25 patarimai, galintys pakeisti tavo požiūrį į gyvenimą

 (5)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Patirtis – vienas iš vertingiausių dalykų gyvenime, tik ji ateina su metais – vieniems anksčiau, kitiems vėliau. Ir vardan tos patirties kartais tenka įveikti, regis, neįmanomus dalykus.

Tikriausiai ir tau ne kartą teko numoti ranka į vyresnių žmonių patarimus ir pamokymus. Taip, geriausiai pasimokai iš savų klaidų, bet kartais verta įsiklausyti. Todėl norime su tavimi pasidalinti rašytojos Barry Davenport patarimais. Galbūt ne visi tau bus priimtini, tačiau neabejojame, kad kai kurie tikrai privers susimąstyti.

1. Gyvenimas yra tai, kas vyksta dabar. Mes nuolat laukiame neįtikėtinų dalykų, kurie turėtų įvykti ateityje ir visiškai pamirštame, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Išmok gyventi šia akimirka ir liaukis gyventi ateities iliuzijomis.

2. Baimė – tai iliuzija. Dauguma dalykų, kurių bijome, niekada nenutiks. Net jeigu ir nutinka, dažniausiai jie pasirodo ne tokie jau blogi, kaip mes galvojome. Daugeliui mūsų baimė – tai blogiausia, kas gali nutikti. Tikrovė ne tokia ir baisi.

3. Santykiai – vertybė. Svarbiausias dalykas gyvenime – artimi žmonės. Jie svarbiau už darbą, hobį, kompiuterį. Vertink juos taip, lyg jie būtų visas tavo gyvenimas. Nes taip ir yra.

4. Tavo vaikai – tai ne tu. Mokyk juos, mylėk, palaikyk, bet nesistenk pakeisti. Kiekvienas vaikas unikalus ir turi nugyventi savo gyvenimą.

5. Linksmybės nepakankamai įvertintos. Kaip dažnai tu linksminiesi? Gyvenimas trumpas ir juo reikia mėgautis. Liaukis galvoti ką apie tave pagalvos, kai tau gera. Tiesiog mėgaukis tuo.

6. Klaidos – gerai. Mes dažnai stengiamės išvengti klaidų, pamiršdamos, kad būtent jos atveda mus į sėkmę. Būk pasirengusi klysti ir mokytis iš savo klaidų.

7. Patirtis – pirmoje vietoje. Jeigu negali apsispręsti ar pirkti naują lovą, ar vykti į kelionę, rinkis pastarąją. Džiaugsmas ir malonūs prisiminimai kur kas geriau už materialinius dalykus.

8. Amžius – tai viso labo skaičius. Kai tau 20, 50 metų atrodo kaip košmaras. Tačiau kai tau 50, jautiesi kaip trisdešimties. Neleisk skaičiams daryti įtakos tavo vidiniam Aš.

9. Tu ne visada teisi. Galvojame, kad žinome atsakymus į visus klausimus, tačiau taip nėra. Visada atsiras protingesnis už mus, o tavo atsakymai ne visada būna teisingi. Atmink tai.

10. Tai praeis. Gyvenime viskas praeina. Laikas gydo, o aplink viskas keičiasi.

11. Gyvenimo tikslus sau išsikeli pati. Gyvenimas, neturint kokio nors tikslo – nuobodus. Nuspręsk, kas tau svarbiausia ir savo gyvenimą kurk nenutoldama nuo savo siekių.

12. Rizikuoti verta. Norint kažką keisti savo gyvenime, tenka rizikuoti. Apgalvotų ir rizikingų sprendimų priėmimas padeda augti.

13. Permainos visada išeina į gerą. Gyvenimas keičiasi ir nereikia tam priešintis. Nebijok permainų, plauk pasroviui ir į gyvenimą žiūrėk kaip į nuotykį.

14. Mintys nėra realybė. Kiekvieną dieną mus aplanko tūkstančiai minčių. Dauguma iš jų neigiamos ir gąsdinančios. Netikėk jomis. Juk tai tik mintys ir jos netaps realybe, jeigu tu joms nepadėsi.

15. Tu negali kontroliuoti kitų. Norime, kad aplinkiniai žmonės elgtųsi taip, kaip norime mes. Tačiau realybėje taip nebus. Gerbk kiekvieno žmogaus individualumą ir nepriklausomybę.

16. Pirmiausia galvok apie save. Nebūk savimyla, tačiau atmink, kad pats svarbiausias tau žmogus esi tu pati.

17. Idealai nuobodūs. Perfekcionizmas tavo gyvenimą padarys nuobodų. Mūsų skirtumai, ypatumai, fobijos ir trūkumai yra tai, kas daro mus unikaliais. Nepamiršk to.

18. Maži dalykai taip pat svarbūs. Visi laukiame didelių pergalių ir pasiekimų, pamiršdami, kad jos susideda iš mažų ir kartais net nepastebimų žingsnių. Vertink juos.

19. Pastangos – neišvengiamos. Mūsų kūnai sensta, negalime to sustabdyti. Geriausias būdas sulėtinti senėjimo procesus – džiaugtis gyvenimu ir mėgautis kiekviena diena.

20. Nerimauti nėra prasmės. Nerimauti verta tik tuo atveju, jeigu tai padės išspręsti problemą. Deja, praktiškai taip niekada nenutinka. Nerimas atjungia smegenis, o tai tikrai nepadės tau išspręsti susiklosčiusios situacijos. Todėl išmok suvaldyti nerimą ir išlikti rami.

21. Išsigydyk žaizdas. Pasirūpink, kad praeities žaizdos neatsilieptų tavo dabartiniame gyvenime. Neapsimetinėk, kad jos nieko nereiškia. Rask palaikymą artimų žmonių tarpe arba kreipkis pagalbos į profesionalus, kurie užsiima emocinių žaizdų gydymu.

22. Niekada nevėlu. Per vėlu – tai viso labo tik pasiteisinimas, kad kažko nedarytum. Pasiekti užsibrėžtų tikslų galima sulaukus bet kokio amžiaus.

23. Daryk tai, kas tau patinka. Rodyk iniciatyvą. Nelauk, kol gyvenimas tau numes kaulą. Tau gali nepatikti jo skonis.

24. Atsikratyk prietarų. Neprisirišk prie visuomenės nuomonės ir įsitikinimų. Išnaudok kiekvieną galimybę ir idėją. Tu nustebsi, pamačiusi, kiek daug galimybių suteikia gyvenimas, tik nereikia jų atmesti.

25. Gyvenk kiekviena diena. Tu niekada taip ir nesužinosi, kuri diena tau bus paskutinė. Išmok gyventi taip, kad visos dienos būtų įsimintinos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.

5 Rytų išminties patarimai, padėsiantys kitaip pažvelgti į savo gyvenimą

Stengdamiesi susikurti kokybiškesnį gyvenimą įsisukame į užburtą darbų ir planų ratą. Stresas, liūdesys ir prasta savijauta tampa mūsų kasdieniais palydovais. Nebelieka laiko, o galiausiai ir noro mėgautis dabartimi ir tuo, ką jau turime.

10 lietuvaičių su bikiniais įrodė - dydis nesvarbu

Pasaulyje kasdien daugėja tinklaraštininkių, prekės ženklų ir internetinių portalų, kurie savo turinyje ne tik kalba, bet ir parodo realybėje egzistuojančią kūnų įvairovę. Mūsų šalyje šis judėjimas kol kas dar tik žengia pirmuosius, bet drąsius žingsnius.

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais (1)

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.