10 neįtikėtinų faktų apie sapnus

 (3)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mes neprisimename 90 % savo sapnų
Mokslininkai teigia, jog praėjus vos kelioms minutėms nuo prabudimo mes jau nebegalime atsiminti viso savo sapno, o dar po kurio laiko iš atminties išsitrina beveik visos detalės. Kaip prisiminti, ką sapnavai? Juk ne kartą įrodyta, jog sapnai mums pasufleruoja, kas yra ne taip, o kartais jų metu net kyla mokslinių idėjų. Štai keli būdai kaip įsiminti savo sapną:
Prabudusi iš karto nešok iš lovos, o kiek pasivoliok joje. Sapnai ir toliau tęs gyvenimą tokioje pusiau būdravimo būsenoje.
Atidžiai sek savo nuotaiką ir mintis, kurios atsiranda iš karto prabudus.
Užrašyk sapnus į sąsiuvinį. Kad būtų patogiau, pasidėk jį šalia lovos.

Sapnuoja absoliučiai visi
Net jei tau atrodo, kad nematai sapnų, iš tiesų paprasčiausiai jų neatsimeni. Jei tikėti sapnus tiriančiais mokslininkais, net aklas žmogus sapnuoja. Tiesa, jis savo sapnus regi kaip paveiksliukus.

Viena iš dažniausių automobilių avarijų priežasčių – miegas
Pasaulyje daugiau avarijų įvyksta dėl nuovargio (užmigus prie vairo), nei dėl girtumo ar širdies kraujagyslių ligų.

Moterims miegas dažnai sutrinka menstruacijų metu
Daugiau nei 50 % moterų skundžiasi, jog mėnesinių metu neišsimiega. Tai lengva paaiškinti: tuo metu stipriai krenta hormono progesterono kiekis, o jis yra atsakingas už raminimą.

Miego trūkumo pasekmės gali būti negrįžtamos
Jei žmogus nuolat neišsimiega, mažų mažiausiai tai gali baigtis tokiais fiziologiniais sutrikimais kaip pykinimas, regos pablogėjimas, aukštas kraujospūdis ir haliucinacijos.

Mes sapnuojame tuos žmones, kuriuos matėme
Mes negalime sau susigalvoti žmonių, kurie pasirodo mūsų sapnuose, veidų. Mes regime realiai gyvenančių žmonių, kuriuos kažkada sutikome savo gyvenime, veidus. Tiesiog mes jų neįsiminėme.

Sapne galima patirti tikras emocijas
Viena labiausiai paplitusių emocijų sapne – nerimas. Beje, sapnuodamas žmogus kur kas dažniau patiria neigiamas, o ne teigiamas emocijas. Gali būti, jog tai lemia mūsų kova su nemaloniomis mintimis bei stresu. Masačusetso universiteto (JAV) mokslininkai teigia: sapnas – labai svarbi priemonė kovai su neigiamomis emocijomis.

Sapnuojant galima patirti orgazmą
Kai mes sapnuojame seksą, galime patirti ne ką silpnesnį orgazmą nei realaus sekso metu. Tiesa, mokslininkai šio fenomeno iki galo dar neištyrė. Jie tik pastebi, jog didysis O sapno metu aplanko ir vyrus, ir moteris.

Vyrai sapnuodami dažniausiai regi kitus vyrus
Kad ir kaip keistai tai skambėtų, tačiau sapnuodami vyrai dažniausiai mato būtent kitus vyrus, o ne moteris. Tiesa, tai – ne erotiniai, o agresyvūs sapnai. Moterų sapnuose vienodai lankosi abi lytys.

Vaikiški sapnai
Vaikai savęs sapnuose nemato iki 3 metų. Nuo 3 iki 8 metų jie sapnuoja kur kas daugiau košmarų nei suaugę per visą savo likusį gyvenimą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie tave

Svaiginantis kelias į pražūtį: gyvenimas sekso, narkotikų ir kitų priklausomybių pasaulyje

Smagu nuo kasdienės rutinos ir problemų pasprukti į mielų įpročių pasaulį. Kol vieną dieną pajunti, kad nenori grįžti atgal. Riba tarp silpnybės ir priklausomybės labai slidi — vieną akimirką atrodo, kad viską kontroliuoji, o kitą jau esi nešama nevaldomos srovės.

Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei atsakyti į vieną klausimą

Tikrai – vis dar manai, kad iki trisdešimties privalai įgyti prestižinį išsilavinimą, padaryti karjerą, susituokti ir net suspėti pagimdyti vaiką? O gal tai darai tik tėvų spaudžiama, draugų raginama? Gyvenimas gali būti visai kitoks, jei pati sau atsakysi į svarbiausią klausimą - o ko aš noriu?

Kaip paprastutė sekretorė iš savo klaidų sugebėjo uždirbti milijonus

Iš klaidų galima ne tik pasimokyti — iš jų galima ir praturtėti. Sekretorė Bette Nesmith Graham spausdindama darydavo tiek klaidų, kad tiesiog buvo priversta išrasti... korekcinį skystį!

7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Meilės testas: koks vyras tau labiausiai tiktų pagal tavo asmenybės tipą

Kiekviena moteris savitai bendrauja su vaikinais — net jei pati to ir nesuvokia. Netrukus sužinosi, koks yra tavo būdas ir kaip atskleisti savo troškimus. Gal tai bus vienas iš tų protingų žingsnių, kuriuos žengsi dėl meilės?

3 Zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis liepos mėnesį

Liepos mėnesio horoskopas ypatingai dėkingas daugumai Zodiako ženklų, tačiau trims iš jų gyvenimas paruošė išskirtinių staigmenų.

Ką reiškia būti antrąja žmona: praeities šešėliai, kurių neišvengsi (2)

Kai skiriasi kas trečia pora, tikimybė ištekėti už vyro, kuriam pirmas bandymas sukurti šeimą nepavyko, — palyginti nemaža. Ar gali judviejų nuostabiems santykiams pakišti koją jo vaikas iš ankstesnės santuokos?

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą

Paradoksalu: svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Tavo asmenybės testas - atskleisk apie save tai, ko nesitikėjai (1)

Šis savianalizės testas gali pasirodyti visai paprastai: klausimai aiškūs ir konkretūs, be jokių išvedžiojimų ir užslėptų vingrybių. Tačiau atsakymas gali tave ir nustebinti. Siūlome pabandyti!

Iškrypėliškas žaidimas, kuris mano gyvenimą galėjo paversti pragaru

Visiška beprotybė - kaip kam nors gali kilti mintis skatinti kitus nusižudyti? Kokiu nesveiku iškrypėliu turi būti, kad verstum kitą žmogų save žaloti ir jaustis menkaverčiu? Birželio mėnesio COSMO numeryje kalbame apie garsųjį „Mėlynojo banginio“ žaidimą, į kurį įtraukiama vis daugiau pažeidžiamų, paguodos nerandančių paauglių.