavo kūnas šiuos pojūčius fiksuoja. Pilvo srities raumenys, ne atsipalaiduoja, bet įsitempia ir nepailsi. Miegodama nuoga šių nemalonumų išvengsi, o kartu ir užtikrinsi puikią moteriškų negalavimų profilaktiką. Mažiau vargins PMS ir mėnesinių sukelti pilvo skausmai, normalizuosis mėnesinių ciklas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.

Tavo seksualumo testas: sužinok, ką naujo galėtum išbandyti

Kaip tapti nepakartojama lovoje? Geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo? Seksologė Suzi Godson teigia, kad visas moteris galima suskirstyti į šešis seksualinius tipus. „Kiekvienas žmogus, priklausomai nuo įgytos patirties, emocinių poreikių ir pasitikėjimo savimi yra unikaliai seksualus, – teigia seksologė. – Šis testas padės tau nustatyti savo tipą ir suprasti, koks seksas tau reikalingas iš tikrųjų“.

10 gyvenimo tiesų, kurias išmokstame tik per patirtį

Dažnai gyvenime atsisukę atgalios susimąstome, kiek laiko iššvaistėme, regis, visai nereikšmingiems dalykams. Dovanojome savo laiką tiems, kurie to buvo neverti, vakarais verkdavome dėl tų, kurie mūsų tikriausiai net neprisimena.

Kodėl tau nereikėtų žiūrėti į kitų moterų nuotraukas internete

Vakaras toks pats kaip ir visi kiti: atsiguli į lovą ir imi telefoną į rankas. Juk prieš miegą dar reikia pasitikrini, kas naujo įvyko facebookiniame ir instagraminiame draugų gyvenime. Tik 5 minutes – žadi sau, bet gi tiek visko vyksta!

Pokalbis dėl darbo: ką pasakyti, kai paklaus „kodėl?“ (2)

Vadovas – tironas, atlyginimas – vos didesnis nei valytojos Bronytės, o atmosfera kolektyve primena realybės šou „Paskutinis herojus“. Kurias išėjimo iš buvusios darbovietės priežastis verta minėti taisantis į naują vietą?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis gegužės mėnesį

Gegužės mėnuo - tikrai išskirtinis. Aistrą dovanojanti Venera ir džiugesio pilna Saulė daugumai Zodiako ženklų dovanos atokvėpį ir tikrą jausmų proveržį. Tačiau šiems trims ženklams seksis ypatingai!