16 etiketo klaidų, kurias darome kone kiekvieną dieną

 (32)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Įėjus į kambarį nusiimti kepurę, nežiaumoti ir nečepsėti prie stalo - elementarias etiko taisykles žinome kiekvienas, tačiau tų taisyklių tokia daugybė, kad visų mintinai tikrai neišmoksi. Štai 15 iš kasdienio gyvenimo, kurias dažniausiai laužome.

Tu neteisingai ploji

Pameni garsiuosius Nicole Kidman aplodismentus, užkariavusius visą internetą? Paaiškėjo, kad Nicole tiesiog pasipuošė labai prabangiais žiedais ir nenorėjo pažeisti brangakmenių. Tačiau pasirodo, dauguma mūsų taip pat ploja ne visai taip, kaip rekomenduotų etiketo specialistai. Ploti reikia laikant rankas krūtinės lygyje - ne prie pilvo ar pakėlus rankas link veido.

Tu neelegantiškai sėdiesi į automobilį

Visų pirma atsisėsk ant sėdynės ir tik po to elegantiškai įkelk kojas į saloną. Tai atrodo estetiškai iš šono, be to, taip sėdantis sumažėja tikimybė užsigauti galvą į automobilio stogą. Jei avalynė apsnigta, prieš sėsdamasi į automobilį būtinai nusipurtyk sniegą.

Tu tepi sviestą ar džemą iš bendros lėkštės

Veiksmų seka tokia: visų pirma paimk truputį sviesto ar džemo ir įsidėk į savo lėkštę. Tada tepk duoną! Štai ir viskas. Kodėl tai laikoma tinkamu ir teisingu būdu? Nes į bendrą lėkštę nepatenka trupinių.


Tu nepasirūpini tais, kurie sėdi šalia tavęs prie stalo

Mandagūs žmonės stengiasi neatkreipti į save per daug dėmesio, vis prašinėdami kažką paduoti. Todėl parodyk iniciatyvą ir perduok druskinę ar pipirinę pati. Taip pat pirma perduok ir kitus patiekalus, mandagiai paklausdama, ar stalo kaimynas (-ė) jų nori.

Tu kūpriniesi

Ko gero nesi apie tai susimąsčiusi, bet žiūrėti į žmogų, kuris prie lėkštės sėdi susikūprinęs, visada nemalonu. Laikyk nugarą tiesiai visose situacijose – įpratink save stebėti savo laikyseną, nes aplinkiniams ji labai daug ką apie tave pasako.

Tu geri po tosto, pasakyto tavo garbei

Nedera gurkšnoti iš taurės po tosto, pasakyto tavo garbei. Tokioje situacijoje derėtų tostą sakiusiam žmogui padėkoti, nusišypsoti ir galbūt šiek tiek kilstelėti taurę, tarsi paraginant atsigerti kitus.

Tu glamžai servetėles

Pavalgius nedera šluostytis burnos servetėle – reikia ją tik pridėti prie lūpų. Panaudotas popierines servetėles galima truputį suglamžyti, bet jokiu būdu nespausti ir nemaigyti!

Tu grąžini tuščias lėkštes

Jei tave pavaišino ir davė išsinešti patiekalą lėkštėje, nemandagu grąžinti lėkštę tuščią. Įdėk į ją sausainių, saują saldainių, riešutų – kaip dėkingumo už vaišes ženklą.

Tu pradedi valgyti anksčiau nei stalo šeimininkai

Etiketo taisyklės reikalauja gerbti šeimos galvą ir namų šeimininką. Sulauk, kol šeimininkas pradės valgyti pirmas. Štai ir visa gudrybė!

Tu kosėji į dešinę ranką

Jei nesveikuoji arba užspringai, gali kilti kosulys. Negalima prisidengti burnos dešine ranka – tai daryti reikia tik kaire ranka.

Susidauždama taurėmis tu nepalaikai akių kontakto

Kai savo taure lieti pašnekovo taurę, būtina žiūrėti jam į akis – taip išreiškiamas atvirumas ir nuoširdumas. Nusukti akis į šalį yra prasto tono ženklas.

Tu rodai pirštu į tave dominantį objektą

Rodyti pirštu labai nemandagu. Daug geriau rodyti į objekto pusę atviru delnu, kad tavo pašnekovas pažiūrėtų į tą pusę.

Tu verti nepažįstamus žmones jaustis nejaukiai

Nereikia įdėmiai nužiūrinėti kitų žmonių, tai blogas tonas. Ir juo labiau nedera aptarinėti nepažįstamų žmonių išvaizdos su drauge, net jei praeivio apdaras iš tiesų iššaukiantis. Prisipažinkime, juk praktiškai visos tai darome!

Tu neparodai deramos pagarbos

Jei vaikštinėji su kuo nors gatve ir tavo palydovas pasisveikina su pro šalį einančiu žmogumi, būtinai pasisveikink su juo ir tu. Jei nutylėsi – atrodyti nemandagi ir atstumianti.

Tu nešioji rankinę ant dešinio peties

Pagal etiketo taisykles, rankinę reikia nešioti ant kairio peties, o ne ant dešinio. Dešinė ranka – „sociali“, ją tiesiame sveikindamiesi, būtent todėl negalima ja prisidengti burnos, kai kosėji. Nors ne visos moterys spaudžia ranką, dešinė ranka laikoma kontaktine.

Tu pasidedi išmanųjį telefoną ant stalo viešoje vietoje

Žinoma, tai nepagarba! Tai ypač nemalonu tiems, kurie sėdi šalia tavęs kavinėje ar prie pietų stalo. Tai parodo, koks tau svarbus tavo telefonas, ir kaip mažai tave domina tai, kas vyksta aplink.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.

5 Rytų išminties patarimai, padėsiantys kitaip pažvelgti į savo gyvenimą

Stengdamiesi susikurti kokybiškesnį gyvenimą įsisukame į užburtą darbų ir planų ratą. Stresas, liūdesys ir prasta savijauta tampa mūsų kasdieniais palydovais. Nebelieka laiko, o galiausiai ir noro mėgautis dabartimi ir tuo, ką jau turime.

10 lietuvaičių su bikiniais įrodė - dydis nesvarbu

Pasaulyje kasdien daugėja tinklaraštininkių, prekės ženklų ir internetinių portalų, kurie savo turinyje ne tik kalba, bet ir parodo realybėje egzistuojančią kūnų įvairovę. Mūsų šalyje šis judėjimas kol kas dar tik žengia pirmuosius, bet drąsius žingsnius.

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais (1)

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.