12 dalykų, rodančių, kad šie santykiai tave žudo

© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Štai 12 psichologų pateiktų bruožų, kurie rodo, kad tau gresia vadinamasis „aukos“ sindromas. Jeigu bent porą punktų gali pritaikyti sau, tuomet rimtai pagalvok, ar ne metas pradėti save gerbti ir labiau mylėti.

* Iš baimės būti palikta į neigiamas emocijas tavo atžvilgiu atsakai teigiamai: „Tu idiotė, kaip galima su tokia gyventi“ – „Aš vis tiek tave myliu“.
* Santykiuose tu dažnai gaili savęs, žeminiesi, nuolat verki.
* Visada ieškai, kas galėtų tavęs pagailėti.
* Susidūrus su problema dažniausiai padarai išvadą, kad tu esi kalta.
* Savo ateities nematai be vyro. Jam išėjus – viskas, gyvenimas tau baigiasi.
* Esi pasirengusi metų metus jo laukti. Tiki juo, kai jis sako: „Aš išsiskirsiu, kai paaugs vaikai“, „Aš negaliu palikti šeimos, nes žmona serga“, „Su žmona aš nemiegu“.
* Prisiimi globėjos ir gelbėtojos vaidmenį. Puoli viską daryti dėl jo, nors tuo nuskriaudi save, o jis į tai net nesureaguoja.
* Stengiesi nematyti to, kas realiai vyksta. Bėgi nuo galimų blogųjų scenarijų, pavyzdžiui, pastebi pasikeitusį jo elgesį bet nesiaiškini kas vyksta, nes bijai pažvelgti tiesai į akis.
* Kenki sau vartodama alkoholį, narkotikus arba persivalgydama. Tai atitolina tave nuo problemos ir leidžia nematyti to, kas vyksta iš tikrųjų.
* Siekdama sau dėmesio, manipuliuoji nuotaikomis - apsimetinėji serganti depresija arba priešingai - vaidini labai laimingą.
* Leidi būti įžeidinėjama ir priimi tai kaip tiesą: „Tu stora“, „Tavo kojos kaip pagaliai“, „Tu niekam tikusi“. Tikėdama tuo, kas sakoma, pradedi galvoti: „Kas gi mane, tokią storą, baisią ir kvailą be jo pamils?“.
* Leidi jam valdyti tavo gyvenimą ir priimti už tave sprendimus. Santykiuose nebeturi teisės pasakyti savo nuomonę arba tavo nuomonė visuomet lieka antroje vietoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

XXI amžiaus liga, trukdanti mums jaustis laimingais (1)

Noriu pradėti pasakojimu apie man artimą žmogų. Susipažink su mano pussesere (vardą gali sugalvoti pati).

Išsirink vieną TARO kortą ir sužinok, kur veda tavo santykiai

Mūsų pasąmonė dažniausiai žino atsakymus į visus svarbiausius klausimus. Siūlome tau šiek tiek pažaisti ir Taro kortų pagalba iš arčiau pažvelgti į savo santykius.

Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais (1)

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

7 dalykai, kurie su amžiumi tampa tik geresni

Dauguma iš mūsų baiminasi senatvės. Na, koks gi čia džiaugsmas, kai sveikata pradeda šlubuoti, o ir išvaizda toli gražu nebe ta. Gera žinia – ne viskas tik blogėja! Amžius turi ir savų privalumų.

Tavo seksualumo testas: sužinok, ką naujo galėtum išbandyti

Kaip tapti nepakartojama lovoje? Geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo? Seksologė Suzi Godson teigia, kad visas moteris galima suskirstyti į šešis seksualinius tipus. „Kiekvienas žmogus, priklausomai nuo įgytos patirties, emocinių poreikių ir pasitikėjimo savimi yra unikaliai seksualus, – teigia seksologė. – Šis testas padės tau nustatyti savo tipą ir suprasti, koks seksas tau reikalingas iš tikrųjų“.

10 gyvenimo tiesų, kurias išmokstame tik per patirtį

Dažnai gyvenime atsisukę atgalios susimąstome, kiek laiko iššvaistėme, regis, visai nereikšmingiems dalykams. Dovanojome savo laiką tiems, kurie to buvo neverti, vakarais verkdavome dėl tų, kurie mūsų tikriausiai net neprisimena.

Kodėl tau nereikėtų žiūrėti į kitų moterų nuotraukas internete

Vakaras toks pats kaip ir visi kiti: atsiguli į lovą ir imi telefoną į rankas. Juk prieš miegą dar reikia pasitikrini, kas naujo įvyko facebookiniame ir instagraminiame draugų gyvenime. Tik 5 minutes – žadi sau, bet gi tiek visko vyksta!

Pokalbis dėl darbo: ką pasakyti, kai paklaus „kodėl?“ (2)

Vadovas – tironas, atlyginimas – vos didesnis nei valytojos Bronytės, o atmosfera kolektyve primena realybės šou „Paskutinis herojus“. Kurias išėjimo iš buvusios darbovietės priežastis verta minėti taisantis į naują vietą?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis gegužės mėnesį

Gegužės mėnuo - tikrai išskirtinis. Aistrą dovanojanti Venera ir džiugesio pilna Saulė daugumai Zodiako ženklų dovanos atokvėpį ir tikrą jausmų proveržį. Tačiau šiems trims ženklams seksis ypatingai!