5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais

 (1)
Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Intelektualūs žmonės per daug analizuoja

Kuo daugiau analizuojame bet kurią situaciją, tuo daugiau niuansų pradedame įžvelgti. Iš vienos pusės tai padeda priimti racionalesnius sprendimus, iš kitos pusės - nuolatinė smegenų veikla vargina, ypatingai, jeigu padaromos išvados nuteikia pesimistiškai ir verčia ieškoti atsakymų į sudėtingus gyvenimiškus klausimus. Tiesa paprasta: kuo mažiau galvojame, tuo paprasčiau viskas atrodo.

Intelektualūs žmonės turi aukštus standartus

Nėra lengva gyventi, kuomet visose srityse pats iš savęs reikalauji maksimalių rezultatų. Tačiau šiuo atveju galioja dar vienas principas: nemokėjimas vertinti savo pasiekimų. Intelektualai dažnai turi ganėtinai menką savivertę, todėl net ir aukščiausius savo pasiekimus dažnai užgožia mintimis „bet galėjau geriau“ arba „o kitas padarė daugiau“.

Intelektualūs žmonės nemoka pamiršti

Stipri savikritika - dažnas intelektualų gyvenimo palydovas. Tai skatina juos dar labiau tobulėti, tačiau tuo pačiu ir trukdo, nes savikritiški žmonės labai sunkiai paleidžia situacijas ir pamiršta nesėkmes. Tad net ir žengdami naują žingsnį visuomet primena sau tai, kas buvo praeityje. Nuolatinė mintis „O jeigu ir vėl nepavyks“ trukdo siekti užsibrėžtų tikslų ir įsuka į amžino nepasitenkinimo savimi ratą.

Intelektualams realybės tiesiog per mažai

Intelektualūs žmonės visuomet ieško ko nors daugiau - tikslų, prasmės, sektinų pavyzdžių. Realybė jiems tiesiog pernelyg nuobodi, juk jie nori kažko idealistiško, amžino ir pakylėjančio. Tikriausiai nereikia ir sakyti, kad apetitas auga bevalgant. Todėl ir idealūs santykiai jiems pradeda atrodyti pernelyg nuobodūs, ir uždirbami milijonai - tiesiog per menki.

Jiems sunku gyventi tokioje aplinkoje

Protingi žmonės dažnai jaučiasi nesuprasti ir vieniši. Jei atvirai, jiems tiesiog sunku gyventi kvailių apsuptyje. Dauguma dalykų intelektualams atrodo pernelyg paviršutiniška, be jokios gilesnės prasmės. Tuo tarpu būdami savo terpėje, apsupti tokių pačių aukštus standartus sau keliančių intelektualų, jie dažnai pasijunta pernelyg menkaverčiai, nepasiekę tiek daug, kiek kiti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais (1)

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.

Tavo seksualumo testas: sužinok, ką naujo galėtum išbandyti

Kaip tapti nepakartojama lovoje? Geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo? Seksologė Suzi Godson teigia, kad visas moteris galima suskirstyti į šešis seksualinius tipus. „Kiekvienas žmogus, priklausomai nuo įgytos patirties, emocinių poreikių ir pasitikėjimo savimi yra unikaliai seksualus, – teigia seksologė. – Šis testas padės tau nustatyti savo tipą ir suprasti, koks seksas tau reikalingas iš tikrųjų“.

10 gyvenimo tiesų, kurias išmokstame tik per patirtį

Dažnai gyvenime atsisukę atgalios susimąstome, kiek laiko iššvaistėme, regis, visai nereikšmingiems dalykams. Dovanojome savo laiką tiems, kurie to buvo neverti, vakarais verkdavome dėl tų, kurie mūsų tikriausiai net neprisimena.

Kodėl tau nereikėtų žiūrėti į kitų moterų nuotraukas internete

Vakaras toks pats kaip ir visi kiti: atsiguli į lovą ir imi telefoną į rankas. Juk prieš miegą dar reikia pasitikrini, kas naujo įvyko facebookiniame ir instagraminiame draugų gyvenime. Tik 5 minutes – žadi sau, bet gi tiek visko vyksta!

Pokalbis dėl darbo: ką pasakyti, kai paklaus „kodėl?“ (2)

Vadovas – tironas, atlyginimas – vos didesnis nei valytojos Bronytės, o atmosfera kolektyve primena realybės šou „Paskutinis herojus“. Kurias išėjimo iš buvusios darbovietės priežastis verta minėti taisantis į naują vietą?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis gegužės mėnesį

Gegužės mėnuo - tikrai išskirtinis. Aistrą dovanojanti Venera ir džiugesio pilna Saulė daugumai Zodiako ženklų dovanos atokvėpį ir tikrą jausmų proveržį. Tačiau šiems trims ženklams seksis ypatingai!